отзиви за д-р Александров - Варна

  • 118 497
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 531
Джи,   bouquet
аз уважавам много Д-р Александров, който познавам задочно и съм докосната от любовта която неговите пациентки изпитват. Не търся дразги или конфронтации и както не веднъж съм казвала, времето да си мерим гагите отдавна мина, но словоблудствата на потребилетя дднцв ме изкарват от равновесие всеки път. Със същото усилие с което се изхожда из форумите може да помогне и ориентира нови, притеснени потребители,  напр. колко безобидно е боцкането в корема, колко кратка и приятна е упойката...

# 436
  • Мнения: 1 165
evro че какво му е на боцкането в корема??? Аз съм все още жива,че и бременна  Peace

# 437
  • Мнения: 278
Включвам се да напомня, че темата е за доктор Александров, а не за клиниката в която работи той. Организацията им е наистина ужасна, при наличие на толкова желаещи. Доктор Александров, прекрасен е, когато влязох в кабинета плачех, когато излязо - смеех се с глас. Не ми е правил никакви процедури, минах една цветна при изключително неучтивия Ковачев. Вярно това което ми каза се потвърди и от друг лекар. Сега съм в чужбина и исках да продължа опитите за бебе, всичко започнахме отначала, но вместо 3 години ни отне 3 месеца. Клиниката е повече от прекрасна, има рецепция, посрещат, обслужват, преглеждат, изпращат. Работи на същия принцип - по здравна каса и на частно. Имат още на какво да се учат нашите клиники, ама как да им кажеш, като ще се разсърдят работещите там.

# 438
  • Мнения: 1 165
Зорика и  аз многократно напомних, че темата е за д-р Александров,но...те си знаят тяхното и се джавкат тука  ooooh!

# 439
  • Мнения: 80
Илианка,
Не се критикува д-р Александров тук. Но той работи в екип от който зависии с правила с които се съобразява - една птичка пролет не прави .  Има забележки към подбора,  както и конфронтацията с Фонда и Здравната каса. От това страдат най-вече пациентите .Наистина пак има наплив. Но пък много други не могат да се си позволят на момента- все пак е финансова и криза на пазара на труда. Не може за едни майка за други мащеха !
А това за подбора - върнати от тук са успели и другаде, но са на мнение че и тук процедурата им би била успешна !

# 440
  • Мнения: 2 022
И все пак е странно:

Цитат
Резултати за дейността на МЦАР "Варна" ООД за периода 01.2010 г. - 06.2010г.  /... 104  
- половината аз лично мога да ги изброя.

Така си е Simple Smile За някого са цифри, за друг са реални хора. Достатъчно е да се проследи една или повече от отчетните теми "Ин витро в АГ-Варна - 1,2..7" и да се преброят момичетата на входа и на изхода на темата. Резулатът ще е даже по-добър.
Аз пък лично винаги съм уважавала лекари, които, когато имат колебания в преценката си, не се свенят да изпратят при друг колега. Ако всички лекари бяха така - много неща щяха да са доста по-добре в наша полза. В едни клиники щеше да се инвестира в една тясна област, в други в друга. В БГ все още няма клиника като някои в САЩ, в които да има апаратура за абсолютно всичко и научно звено към тях. Имам позната, която след 2 неуспеха също бе посъветвана да опита в друга клиника, но тя каза' Докторе, нали знаеш, че от мен няма отърване" и по нейно настояване направи 3-ия си опит пак там. След 3 месеца й е термина. Колкото дали в тази статистика влизат трудните случаи - със сигурност. Поне 5 от моите приятелки - все от тези с най-дебелите дългогодишни папки и по няколко процедури, в крайна сметка забременяха там, никой не се е уплашил от тях и не ги е върнал. Тези момичета си имат имена и по-редовните посетители на форума със сигурност ги знаете. Колкото до административните недоволства, вероятно някои са  с основание - ами ... това е друга тема. Мен лично те не биха ме спрели, ако това е докторът, на когото вярвам и разчитам.

Колкото до броя процедури годишно, които се правят, мисля, че са достатъчно за да се формира статистика. Направена е по върастови групи точно както и чуждестранните клиники я представят и каквито са изискванията за статистика. Бих желала да разгледам друг линк за успеваемостта на БГ клиника за сравнение на общата цифра. Може ли някой да пусне?

Последна редакция: нд, 12 дек 2010, 11:56 от Cygnus

# 441
  • Варна
  • Мнения: 686
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=94
Ето това е статистиката на Плевен, организирана подобно на тази в АГ-то. Като брой трансфери няма голяма разлика, като се има предвид, че във Варна лятото процедури не правят.
Светлина, по повод твоя проблемен трансфер, не знам честно защо така са реагирали. Аз имам позната, на която не можаха да й направят сондаж, наложи се нова цветна снимка, слагаха й ламинария, пак сондаж, последно като е видях беше в процедура, дано да успее момичето. При нея видяха, че не става и предприеха мерки.

# 442
  • Мнения: 80
Amalleira,
Преди няколко месеца доктор Александров със поглед сведен надолу ми каза че има манипулации и тяхната клиника не ги извършва. Каза ми отново без да ме гледа в очите че от две години са спрели дилатациите. Направих я в Майчин дом - рутинна процедура с лека упойка - с;лед 20 минути излязох от нея и даже исках да си тръгна! След това отново се върнах при него -  бях готова каквито и да са шансовете точно при него да посрешна съдбата си, поне ще знам че съм се борила и тогава ше приема по-леко всичко . Такава бе нагласата ми. С тих глас , почти безмълвно бях изпратена при по-квалитетна клиника. Не мога да му се сърдя !


Ако темата е за д-р Александров - поклон !

Но ако става дума за статистика - у нас навсякъде тя е стъкмистика и не отчита определени фактори и отклонения. Мениджмънта на клиниката  вместо да плаша хонорари за реклама да ги насочи към подобряване материлната база . Не само ше подобри условията на труд на кадърните специалисти, но ше създаде възможност за вливания, биопсии и други както се изразяват екзотични процедури, които им създават усложнения само ! Талантът трябва да се развива, а не да се ограничава. Наистина административните пречки не спират никого, но конфронтацията с Фонда и Здравната каса  пък спира млади семейства с ограничен финансов ресурс . Все пак клиниката следва да проявява и социална насоченост.  Може би затова синът на шефа прояви решителност и се отдели като не играе по правилата на баща си.
   И оше нешо . Мениджърът на клиниката  - бивш политик по обшинска кабелна телевизия с присъщата му гръмогласност самохвално  обяви че клиниката му помага на двойки от цялата страна, което е истина. И пак там афишира че  основен приоритет са млади семейства с тубарен и мъжки фактор . Това са най-леките случаи на ин витро,
  

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 09:29 от swetlina

# 443
  • Мнения: 1 165
Предстои ми фетална морфология при д-р Александров/ Ковачев.Някой има ли идея колко струва?

# 444
  • Варна
  • Мнения: 686
Колкото по принцип плащаме за преглед на видеозон - 30,00 лева. Илианка, имат нов ехограф, да знаеш Grinning

# 445
  • Мнения: 1 165
хахаха не знаех, последно на 10.01 бях на преглед там.ама сигурно е нов, щом ми искат и диск за запис на прегледа.А и нали за ФМ трябва да е и 4Д, по някое време да превключи на този режим, че да си направим кефа и ние  с мъжо  hahaha
В кой кабинет е новия ехограф?

# 446
  • Варна
  • Мнения: 686
На д-р Александров.

# 447
  • Мнения: 1 165
последния в ляво или...там където правят инсета, пункции и т.н.?  Hug

# 448
  • Мнения: 14
Чудя се дали на някой тук ще му е интересно как доктор Александров опропасти три години от моя живот, пари, надежди и... Интелигентен човек съм и няма да обиждам никой, макар, че още от сега си представям какво ще направите с мен.Просто ми е интересно , дали има и други, които имат подобни чувства към този човек.

# 449
  • Мнения: 92
Илианка последния вляво е кабинета на доки и там е новия ехограф!
Мия това че опитите ти са били неуспешни при док Александров не значи че е опропастил три години от живота ти.Много момичета имат и по пет опита и на петия се получава .Все пак кажи какво е станало защото темата е отзиви независимо отрицателни или положителни.
Желая ти успех третия път , където и да правиш опит!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт