Другата страна на медала - наказанието, наречено БЛИЗНАЦИ

  • 12 721
  • 150
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 306
Момичета, а как мога да намеря книжката на Дивана? Извинявам се, ако въпросът ми не е за тук!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 110
Много пъти съм се питала къде бъркам и в мен ли е грешката, защо не успявам да се справя с децата си? Защо има деца, които си седят на 20см от майка си и не гъкват или пък вкъщи си играят и занимават спокойно дълго време, а майка им си върши каквото реши...? Също така, защо другите деца спят спокойно по цели нощи, а моите не? Къде бъркам? Аз ли съм най-глупавата, неспособната, нервната от всички.....? Не смятам, че е така и че грешката е в мен. Моето заключение е, че просто човек си се ражда с характера и както при възрастните няма еднакви хора, така и децата са различни от самото си раждане. Затова съм твърдо несъгласна с твърдението - нервна майка-нервно дете и обратното.
Искрено завиждам на всички вас, които сте случили с кротки деца. Едва ли може някой да разбере какво е да ставаш 20тина пъти на нощ в продължение на две години и междувременно да си на 100% активен и в кондиция през целия ден и пак и пак....... Сега децата ми са на 2,4 годинки и вече се чувствам човек, ставам само 5-6 пъти нощем.  Mr. Green
Четейки мисля, че може би когато минат 5-6-7 години ще гледам от друг ъгъл, тогава много неща се забравят и вече се гледа с друго око на миналото и трудностите, свързани с него, но засега ми остава само да се радвам, че децата ми са живи и здрави, че растат и се развиват нормално и да се надявам, че ще дойде и при нас момент, в който думата "НЕ" ще се използва само в критични ситуации....   bouquet

# 47
  • Мнения: 7 640
Мисля, че малко се "хванахте за думата" Wink Всеки обича децата си, независимо колко му е трудно и аз съм сигурна, че NikiFin не го е употребила ( наказание ) в буквалния смисъл на думата. Hug

Нека каже как го е употребила, защото аз като буквално я приемам.
Което от друга страна не се връзва с по-нататъшните постове Confused

По принцип две деца предразполагат към двойни грижи, не мисля, че бременна с близнаци жена е очаквала положението да е песен след раждане. И нанагорното идва, защото ухажването и обгрижването от близкитевнезапно се прехвърля на бебетата.

По мое мнение ситуацията с породените деца е много по-тежка. Вместо да се драматизира, човек се организира и се справя.

Ще ми се темата да е провокирана от моментно изтощение, в противен случай е направо грехота такова отношение към ситуацията Sunglasses

# 48
  • Мнения: 152
Извинявам се че и аз питам но много се заинтригувах за книгата на Дивана някои можели да даде повече информация за какво се разказва в книгата и от къде можем да сия купим.

# 49
  • Мнения: 1 895
Ето я книгата: БЛИЗНАЦИ ВКЪЩИ. Но нямам представа дали още може да бъде намерена по книжарниците Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 12 221
http://knigi.get.bg/index.html?act=books&query=%D0%91%D0%9B% … D0%B5%D0%BD%D0%B5
Тук не пише да е изчерпан тиража  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 152
Благодаря за информацията ще се опитам да я намеря и да си я купя.Много малко книги има за близнаците  в България преведени дори почти никакви няма .

# 52
  • Мнения: 5 276
записвам се да следя темата.утре ще попиша Simple Smile

# 53
  • Мнения: 405
Поръчах си книгата от книжарница "Пингвините" www.pe-bg.com

# 54
  • Мнения: 517
Izvinete, che pisha na latinitsa, no dnes nesto ne e nared vuv foruma! Na nemski ima mnogo literatura, ste si porucham 2 knizhki i kato gi izcheta, ste spodelja nai-interesnite momenti. Kraino vreme e da zapochna da se obrazovam teoretichno po vuprosa! Prijatna vecher!

# 55
  • Мнения: 7 803
кои са немските книги?

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Благодаря за информацията ще се опитам да я намеря и да си я купя.Много малко книги има за близнаците  в България преведени дори почти никакви няма .
          Има я в книжарница "Хеликон" - срещу Халите в Пловдив.

# 57
  • Мнения: 152
Мерси много за информацията .Обадих се на моя позната която работи в книжарница и мия поръча ,чакам  с нетърпение да ми  е донесе .Ако знаете други книги на български за близнаци моля кажете ми.

# 58
  • Мнения: 1 217
NikiFin,ти си ГЕРОЙ !!! Hug Hug HugЧувствала съм се така хиляди пъти,само,че с тази разлика,че нямам близнаци,а момченце на 8 и момиченце на 10м. Simple Smile Така,че на теб ти е 100пъти по-трудно,имайки предвид ситуацията...А таткото изобщо ли не ви помага Thinking,откъде накъде ще се нагърбваш сама с всички трудности от всякъкъв характер сама,след като в крайна сметка децата са общи?!!!? Я го строй малко,че никак,ама никак не е честно,а да не говорим,че си има и съответноте институции,до които според поведението му може да се допре,или не Naughty Naughty Naughty

# 59
  • Мнения: 34
NikiFin, помня някакво интервю с психоложката Мадлен Алгафари от преди години за децата й. Тя сподели тогава, че казва "НЕ" само в много крайни случаи, когато може да се случи нещо лошо. Иначе обяснява, дава пример, поощрява интуицията им и чувството за самосъхранение или дава шанс на опита да ги научи на "нещата от живота".
Аз го прилагам този модел и при мен действа! Много често моите хубавци при "не така, защо правиш това и т.н." правят започнатата беля поне двойна, усмихвайки се широко. Но ако се правя, че не им обръщам внимание - моментално губят интерес и се ориентират другаде. Ако някой им повиши тон, виждам че се стресират и започват да плачат  Rolling Eyes
Прилагам така да се каже превантивни мерки - изолирам неспящия от спящия овреме, обезопасявам, предлагам алтернативи... но НЕ-то е крайна коригираща мярка. От теб като родител зависи колко и какви действия ще измислиш, за да не се стигне до крясъци и плач.
Ти спокойна ли си, и децата ще са спокойни  Hug Колкото и малки да ни се виждат, тези човечета чувстват и разбират всичко.
А за болницата - има режим да ги хранят на три часа и по-дълго пребиваващите там бебоци свикват на този режим. Постепенно обаче нощните интервали стават по-дълги - на 4, 5, 6 и т.н. часа. Възможно е да се будат от глад (вечер давах каша, която ги засищаше), от зъби (има разни гелчета), от стрес и т.н. Търси причината и после действай. Дейвид също така и ревнува като батко. Я връчи съботно бебоците на баща и баба и прекарай един ден с Дейвид да видиш как ще го кротнеш  Wink


Здравей!Езвинявай за любопитството, но имат мнго хубави гръцки имена, в Гърция ли живееш?Аз също имам нещо гръцко, но съм от София и мената няма да съ гръцки.

Общи условия

Активация на акаунт