Изследвания-кръв,уруна...

  • 2 238
  • 13
  •   1
Отговори
  • Провинция
  • Мнения: 509
Интересува ме колко горе-долу ще ми струва да си направя едни изследвания за кръв и урина,какви заболяавания могат да се открият чрез подобни изследвания и трябава ли да си взема направление от личната,за да ми направят изследванията?Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 700
Трябва да провериш в лаборатория. Първо има разлика в тарифите на отделните лаборатории и второ, зависи от показателите, които ще ти бъдат изследвани. Ако не е нещо специфично порядъкът е 15-20 лв.
Най-общо казано, от традиционния пакет ще добиеш представа за наличието/липсата на възпаления и захар.
Не ти знам възрастта, но по линия на Касата има години, в които е задължително да се правят такива изследвания. Ако нямаш направление, плащаш на общо основание.

# 2
  • Мнения: 950
Ако си здравно осигурена се дава направление от личен лекар и ти излиза 2 лева  Wink

# 3
в клинична лаборатория можеш да си направи от 1 до 41 изследвания,като личния лекар може да ти даде най много два талона за общо 12изследвания  кр,ка ртина ,урина и биохимия

# 4
  • Мнения: 502
Лично аз един път в годината или на 6 месеца си пускам в  "Цибалаб" изследването  -"цибалаб макс".Стриуа 33лв и влючва пълна кръвна картина,22 показателя,ДКК-мануално,СУЕ,общ белтък,Глюкоза,Урея,Албумин,Кретинин,...,Холестеролите,деференциално броене,липиден статус и вклюва  химично изследване на урината и седимент.Води се най-пълното изследване и мисля,че дава напълно ясна представа за състоянието на организма.Ама едвали се покрива от Здравната касата.
Надявам се да съм била полезна Hug.

# 5
всичко се покрива от здравна каса ,но едно джипи никога няма да ти даде толкова талони,а за тези пари толкова много изследвания направо си ена далавера

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А ти защо искаш да си правиш тези изследвания. Не се чувстваш добре? Имаш някакви оплаквания?

# 7
  • Провинция
  • Мнения: 509
А ти защо искаш да си правиш тези изследвания. Не се чувстваш добре? Имаш някакви оплаквания?

Ми нещо като профилактика-едно,че от доста време не съм си правила подобни изследвания,а и нещо от седмица-две вече все ми е отммаляло и нервно.Не знам дали тези изследвания биха показали да ли ми  има нещо ,свързано с неразположението ми напоследък newsm78.Няма да ми навредят едни профилактични изследвания,надявам се!

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
В такъв случай поискай от личния лекар направление за ПКК и урина. Той трябва да ти даде, още повече, ако тази година не ти е правен профилактичен преглед.  Иначе ПКК е окло 10 лв. урина до 4 лв. Не те съветвам да ги правиш в Цибалаб. Доста неточна лаборатория.

# 9
  • Провинция
  • Мнения: 509
В такъв случай поискай от личния лекар направление за ПКК и урина. Той трябва да ти даде, още повече, ако тази година не ти е правен профилактичен преглед.  Иначе ПКК е окло 10 лв. урина до 4 лв. Не те съветвам да ги правиш в Цибалаб. Доста неточна лаборатория.

Какво ще рече ПКК newsm78?Извини ме,но просто сам много на "Вие" с тези неща!

# 10
  • Мнения: 7 201
Какво ще рече ПКК newsm78?Извини ме,но просто сам много на "Вие" с тези неща!
Пълна кръвна картина.

# 11
  • Провинция
  • Мнения: 509
Мерси  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 802

Ако не са ти правени профилактични изследвания за тази година, иди при личния си лекар да ти даде талони за кръв и урина! Успех! Дано ти няма нищо!  Peace

# 13
  • Провинция
  • Мнения: 509
Дано всичко е наред! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт