Герлен-Митсуоко

  • 2 095
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте!
Дали някой е ползвал този парфюм или поне помирисвал? Не го виждам в парфюмериите, а го има в онлайн магазините и ми е любопитно какво ви е впечатлението от него?

# 1
  • Мнения: 201
Мицуко е много сух шипър. Съветвам те да го помиришеш, даже да си пръснеш на ръката преди да си го поръчаш.
За мен е доста особен мъхово-дървесен аромат, но определено е парфюм с характер  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 285
Мерси, ако някой в София го е виждал някъде, моля да каже.

# 3
  • Мнения: 35 961
не ми понася, определено!
изобщо не си харчи парите за него без проба, иначе после ще се премята из темата за размените или в Продавалник-а Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 5 828
Моля, обяснете ми - какво означава шипър  Praynig
Четох парфюмните теми, ама те са толкова дълги  ooooh!

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 15:28 от Amidala

# 5
  • Мнения: 35 961
Chypre by Coty enjoyed such success in 1917 that "chypre" is now a generic name for a whole category of timeless, classic perfumes. The compositions are based on oak moss, ciste-labdanum, patchouli and bergamot accords. The richness of chypre notes mixes wonderfully with fruity or floral notes. This family is made up of distinguished, instantly recognizable fragrances.
...

Floral notes such as lily of the valley, rose or jasmine are added to the chypre structure.

   Chanel
CHANCE 
           
   Clinique
Aromatics Elixir     

Donna Karan
DKNY BE DELICIOUS 
           
   Givenchy
Amarige Mariage 

...

The chypre accord is enriched and embelished with fruity notes such as peach, mirabelle plum and exotic fruit.
   
    Chanel
Coco Mademoiselle Eau de toilette   

 Dior
MISS DIOR CHERIE 
           
   Guerlain
Mitsouko 
 
http://www.osmoz.com/encyclo/familles_fiche.asp?ID=10

не мога да описвам добре, но 90% от шиприте ги познавам, че са такива от първо помирисване


# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
Имам ги тези двата, значи харесвам шипровите аромати  Grinning
Donna Karan
DKNY BE DELICIOUS 
Givenchy
Amarige Mariage 

Мерси, bubanka    bouquet

# 7
  • Мнения: 2 241
Шипър

Франсоа Коти си припомня, че о. Кипър (на френски Chypre) още в античността е известен със знанията и уменията на парфюмеристите си, а в края на Средновековието с неговото име обозначават всякакви благоуханни пудри, и решава да нарече "Шипър" двадесет и първия си парфюм, лансиран през 1917 г. "Шипър" се превръща в негов най-голям хит, увековечил създателя си. Бергамот, жасмин, кумарин с дъх на прясно окосена трева, малко ванилин, много пачули и ветивер в добавка с възхитителен аромат на дъбов мъх: съзвучието е изумително, великолепно и разтърсва парфюмерията до такава степен, че отбелязва появата на съвсем ново семейство аромати: шипровите парфюми (най-богатото след групата на цветните аромати). Цитруси (хесперидни), жасмин или роза, дъбов мъх или друга дървесна нотка, магическата "триъгълна" формула определя парфюмите от Chanel N5 до Femme на Rochas, през Mitsouko на Guerlain, Eau Sauvage на Dior, Caleche на Hermes, Mon Parfum на Paloma Picasso.

Накратко: шипърът е безсмъртен.

# 8
  • Мнения: 3 641
Мерси, ако някой в София го е виждал някъде, моля да каже.
В Цум на първия етаж го има със сигурност. Преди седмица ходих да душкам други на Герлен и този го мярнах Hug

# 9
  • Мнения: 35 961
Амидала, моля   bouquet

Накратко: шипърът е безсмъртен.

също лесно може да бъде усмъртителен за околните, особено по-старите шипри  Mr. Green

още няколко по-известни шипъра, за които се сещам на прима виста: Либерте Кашарел, Мобусан, Деси Дела, Диорела, Диоресенс, Мис Диор, Исатис, на Кайли Миног парфюма /не му помня името  Embarassed/, Палома Пикасо /това си е шипърска класика!/, Далимикс, Дона на Трусарди, Дива на Унгаро, Синия Тюркоаз

# 10
  • София
  • Мнения: 3 328
Мобусан е шипър? Мале-е-е...значи и аз съм шипърка вече  Grinning

# 11
  • Мнения: 35 961
не се бутай в "А" групата  hahaha
и аз има няколко шипъра в гардероба, но това не ме прави "шипърка", а и не очаквам някога да стана, макар да поомекнах към този  вид парфюми  Laughing

пп и новата ми любов: Талисман на Баленсиага  bowuu

# 12
  • Мнения: 17 546
не се бутай в "А" групата  hahaha
и аз има няколко шипъра в гардероба, но това не ме прави "шипърка", а и не очаквам някога да стана, макар да поомекнах към този  вид парфюми  Laughing

пп и новата ми любов: Талисман на Баленсиага bowuu
О, и моята! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 285
Мерси, ако някой в София го е виждал някъде, моля да каже.
В Цум на първия етаж го има със сигурност. Преди седмица ходих да душкам други на Герлен и този го мярнах Hug

Благодаря!
Благодаря и на всички други за информацията!

# 14
  • Мнения: 13 512
И аз все отричам да съм любителка на шиприте, а имам поне десетина... но също така има и такива , които не мога да понасям Но това не е Митсуко, а ПАлома-та например. Sick

Общи условия

Активация на акаунт