Помогнете! Ще си купувам кола..........

  • 9 459
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
Харесали сме си едно ВОЛВО V40 - 2002 г. ......... 
Според вас струва ли си ? Някой има ли такава кола ?
Какво мислите за тази марка ?   travel

Няма до кой да се допитаме за това се обръщам към вас. Confused

# 1
  • Мнения: 7 723
Извини невежеството ми, ама не се сещам как изглежда Blush
Нещо такова ли? newsm78

# 2
  • Мнения: 990
Ето това е автомобила, на който сме се спрели


# 3
  • Мнения: 7 723
Ето това е автомобила, на който сме се спрели
...
Комби е- мойта страст! Crazy
Взимайте го Wink

# 4
  • Мнения: 2 978
Харесва ми.
Не съм спец, но и допада. Пък и е Волво Wink

# 5
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Преди половин година се бях насочила към такава и по-конкретно - дизелов мотор. Даже имах страхотна оферта.
Търсих комби, което да е надеждно, сигурно, здраво и икономично.
Мъжът ми имаше неотдавна друг модел на Волво и основното, което ме подсети, бе, че на 2 пъти чакахме резервни части повече от месец. Това е сериозен минус, защото язък, че имаш хубава кола, когато не можеш да я ползваш.
Специално за В40 - разбрах, че дизеловите им мотори са производство на РЕНО. Това допълнително ме отказа, защото комбинацията от НЕволво мотор + относително по-скъпи и трудно намираеми резервни части определено не ми допадна.

Наскоро разгледах обстойно и багажника на комбито,  Thinking определено малък ми изглежда Crossing Arms.

Иначе, нека не забравяме и плюсовете - ВОЛВО са царе на стилния автомобил. Тази кола е невероятно красива, сигурно стабилно  стъпва на пътя и е удобна за шофиране.
Но аз лично се спрях на АУДИ  Blush. Отново. Естествено - комби  Blush

# 6
  • Мнения: 7 723
Готина е, ама честно казано-
 толкова пари бих отделила за нещо по- немско Wink

# 7
  • Мнения: 990
Благодаря момичета, ще видим какво ще измислим, на картинка е добре, ако и на живо ни хареса... пак ще му мислим, не е дребна покупка все пак.  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 577
Като дизайн е много готина, обаче има едно правило, в което не вярвах, но се убедих. Купи кола, която лесно се поддържа. Е, тази не  от лесните - частите са кът, чака се за тях, само защото са кът и са по-скъпи, товарят ги двойно...Не е масова кола за България и никой не се юрка да има в наличност такива части.
Развали ли се нещо - да не попадаш на местни майстори - търси си фирмени сервизи. Въобще - размислете.
Не е въпросаът колко ще дадеш сега за колата, а колко ще ти струва подръжката на колата Hug

# 9
  • Мнения: 1 149
Не е лоша колата,но поддържам мнението на повечето съфорумки.Семейството ми  има автосервиз от години и вярвай ми за частите на тази кола се чака мноооооооого дълго както и за крайслер.
Аз мисля,че ауди комби е добър избор както се спомена по-горе.
Желая ви успех и да случите на здрава и читава кола Peace
Да не забравиш да се похвалиш Naughty

# 10
  • Мнения: 10 982
Любимото ми комби. Heart Eyes Ако бях на твое място, нямаше да му мисля много. Sunglasses

# 11
  • Мнения: 1 312
Преди две години,когато избирахме кола се колебаехме между тази и S40.
Още бях с танка/зимната количка Laughing/ и теста беше именно този-къде ще се побере?
След като безпроблемно влезе в багажника на S40 комбито отпадна като вариант.Не си падаме и двамата със съпруга ми по комбита,тази ни хвана окото.
Проблеми почти не сме имали,правим и пълно каско,но е напълно вярно,че поддръжката на Волво е доста сериозна.
Частите са освен скъпи и трудни за намиране,оригинални се доставят от Мото Пфое.Те имат сервиз на Волво,където се плащаше по 36 лева на час за работа и това е информация от преди година.
На нас ни се наложи колата да влезе веднъж само и ни съдраха кожата.
Влез във форума на Волво и прочети за плюсовет и минусите и.
http://volvoclub-bg.com/forum/index.php?sid=ff8b957252cff1f33f1c2d79a2dc34ae

# 12
  • Мнения: 13
... разбрах, че дизеловите им мотори са производство на РЕНО. Това допълнително ме отказа...
Грешка  Wink

# 13
  • Мнения: 1 418
Готина е колата,но имай предвид,че поддръжката е
доста скъпа.

# 14
  • Мнения: 1 312
... разбрах, че дизеловите им мотори са производство на РЕНО. Това допълнително ме отказа...
Грешка  Wink

Не разбрах защо е грешка Rolling Eyes
В смисъл,че е грешка да се откаже заради това,
или,че е грешка,че са на Рено?
Нашата е бензин с двигател Волво,но пък за Рено съм чувала,че са царе на дизеловите двигатели...

# 15
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Стеле,ще черпиш,като се видим за колата.
 Mr. Green
Ние в момента сме с "Форд" но мъжът ми ясно даде да се разбере,че следващата ни кола ще е"Волво"

# 16
  • Мнения: 677
Volvo е яко дървена кола. Жалея за излъгалите се.

# 17
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Volvo е яко дървена кола. Жалея за излъгалите се.
Сопранов и защо така мислиш я кажи?След малко като си дойде мъжът ми,ще го питам защо толкова много и е хвърлил око именно на тази марка. Peace
Аз лично претенции за кола нямам,ако ще и трабанче да е. Mr. GreenВажното е да върви,да не ме остави на пътя и да има кои да и пълни резервоара,друго не ми трябва. Grinning

# 18
  • Мнения: 677
Всичко около тая марка се върти около един мит, че била много сигурна и здрава. Според мен тва е, защото много дълго седи в сервиз или на трупчета или развалена нейде и няма как да и се случи квото и да било. Попитай потърпевш с Волво. Освен ако не иска да злорадства след това, че си се набутала и ти, няма как да каже нищо хубаво.

# 19
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
По-старите модели от 90-те години наистина са много здрави, но там вече си казват думата ЕГН-то и пробегът.
С S40 само съм пътувала, без да шофирам; не съм особено очарована, твърдо вози като моята италианка, бях с други впечатления от предишни модели.
Всичко, което са ти казали за поддръжката е вярно, така че добре си помислете.
Аз специално като чуя за Мото Пфое се изприщвам именно заради служебните ни автомобиили, които непрекъснато висят там и все им има нещо. За сметките не искам и да си мисля какви са.

# 20
  • Мнения: 23
volvo-to e krasiva,no skypa za karane. az haresvam sa6to goleni koli, no da re4em samo gumite sa s po 100 lv po-skypi, da ne govorim 4e edna smqna na maslo +dr. e mnogo soleno pri tqh. i vapreki vsi4ko az karam ne malka kola, super mi e skypo, NO NQMAM PROBLEMI s voziq,stabilnost i drugo+tova kato si s hubava kola vseki te pazi it.n. samo deto i az sam fen na nemskite koli. predi imah A4,sega karam BMW5-tqh ti prepory4wam silno-ot opit

# 21
  • Мнения: 1 312
Волво-задна броня-960.00 лв преди година.
Заден стоп-160.00 лв. преди 6 месеца.
Прави си сметката.
Бензинова помпа-600.00 лв,но благодарение на форума мъжът-чудо си ги спести и поправи сам Wink
Скъпо е..,но аз съм толкова влюбена в тази кола,че при ъпдейтването пак такава бих избрала.
Като резервен вариант-Мазда 6.
Пък ако много заслужавам може и на едно Инфинити да склоня Mr. Green
Ехххх,мечти.....,те са безплатни Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 384
Ние си купихме Пежо 307 SW
http://www.peugeot.bg/?page=models&model=307sw

и засега съм страшно доволна.Много е широко,удобно,има и седалки за 7 човека,ако се наложи,много лесно се кара,изключително стабилна и много малко харчи-5 /100.

# 23
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
... разбрах, че дизеловите им мотори са производство на РЕНО. Това допълнително ме отказа...
Грешка  Wink

Потърси си информация - 1.9 ТДИ е мотор на Рено  Mr. Green, а освен на рената и волвата и на мицубишитата се слага  Wink. Ама хайде да не изпадаме в подробности. По-важното е - има ли смисъл от скъпо и трудно за поддръжка волво, като може и рено  Sunglasses. Въпреки, че за мен само ауди може  Crazy Mr. Green.


Иначе от снимката си личи, че колата е в Горублене... а аз от там и чистачки даже не бих си купила  Naughty

# 24
  • Мнения: 27 524
Волво са добри автомобили, особено за път, за багаж. Наши приятели само Волво си взимат от години, имат предишния модел и са много доволни. Според мен и според чуто си струва, да.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 215
Един риторичен въпрос към подкрепящите "по-немските" коли ... колко по-лесно и евтино се поддържа Ауди или Бмв от тази година  Shocked
И според вас колко по-малко се чака за части ... ?

По темата - бягай от Горубляне  Wink има и други големи автопазари !

# 26
  • Мнения: 2 309
На Гурубляне са голЯми дървеняци!!!Два пъти сме патили от там и двата пъти с двигателите...Дървоооооо ooooh!голямо Crossing Arms

Що се отнася до "Волво",каквото и да е са ми много дървени модели и правя асоциации с пенсионери!Баба и дядо се возят с плавна скорост...Не ми харесват.

По-хубаво от чисто нова кола няма Peace

# 27
  • Мнения: 27 524
По-хубаво от чисто нова кола няма Peace

Това е всеизвестно, но не всеки има възможност за това. А и аз предпочитам БМВ на старо, отколкото чисто ново Пежо например  Grinning

# 28
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Блонди, да ти предложа БМВ 3-ка комби щом си навита.

# 29
  • Мнения: 27 524
Блонди, да ти предложа БМВ 3-ка комби щом си навита.

Имаме същата, мерси, ориентираме се сега към новата тройка  Grinning

# 30
  • Мнения: 463
Нямам лични впечатления от Волво, но си позволявам да се включа, защото видях, че се ореантирате към комби.
Тотален фен съм на Ситроен, за хидравличните говоря, предпочитам комби. Имаме два - Ксантия/дизел/1.9/комби и С5/2.2 HDI/комби. Перфектни са и като возия, и като здравина, и като разход! С5 е върховен, обичам го!

# 31
  • Мнения: 10 758
Иначе от снимката си личи, че колата е в Горублене... а аз от там и чистачки даже не бих си купила  Naughty

По темата - бягай от Горубляне  Wink има и други големи автопазари !

Айде сега да ми кажете - защо? newsm78

Мъжа ми преди няколко години продаваше на Горубляне.Сега вече си има собствена автокъща.
Каква е разликата?

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По-хубаво от чисто нова кола няма Peace
. А и аз предпочитам БМВ на старо, отколкото чисто ново Пежо например  Grinning

Господи, прости невежеството им  Laughing

Блонд  Hug

 venistefani - ни в клин, ни в ръкав  ooooh!

Волвото изглежда добре на картинката. Но ако е от Горубляне, май не е добра идеята  Thinking

# 33
  • Мнения: 990
Разбирам добре проблема със скъпата поддръжка, но да ви кажа и нещо друго: в момента си имаме един Нисан Съни (комби ), доста е старичко и за това искаме да го заменим с по-нова кола, а да остане и за мен личен автомобил Wink (може и да го заменя с нещо малко по-нататък, ще му мисля)... И него купихме на старо, беше на около стотина хиляди км, още толкова, че и отгоре сме прибавили и ние, до сега не сме дали нито лев за ремонт (само масло и гуми сме сменяли), а за японските автомобили също казват, че са скъпи частите им! Така, че аз точно това исках да питам, стабилна, здрава кола ли е тази, идеята ми е да не се нуждае от ремонт често Wink, а не като на един познат: купи си чисто новичка Шкода и се скъса да я ремонтира (с евтините части)!
Та това исках да ви кажа! Колкото до марката, не сме толкова претенциозни, просто искаме надежден автомобил, нищо, че нямаме наистина поне за сега възможност за нов такъв!  Rolling Eyes

Що се отнася до Горубляне, наистина не сме запознати как стоят нещата, какво имате предвид? И какво друго ще предложите като автокъщи?  Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 7 173
Доколкото съм чувала, това е добра автокъща:
http://www.sofauto.bg/

Виж и тук:
http://www.kapitolia.com/index.php?lng=en&cat=cars&s=sfo … t=%D2%FA%F0%F1%E8

За Горубляне - въпрос на късмет е. Аз не бих рискувала. Някои от търговците правят шмекерлъци.

Иначе Волво е хубава кола. Серия 40 наистина е с двигател на Рено. А и по принцип Волво вече принадлежат на Форд, и не са шведски. Какво да се прави - глобализация.

# 35
  • Мнения: 3 575
Един риторичен въпрос към подкрепящите "по-немските" коли ... колко по-лесно и евтино се поддържа Ауди или Бмв от тази година  Shocked

Още един риторичен въпрос - колко по-добре изглеждат Ауди или БМВ от Волво, за другите "не-немски" коли пък въобще не може да става дума?!

# 36
  • Мнения: 192
За кола от този клас Ланча либра е мноооого по добрия избор... но това е лично мое мнение.
Със сигурност е много по евтино от волвото а и доста по лесна за поддръжка.
Прибавяме неповторимия италиански дизайн и всичките възможни екстри с които си върви колата .

Ето и един линк в мобилето... просто избрах първата дизелова либра...
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&ac … 47&f1=details

# 37
  • Мнения: 1 312
Ауди и БМВ ми звучи просто неумесно да се сравняват като визия с Волвото.
Последното има в пъти по-красив дизайн според мен.
Всеки си има вкус разбира се...
Но не сравняваме само по красота,нали?
Пък за италианските и френски коли нали знаете приказката?
То не е една де,ама неписано правило било да не си взимаш кола от страната на спагетите и жена от страната на м.нетите Embarassed

# 38
  • София
  • Мнения: 61
Наистина ли ще дадете толкова пари за кола? Толкова пари за волво? Не се излагайте, вземете си една ладичка, тя също няма да ви остави на път
http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic.php?f=12&t=11134
тази е малко скъпичка, но пък е като изкарана от завода, изобщо няма да и дадеш годините Wink За нея давам гаранция 30 000км., само каране без да се пипа нищо... (само смяна на консумативи)
търсите нещо по-евтино?
http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic.php?f=12&t=11699
тази аз я купих Mr. Green, вече имам две лади  Heart Eyes
За справка:
- бензинова помпа - 10лв. (на старо)
- водна помпа - 16 лв. (нова)
- задни накладки 15лв. (нови, комплект)
- предна броня - 15лв. (на старо)
- задна броня 15лв. (на старо), да продължавам ли?  Laughing
Карам лада на 30 години, не ме е оставила на път, изглежда като нова http://www.snimka.bg/album.php?album_id=95162&photo=18
30 години са нищо за жена, че за кола тогава какво са? Crazy
Моя девиз - С един телефон ходя 10 години, с една кола - 30 години, с една жена - доживот!
А сега сериозно по темата - Славата на Волво като здрава и надеждна кола е отминала... Волво бяха здрави и надеждни до средата на 90-те години, после ги развалиха. Ето, сега ги държат Форд, сглобяват ги с двигатели от Рено, сдеално... Частите са им скъпи, ако са здрави няма да се чупят често, но все някога това ще се случи... Моето мнение - аз бих избрал Ауди комби. Това е семейната кола! Ако го искате и си харесвате Волвото, вземето го... Тъкмо после ще ни държите в течение със събитията и техническата част на тази кола.

# 39
  • Мнения: 13
... разбрах, че дизеловите им мотори са производство на РЕНО. Това допълнително ме отказа...
Грешка  Wink

Не разбрах защо е грешка Rolling Eyes
В смисъл,че е грешка да се откаже заради това,
или,че е грешка,че са на Рено?
Нашата е бензин с двигател Волво,но пък за Рено съм чувала,че са царе на дизеловите двигатели...
Предполагам, че не съм се изразил достатъчно ясно. Грешката, според мен, е, че дизелът не Рено е бил една от причините за отказването. Съвременните дизели на рено са едни от най-добрите. Не само по мои лични впечатления.

Потърси си информация - 1.9 ТДИ е мотор на Рено  Mr. Green, а освен на рената и волвата и на мицубишитата се слага  Wink. Ама хайде да не изпадаме в подробности...

Няма нужда тепърва да да търся, благодаря за предложението.
1.9ТДИ НЕ Е мотор на Рено, нито на Волво. Вероятно имаш пред вид друг двигател, но не си се постарала да уточниш кой точно, а аз нямам намерение да гадая. ТДИ е патент на ВАГ.
Вече обясних каква точно е грешката ти за дизелите на Рено.
И ... подробностите са МНОГО ВАЖНО нещо.

Един риторичен въпрос към подкрепящите "по-немските" коли ... колко по-лесно и евтино се поддържа Ауди или Бмв от тази година  Shocked ...
Подкрепям - поддръжката на колите произведени след 2000 година е почти еднаква като разходи, без значение от емблемата на капака. Което не е вярно за по-старите коли - особено за произведените в началото на '90-те.

# 40
  • Мнения: 1 418
Ами от прочетеното дотук нека обобщим:
Купете си кола с японска возия,френски комфорт
и немска здравина.Така ще случите на кола
и ще я карате до живот. Laughing

# 41
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Предполагам, че не съм се изразил достатъчно ясно. Грешката, според мен, е, че дизелът не Рено е бил една от причините за отказването. Съвременните дизели на рено са едни от най-добрите. Не само по мои лични впечатления.
Именно РЕНО-моторът ме отказа.  Peace Защо, няма да спамя в темата излишно.
Потърси си информация - 1.9 ТДИ е мотор на Рено  Mr. Green, а освен на рената и волвата и на мицубишитата се слага  Wink. Ама хайде да не изпадаме в подробности...


Няма нужда тепърва да да търся, благодаря за предложението.
1.9ТДИ НЕ Е мотор на Рено, нито на Волво. Вероятно имаш пред вид друг двигател, но не си се постарала да уточниш кой точно, а аз нямам намерение да гадая. ТДИ е патент на ВАГ.

Ако беше потърсил - нямаше да напишеш това отгорце  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Само помисли малко - при този мотори при тези години не говорим ли за П(омпа)Д(юза) Mr. Green при ВАГ и Комън рейл при Волво  newsm78 Mr. Green. Нищо, че пише ТДИ Mr. Green, то и ФОРД правят мотори с тази абревиатура Blush, само дето на Форд и ВАГ , единствено родината им е обща Hug

И продължавам да твърдя, че въпросното ВОЛВО В40 (гарантирано за модел от 1999-2000, защото за 2002 не съм сигурна вече) е с двигател 1.9 Тди на Рено  Peace. Но ако човек се интересува задълбочено, сигурно ще си намери информация. аз на тази тема повече няма да спамя тук.

Относно Горублене - личното ми мнение (на база доста близки "напарени"), че от там кола не е добре да се взима.  Доста "напудрени" и "лачени" изглеждат, но обикновено са за боклука.
Пък и има едно златно правило - добрата кола се продава бързо, скапаните - застояват.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 09:15 от Lioness

# 42
  • Мнения: 13
Ако беше потърсил - нямаше да напишеш това отгорце  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Само помисли малко - при този мотори при тези години не говорим ли за П(омпа)Д(юза) Mr. Green при ВАГ и Комън рейл при Волво  newsm78 Mr. Green. Нищо, че пише ТДИ Mr. Green, то и ФОРД правят мотори с тази абревиатура Blush, само дето на Форд и ВАГ , единствено родината им е обща Hug

И продължавам да твърдя, че въпросното ВОЛВО В40 (гарантирано за модел от 1999-2000, защото за 2002 не съм сигурна вече) е с двигател 1.9 Тди на Рено  Peace. Но ако човек се интересува задълбочено, сигурно ще си намери информация. аз на тази тема повече няма да спамя тук.
...

1. Кое точно нямаше да напиша?
2. Да - доста  дизели на ВАГ от тия години са ПД. Това какво значение има? Продължавам да твърдя, че ТДИ е патент на ВАГ и други фирми не го използват. Което важи и за Форд - няма Форд ТДИ.
3. Никой не спори, че Волво използват двигатели на Рено. Но твърдя, че съвременните дизели на Рено са много добри. И дизел на Рено във Волвото е по-скоро плюс, отколкото минус.

# 43
  • Мнения: 1 045
Ами от прочетеното дотук нека обобщим:
Купете си кола с японска возия,френски комфорт
и немска здравина.Така ще случите на кола
и ще я карате до живот. Laughing

Забрави да уточниш , че трябва да НЕ се кара в България за да оцелее  ooooh!

# 44
  • Мнения: 27 524
Ауди и БМВ ми звучи просто неумесно да се сравняват като визия с Волвото.
Последното има в пъти по-красив дизайн според мен.

На мен Волво все пак не ми допада повече от Ауди и БМВ. Но както казваш, въпрос на вкус, разбира се  Hug




# 45
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
1. Кое точно нямаше да напиша?
2. Да - доста  дизели на ВАГ от тия години са ПД. Това какво значение има? Продължавам да твърдя, че ТДИ е патент на ВАГ и други фирми не го използват. Което важи и за Форд - няма Форд ТДИ.
3. Никой не спори, че Волво използват двигатели на Рено. Но твърдя, че съвременните дизели на Рено са много добри. И дизел на Рено във Волвото е по-скоро плюс, отколкото минус.

1. Нищо не би написал, защото за няколко поста сам си противоречиш
Цитат
1.9ТДИ НЕ Е мотор на Рено,
и
Цитат
Никой не спори, че Волво използват двигатели на Рено
. Просто е - на самия мотор на тези волва пише, че е РЕНО.
2. ВАГ тези години при 1.9 ТДИ нямат комън рейл, а само ПД. Всъщност ВАГ откога правят нещо като комън рейл, нали си чел? Така, че категорично ТДИ не е запазена марка само на ВАГ.
А въпросният 1.9 ТДИ на ВОЛВО/РЕНО е комън рейл.  Crossing Arms.
3. ФОРД имат ТДИ, странно как си сигурен в обратното, като елементарно, отново можеше да провериш информацията, седейки само на компютъра. Peace

Относно митовете за "добрия дизел" на рено, може много да се спори. Какво значи добър? Разход на гориво, мощност, издръжливост, здравина? За да взема своето решение и да не купувам въпросното волво с въпросния двигател, повярвай ми - дни наред четох, събирах информация, дет се вика "копах, копах..." и сигурно десетина страници мога да изпиша доводи, сравнения и т.н.
Но темата в случая не касае тези детайли. Просто момичето се интересува от мнения. А аз споделям своето   bouquet, което е на база доста информация и относително добър опит с автомобил ВОЛВО 850 ГЛТ и поддръжката му + с какви впечатления останах от Волво В40, когато бях напът да купя такова преди 6 месеца.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 17:27 от Lioness

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а бре авторката споменава ли каква сума ще е това Волво, дето си го е харесала?

# 47
  • Мнения: 7 107
а бре авторката споменава ли каква сума ще е това Волво, дето си го е харесала?
12800  Wink

"Volvo V40 1.9DCI Автомобили
 

12800 ЛВ.

       

Данни:
Дата на производство - януари 2002 г.
Тип двигател - Дизелов
Мощност (к.с.) - 116 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Комби
Пробег - 136000 км
Цвят - Светло сив

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Buy back
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатроник
Кожен салон
Лети джанти
Лизинг
Металик
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване"


 

# 48
  • Мнения: 990
Благодаря Рони, точно това е описанието на колата! Ние още сме в размисъл, тъй като по-рано от вторник, сряда няма как да се види от близо колата, мъжът ми е на работа! Непременно ще се похвалим какво сме направили! После ще умуваме за малка количка за мен, за градско Wink Една приятелка си е купила Мазда бейби, така ми каза по телефона, в Гугъл нищо не откривам конкретно, на коя точно разновидност казват така, но като се видим тези дни ще я разпитам!  Flutter

# 49
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Може би твоята приятелка има Мазда 121 http://www.volny.cz/mazda-121/obrazky/titul.jpg Карала съм такава кола и мога само хубави неща да напиша за нея.

# 50
  • Мнения: 13
1. Нищо не би написал, защото за няколко поста сам си противоречиш
Цитат
1.9ТДИ НЕ Е мотор на Рено,
и
Цитат
Никой не спори, че Волво използват двигатели на Рено
. Просто е - на самия мотор на тези волва пише, че е РЕНО.
2. ВАГ тези години при 1.9 ТДИ нямат комън рейл, а само ПД. Всъщност ВАГ откога правят нещо като комън рейл, нали си чел? Така, че категорично ТДИ не е запазена марка само на ВАГ.
А въпросният 1.9 ТДИ на ВОЛВО/РЕНО е комън рейл.  Crossing Arms.
3. ФОРД имат ТДИ, странно как си сигурен в обратното, като елементарно, отново можеше да провериш информацията, седейки само на компютъра. Peace

...
Фу, че си упорита. Ето малко инфо:
 - http://en.wikipedia.org/wiki/Turbocharged_Direct_Injection
 - http://en.wikipedia.org/wiki/Common_rail
Продължавам да твърдя, че ТДИ е патент на ВАГ и няма как двигател на Рено да е 1.9ТДИ. Точно както Форд нямат двигател ТДИ. Това по никакъв начин не пречи Волво да използват двигатели на Рено. Време е да стоплиш, че ТДИ не е нарицателно за всеки дизелов двигател.
Да, ВАГ не са използвали комънрейл досега - там пише защо. Но далеч не всички ТДИ двигатели на ВАГ са ПД. Което няма нищо общо, но е поредното невярно твърдение.
Двигателят, който ти цитираш вероятно е комънрейл, но не виждам това какво общо има. Просто не е коректно да го наричаш 1.9ТДИ.

Малка подсказка:
Цитат
DCI
From Wikipedia, the free encyclopedia
DCI may be an abbreviation for:
...
Common-rail Injection, a variant term for a type of fuel injection for diesel engines used by Renault

# 51
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Забвана личности, ей  Joy
Не виждам смисъл да спамя излишно в тази тема  повече, обръщайки споделянето на информация в спор с теб Stop.
Умишлено не пуснах нито 1 ърл, щото всеки човек може самичък да провери дадена информация Wink даже и с най-елементарните познания по интернет. Стига да го интересува.

Факт е, че твърдиш доста неверни неща, но пък си имаш право на мнение  Flutter.
Факт е, че не подозираш изобщо, че познанията са ми даже още по-дълбоки от тези "доказателства", които си пуснал  Whistling.

Спорът ми с теб тук е до тук  Stop


Steli_Meli , волво-любителите имат доста симпатичен форум. Немалко фенове карат такъв автомобил и могат да ти споделят ценна информация, при това най-актуална. Смело можете да помолите някой от тези хора да отделят малко време и да дойдат с вас при огледа на колата. Повярвай ми, ще са ти безценни помощници, защото ще знаят да погледнат за слабите места по автомобила.
УСПЕХ!   bouquet

С най-добри чувства  Wink.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 22:18 от Lioness

# 52
  • Мнения: 990
Lioness, и там съпругът ми пусна тема, но май не върви както тази тук, за мое учудване! Вярно е, че нашия форум си е Велик и има доста повече хора, което беше и идеята да пусна точно тук темата! Да кажем, че голяма част от въпросите, които ни вълнуваха се дискутираха и тук, за което се радвам!
Колкото до спора ви, няма нищо лошо, нали знаеш, че в спора се ражда истината, а и споделяте интересна информация, нищо, че малко обърквате публиката  Joy

# 53
  • Мнения: 13
Забвана личности, ей  Joy
Не виждам смисъл да спамя излишно в тази тема  повече, обръщайки споделянето на информация в спор с теб Stop.
Умишлено не пуснах нито 1 ърл, щото всеки човек може самичък да провери дадена информация Wink даже и с най-елементарните познания по интернет. Стига да го интересува.

Факт е, че твърдиш доста неверни неща, но пък си имаш право на мнение  Flutter.
Факт е, че не подозираш изобщо, че познанията са ми даже още по-дълбоки от тези "доказателства", които си пуснал  Whistling.

Спорът ми с теб тук е до тук  Stop
...
Виждам, че ти липсват аргументи - досега не си дала нито един. Опитваш се да излезеш от ситуацията като победител, с гордо вдигната глава, извисена над невежеството на другите(мен) ... не се получава нещо  Grinning ... По-скоро изглежда като "Нямам доводи, не мога да го обясня, но знам, че съм права и понеже не мога да те оборя, то ще тропна с краче и ще се врътна на другата страна!"
Пожелавам ти успех! Ако все пак решиш да споделиш секретната си информация с нас - незнающите, заповядай в http://audibg.com/NEW/ или в http://vwclub-bg.org/forum/index.php - смятам, че ще успееш да ме откриеш, а и да върнеш много заблудени души в правия път на истината.

# 54
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Обещах си да спра  Stop. Доводи имам в ИЗОБИЛИЕ, а въпросната информация е достъпна за всеки. С елементарно търсене, седейки си на стола пред компютъра и най-любопитните - ще установят дали ФОРД и още доста други марки автомобили имат ТДИ двигател,дали и въпросният дизелов мотор при Волво В40 е на Рено. Просто аз не съм открила топлата вода  Heart Eyes. Информацията си я има  Mr. Green. Само ти не си се осведомил, очевидно  Shocked, пък се хвърляш и с тежката артилерия  Joy Joy:
 Очаквах с нетърпение да се хванеш за "запазеността" на марката на онова конкретно ВАГ- БОШ съкращение, но защо заби поглед в това, забравяйки, че ДИЗЕЛОВ АГРЕГАТ не съществува друг освен ИНЖЕКЦИОН и много  автокомпании, разработили дизелови двигатели, използват това съкращение за конкретизиране на моделите си.
И държа да ти отбележа, че ТДИ, като съкращение на VAG-овото Turbocharged Direct Injection е преди всичко BOSCH-разработка, а не на VAG. Ама виж в какви подробности трябва да изпадам, за да ти покажа, че просто си решил да се заяждаш, без да подозираш, че имам доста познания в областта и мога да ти дам адекватен отговор. Лошото е, че 99% от хората, които ще го прочетат - просто няма да се интересуват от тези подробности и излиза, че  с теб си водим някакъв смешен спор - само за между двама ни  Crossing Arms. А по-лошото е, че очевидно си ме подценил  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.


 
Ако все пак решиш да споделиш секретната си информация с нас - незнающите, заповядай в http://audibg.com/NEW/ ...

Аз ли да заповядам в Ауди Клуб България?  #Crazy Mr. Green  Че ти там си дошъл доста по-късно от мен  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
В този автофорум пиша и чета редовно от самото му създаване, а преди неговото създаване - в дира.  Mr. Green Виж как излезе, че на краставичар краставици тръгна да продаваш  hahaha

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 11:56 от Lioness

# 55
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
http://audi.online.bg/index.php?showtopic=6559 Ето да съм ти в още малко помощ   bouquet. Линкът дава доста полезни съвети какво да се гледа при покупката на автомобил   bouquet

# 56
  • Мнения: 1 312
Myrshavija,от коли може и да разбираш,ама един съвет от мен:
С жена-лъвица не се спори!
Вариант да излезеш прав просто няма!
Не се хаби...

# 57
  • Мнения: 990
Благодаря Лъвице,
наистина много ценна информация, поне за невежи като мен Simple Smile Аз ще я покажа на половинката ато се прибере, дано да научи нещо ново и полезно!   bouquet

# 58
  • Мнения: 13
Обещах си да спра  Stop. Доводи имам в ИЗОБИЛИЕ, а въпросната информация е достъпна за всеки. С елементарно търсене, седейки си на стола пред компютъра и най-любопитните - ще установят дали ФОРД и още доста други марки автомобили имат ТДИ двигател,дали и въпросният дизелов мотор при Волво В40 е на Рено. ...
Ех, продължаваш да спориш сама със себе си дали този или онзи мотор на Волво е на Рено или не. Продължавай, не се притеснявай! Вероятно единственият, който не се забавлява е авторката на темата. Но, предполагам, рано или късно татти ще мине да почисти и ще си отнесем по един бан за спам  Grinning
Колкото до доводите - дръж ги за себе си - ние простосмъртните не ги заслужаваме!
Това, че си член на аудифорума преди аз даже да чуя за него, може само да ме радва. Това означава, че няма да имаш нищо против да пренесем спора си там и да чуем мнението на другите членове. Предполагам, все ще се намерят поне един-двама, които да не са така "млади" във форума като мен и чието мнение ще приемеш. Или там също са недостойни за вниманието и скъпоценните ти думи?
Заповядай: http://audi.online.bg/index.php?showtopic=30945

# 59
  • Мнения: 135
Здравейте,мършавия е непоносимо прав ама котка по гръб пада ли?

# 60
# 61
  • Мнения: 135
Държи фронта ,нали?

Общи условия

Активация на акаунт