Прави ли се все още така?

  • 6 724
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Въпросът ми е: При изписване от  болница, практика ли е все още да се носят на лекаря "торбички". Не говоря за раждане на дете, а за престой на възрастен. Ако да- какво се слага вътре? Уиски?Шоколадови бонбони?  Laughing

# 1
  • Мнения: 803
Не знам дали така се прави, но последният път, когато някой от семейството беше в болница ние занесохме такива торбички.
Майка ми имаше много тежка анемия, замалко да си замине и целият персонал беше много мил. Друг е въпросът, че намерихме връзки...Както и да е, занесохме шоколадови бонбони и бутилка вино май. Пари под масата не сме давали.

# 2
  • Мнения: 2 550
Торбички не, само 4 цифрена сума.

# 3
  • Мнения: 13 512
Утре ще  изпишат мйка ми, затова питам. Беше рутинен престоят и в болницата, но персоналът наистина е много мил. Тя ми звънна да ми каже" донеси нещо". А аз наистина не знам какво да занеса...това с бонбоните и бутилката ми се струва даже обидно, не знам.

# 4
  • Мнения: 2 550
Утре ще  изпишат мйка ми, затова питам. Беше рутинен престоят и в болницата, но персоналът наистина е много мил. Тя ми звънна да ми каже" донеси нещо". А аз наистина не знам какво да занеса...това с бонбоните и бутилката ми се струва даже обидно, не знам.

вземи парфюми на сестрите  Laughing

# 5
  • Мнения: 13 512
Торбички не, само 4 цифрена сума.
Ъ! Никой нищо не и е искал, а и не са я лекували за 4 цифрена сума....лекуваха и възпаление, нищо сложно.
Въпросът е, дали ако не занеса, ще оставя лошо впечатление. Защото на мен ми е по- лесно да дам 4 цифрена сума, ако се налага, отколкото да дам бутилка  в торбичка.
Марче- те са 4-5 в отделението май...  newsm78ами  на! изтървах да им поръчам от Ягодката....няма да стане Laughing

# 6
  • Мнения: 803
Честно казано и аз не бях навита на подобна идея, обаче баща ми набързо спретна пликчето и го занесе.
Мисля, че букет цветя е достатъчен жест на благодарност, знам ли... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 13 512
уфф....много мразя такива работи.  Цветя за доктора.... newsm78

# 8
  • Мнения: 119
Винаги са добре дошли Wink

# 9
  • Мнения: 2 550
monde, отговорих за себе си, че не съм носила торбички, само въпросната сума...грижливо поискана

иначе, според мен няма да се обидят, те са свикнали да получават подаръци
вместо бонбони, може да им занесеш една торта, малко разнообразие Simple Smile

# 10
  • Мнения: 13 512
 felidy, не надничай плахо...кажи нещо Wink
Е щом няма да се обидят.... да им занеса тогава / ама ще пратя майка ми да им го даде Embarassed/

# 11
  • Мнения: 3 322
Като ме изписваха тази година, след тежка операция / не за раждане/ - нашите донесоха торта и безалкохолно за персонала.  Хората наистина бяха много внимателни с мен, идваха по 100 пъти на нощ да ме видят и да ме питат имам ли нужда от нещо, без да ме е протектирал някой... А, торбичката я дадохме на докторката на контролния преглед, като жест на благодарност... имаше и пликче вътре... Някак си ми се видя тъпо - да и дам само пари... пък жената наистина ми спаси живота...

P.S. Никой нищо не ми е искал...

# 12
  • Мнения: 52
Монда Simple Smile ама си бърза еййй...точно щях да се изкажа
Миналата година майка си счупи крак и ръка комплект, при посещенията при ортопеда не той лично, но сестрата си "поиска" почерпката и бях принудена да притичам до близкия магазин и да напълня една торба. Натурални сокове, вино и бонбони купих, а колко ми беше неудобно да дам торбата, не ме питай. Оставих я в кабинета, казах да се почерпят за здравето на майка и избягах. След няколко месеца пак имаше авария с крачето на мамчето и пак ходихме при същия доктор, ами много ни се радваха, особено сестрата...явно вниманието трябва да се заплаща. Занеси им нещо да се почерпят и дано не се налага да ходите по болници в бъдеще

# 13
  • Мнения: 13 512
Когато става въпрос за операция е друго, да... значи не мога да дам торбичка само на доктора, трябва и нещо за сестрите да има.

# 14
  • Мнения: 13 512
Едно време леля ми/ лекарка в Пирогов/, хвърляше кашони с бонбони, защото не сварваха да ги ядат и се разваляха..оттогава имам лоши спомени и затова ми е такова смотано.

Общи условия

Активация на акаунт