Искам да попитам...

  • 4 046
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 336
Славе, аз не съм си сменяла фамилията. Запазих си моята. Един дерт по - малко. Пък за издръжката със задна дата...  ooooh! Аз с предна дали ще я получавам.
Не съм в момента за парите. При мен нещата опират до обидата. Просто не искам да ми се води мъж повече.

# 46
  • Мнения: 1 809
Славе, аз не съм си сменяла фамилията. Запазих си моята. Един дерт по - малко. Пък за издръжката със задна дата...  ooooh! Аз с предна дали ще я получавам.
Не съм в момента за парите. При мен нещата опират до обидата. Просто не искам да ми се води мъж повече.
Сиси,опитвай се сега да не подхождаш емоционално.Опитай се да мислиш по-егоистично и каквото ти се полага да си го искаш!В крайна сметка това е за децата ти!Можеш да си вземеш издръжката за 1г назад .И пак ти подчертавам намери си свой адвокат!

# 47
  • София
  • Мнения: 17 259
Не е зарадии емоцията, бе, момичета, аз много добре я разбирам Сиси, защото знам какво е да имаш насреща си мъж, който просто НЯМА и НЕ дава пари. Има битки и битки, човек трябва да си ги избира, а тази си е обречена по дифолт.

# 48
  • Мнения: 2 336
Той ако има ще дава. Но сега просто няма. И нали е станал студент човекът познайте и за в бъдеще как ще има.

# 49
  • Мнения: 1 809
Не е зарадии емоцията, бе, момичета, аз много добре я разбирам Сиси, защото знам какво е да имаш насреща си мъж, който просто НЯМА и НЕ дава пари. Има битки и битки, човек трябва да си ги избира, а тази си е обречена по дифолт.
Birdy,аз също я разбирам чудесно.Мояъ донор започан да плаща едва след запор на паспорта му и сега праща издръжката от 60лв само и единствено за да няма проблеми ,когато си идва в Бг.Имах в предвид думите и: Не съм в момента за парите. При мен нещата опират до обидата. Просто не искам да ми се води мъж повече.Това имах в предвид споменавайки емоциите.И аз исках дамо това...Адвокатката ми тогава ме отрезви,че емоциите ще отминат ,живота продължава ...Защо да правя неговия по-лек?!Да го освободя от финансови ангажименти само защото знам,че няма пари?!А мен дали някой ще дойде да ме попита имам ли?!

# 50
  • Мнения: 1 809
Той ако има ще дава. Но сега просто няма. И нали е станал студент човекът познайте и за в бъдеще как ще има.
Сиси,изобщо не разчитай на това,че ако има ще дава!Щом има за тази с която е,ще намира и за децата си!Много го жалиш!

# 51
  • София
  • Мнения: 17 259
Малвина, признавам, че има резон в думите ти, аз не говорех за издръжката по принцип, а за такава със задна дата. Издръжка по принцип - да. Аз лично смятам, че и пет съдии да определят издръжка, пак нищо няма да видя, но ще искам да го има черно на бяло колко дължи - и като пари и като време - на детето си.

# 52
  • Мнения: 1 809
Малвина, признавам, че има резон в думите ти, аз не говорех за издръжката по принцип, а за такава със задна дата. Издръжка по принцип - да. Аз лично смятам, че и пет съдии да определят издръжка, пак нищо няма да видя, но ще искам да го има черно на бяло колко дължи - и като пари и като време - на детето си.
Да точно това искам и аз да и кажа-да го има в споразумението!Пък и дори това за задната дата!Нека си го има!На мен общината ми ги плати тези пари и после си ги взеха от него.Та мисълта ми е тези неща да фигурират в споразумението,пък не се знае как ще се развият нещата с изплащането им.Но е хубаво Сиси да си направи консултация с адвокат лично.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 259
Сиси и аз мисля, че ти трябва отделен адвокат, определено.

# 54
  • Мнения: 2 336
На първо време трябва да се видя с БНД-то и тогава ще решавам за свой адвокат. Там ще говорим за издръжка и за финансовата страна на нещата. Ще настоявам за по-висока. Но първо искам да видя той за колко ще оцени децата си.
А за това, че за мен в момента разводът е чисто емоционален - така е. Защото все ми викат чакай, не избързвай. Това имах предвид - няма кво да чакам. Искам всичко да приключи.

# 55
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Сиска,и ние бяхме с двама адвокати,той ми предложи споразумението и след това аз доста го промених.В такъв момент ти трябва свой доверен адвокат ,да защитава теб и правата на децата.В такива отношения сте ,че не би могла да имаш доверие на наетият от него адвокат.
Аз исках да съм спокойна и се оставих  в ;ръцете ;на моя адвокат и не съжелявам.
Знам ,че е разход ,но е по-деобре да го направиш сега а не след време ,да се съдите отново ,за издръжка например. Hug

# 56
  • Мнения: 2 336
Пак съм аз. Кой ли друг да е...
Сега въпросче. Как стартира разводът? Каква е хронологията на действията - подаване на молба, подписване на споразумение, не знам още какво.
Казали му, че трябват актовете за раждане на децата. Те пък за какво са?
Уф ще ви побъркам. Май наистина и аз адвокат трябва да потърся.
Защото искам да вярвам, че вече няма да лъже и нещата ще завършат по нормален начин, но въпреки това съм мнителна и всяко нещо подлагам на съмнение и проверка.

# 57
  • Мнения: 463
Сиси,аз в момента се развеждам.За начало занесох акта за раждане на детето(ксерокопие),оргинала на акта за гр.брак.Извиках ме го при моя адвокат,настоях да си доведе адвокат(той не пожела).Подписахме молбата за развод по взаимно съгласие,след като подписахме споразумението.Давам детето всяка събота или неделя от 10 до 18 часа,без преспиване,през седмицата с мое съгласие,и той настоя за 1 месец през лятото(не вярвам че някога ще я вземе и за 10 дни)ама като се запъна.Издръжката не ми се коментира,80лв.В споразумението се упоменават и нещата придобити по време на брака,за кого остават и как са поделени(ако имате кола,нужна ви е застр.оценка)Подадохме молбата в средата на декември,вчера получихме призовките за 24.01.2008.Адвокатката ме увери,че вече има практика при развод по взаимно съгласие,с подписано споразумение ще ни разведат за едно дело.Така че стискайте палци на 24.01  да свършва този фарс.Дано съм ти била полезна.А за издръжката не се отказвай,той дължи издръжка от момента в който се е изнесъл(до 1 година назад),трябва да докаже с документи че ти давал пари.Не го жали,това са парите за децата. Naughty

# 58
  • Мнения: 2 336
Благодаря, Онира! Поне на мен ми беше много полезна. Дано при теб всичко се развие бързо и безпроблемно.

# 59
  • Мнения: 623
onira, не искам да ти скапвам ентусиазма, ама с едно дело няма да мине. Не знам, какво те е уверила адвокатката, но моето първо дело, беше преди около месец, а второто ще е януари

Общи условия

Активация на акаунт