Хранене на 2 мес. бебе

  • 2 009
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Момичета здравейте. Днес ни сложиха ваксината Пентаксим ...Вече сме на 2 месеца и 4 дни - я ми кажете по колко давате на децата ви на тази възраст да ядат? Ние сме само на адаптирано мляко Фризовом и аз му давам около 150 гр. Ядем 5-6 пъти на ден.... Доктора разбира се ми се скара защото съм му давала много храна, а то горкото като не му стигне си плаче ... Благодаря за отговорите Ви.


Кристиян е роден на 10.09.2007 г.

# 1
  • Мнения: 27 524
На тази възраст синът ми ядеше 5 пъти между 180 и 250мл, зависи от часа. Не слушай доктора в този случай, а му давай колкото и когато му се яде. Няма от какво да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 1 209
На 2 месеца синът ми хапваше 5 или 6 пъти по около 150г. адаптирано мляко.
Всяко дете има индивидуален апетит и нужди, тъй 4е слушай твоето- то ти подсказва.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ооо я стига с тези историиии...да не му даваш да яде..айде сектир Twisted Evil
Моят на тази възраст ядеше Аптамил 6-7 пъти на ден по 15-160мл.

# 4
  • Мнения: 438
Щом е гладно детето и си иска давай му.  Wink На 3-я месец мисля беше наща педиатърка ми каза че много е качил и трябва да му намаля храната,та аз взех че я послушах,при което детето като ревна по цьял ден ревеше,затова щом си иска давай му.  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
На тази възраст ядеше 5 пъти по 120-130 мл.

# 6
  • Мнения: 46 434
Не помня, давах, колкото и когато искаше.

# 7
  • Мнения: 161
Нелия докато не стана на 4,5 месеца нямаше никакъв режим, т.е. ядеше тогава когато си поиска и толкова колкото си ска. Изяждала е и количества от 200 мл и такива от 60 мл. Ядеше по 8-10 пъти на ден, включително и нощно време. Чак сега имаме нещо като режим т.е. има 3 часа между хранене, продължава да яде нощем поне веднъж. За лека нощ тази вечер изяде към 300 мл мляко. И не повръща. Не е дебела тежи над 8 кг, но пък е дълга. Не мога да търпя да реве от глад!
Давай на детето да яде колкото си иска, може би е от лакомите:)

# 8
  • Мнения: 1 317
Моето момченце си хапва по 190мл (170 АМ + 20 кърма Simple Smile) по 5 пъти на ден. Режима сам си го направи. А и на мен ми се скара лекарката ама като видя че си наддава добре не прекалено, а и като си спомни че се роди 3,900 каа че няма проблем, то си е голямо детето. Така че си храни детенцето колко си иска и не се връзвай на педита Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 467
На тази възраст синът ми ядеше 5 пъти между 180 и 250мл, зависи от часа. Не слушай доктора в този случай, а му давай колкото и когато му се яде. Няма от какво да се притесняваш.
#Crazy Блонди, това мноооого ....250лм.. #Crazy #Crazy #Crazy

# 10
  • Мнения: 491
И аз давах по 150-180ml Фризовом,но детето си ги пиеше,и не ми се събужда през нощта или през деня да реве от глад.Не я слушай педиатърката,моята ми беше казала,че ако давам толкова много АМ детето ще стане с наднормено тегло.Сега е на 6 месеца и е 8кг,което си мисля,че е нормално.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз давах колкото и когато искаше.Винаги съм правила малко повече АМ/като количество/.

# 12
  • Мнения: 27 524
#Crazy Блонди, това мноооого ....250лм.. #Crazy #Crazy #Crazy

Ами, много, малко, толкова изпиваше понякога  Grinning

# 13
  • Мнения: 508
Блонди,като прочетох 250 не повярвах на очите си Grinning,но като гледам какво слънчице си имаш се убеждавам, че всичко е строго индивидуално.Моята принцеса едва ,едва изпиваше по 100 мл. на тази възраст.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние на тази възраст както и в момента ядем по 5 пъти на ден и по 130/140 мл. готово АМ!
Малкия до преди 2 дни също беше на Фризовом и все си беше гладен обаче   Mr. Green
Сега сме си пак на Аптамил и всичко е ок!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт