миене на зъбки

  • 1 045
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
здравейте. дъщеря ми е на 1г10м и не иска да види четката за зъби плаши се и пищи от нея. децата ви кога проявиха интерес към  миенето на зъбчетата си? newsm78

# 1
  • Мнения: 417
Ще следя темата! Peace

# 2
  • Мнения: 7 723
Честно казано- от както имат зъбки свикнаха с нея Grinning

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Ами след годинката,като влезем в банята и тя си взема четката и пастата и се мъчи да я отвори и четката в устата!Започнах да и мия зъбите на 8 месеца тогава имаше 2 зъба с накрайник!

# 4
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
ами любовта към четката за зъби е стряскаща.мием зъбите от както стана на годинка.сега ги мием сутрин и вечер.като свършим процедурата настава рев ,защото иска още да си мие зъбите Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 006
Беше на осем месеца,когато започнах да му мия зъбките.В началото му давах сам да си я държи и да си чеше венците с нея.Сега вече само като види четката и си отваря устата Grinning

# 6
  • Мнения: 2 498
Мия и зъбките още от появата на първото зъбче....не се плаши от четката-свикнала е от бебе с нея....

# 7
  • Мнения: 268
 Научи се да си мие зъбките както трябва(с жъбурене) около 2год. и 8 мес.,като преди това я оставях да ме наблюдава държейки и тя в ръчичка своя четка как мия своите зъби-от време на време й намокрях четката само с вода до момента в който тя пожела да прибавя паста и т.н...имаше моменти в които нежелаеше да си ги мие,но и аз ненастоявах...а сега сама се качва на столче и си ги мие с желание Grinning

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
В началото/1г и 3м/ за около месец и дадох да играе с нея и от време на време показвах за какво служи.Не сме имали проблеми.Ако е наплашена вече от тази и купи друга-съвсем различна.

# 9
  • Мнения: 426
  Започнах когато имаше 4 зъба,( около 8 месеца), първо с мек накрайник, когато избиха и кътниците с нормална детска четка. Мием си зъбите заедно и така гледа какво правя. Даже си разменяме ролите, той мие моите и аз неговите и така всеки доволен.

# 10
  • Мнения: 2 677
Откакто има зъби ги почисствам с марля.
От два месеца насам използвам силиконова четка за зъби, тип напръстник. Много му е забавно.

# 11
  • Мнения: 1 193
Мойта малка кукла, като и кажа "айде да мием зъбките", тича пред мивката и се кате ри на столчето. Много и харесва, процедираме този хигиенен навик от месец.

# 12
  • Мнения: 139
Прояви интерес на 2 години, до тогава се плашеше от четката.
Сега извършва действието по 3 - 4 пъти и с усилие го свалям от столчето.

# 13
  • Мнения: 3 360
Страх не е изпитвала,напротив-интерес!

# 14
  • Мнения: 1 311
Синът ми си играеше с четка за зъби, но за миене и дума не можеше да става. Докато не порастна достатъчно, че да мога да му обясня какво, как и защо се прави, нищо не ставаше. Някъде около 2г и половина, почти 3 почнахме сериозно да ги мием с четка и паста. Сега има дни, в които иска да си ги мие по няколко пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт