От кога царевични пръчици?

  • 2 806
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 441
Вчера моят малък мъж така ме гледаше докато си хапвах Зайо Байо и като му дадох да опита беше някаква неописуема радост!От кога давате царевични пръчици и как точно ги правят-пържят ли ги?? newsm78 И до колко са вредни(погледнах ,че има някой Е-та )

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дадах след като синът ми навърши 2,5г.Колкото по-късно опитат от тези храни, толкова по-добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 084
дадох след година...преди това не бих....но моя на 7 месеца беше и едвам захранен, още глутен не бях дала....

# 3
  • Мнения: 6 441
дадох след година...преди това не бих....но моя на 7 месеца беше и едвам захранен, още глутен не бях дала....
Глутен давам след като навърши 6 месеца.

# 4
  • Мнения: 4 496
Гледам да не давам, защото всъщност повечето са пшенични пръчици, а не царевични. Поне тези, които съм виждала масово по магазините. Flutter

# 5
  • Мнения: 11 003
Колкото по-късно, толкова по-добре, а ако можеше никога, щеше да е най-добре. Crossing Arms
little^cuttie, на твоя бебок още му е много рано за такива гадости. ooooh!

# 6
  • Мнения: 3 537
Колкото по-късно, толкова по-добре, а ако можеше никога, щеше да е най-добре. Crossing Arms
little^cuttie, на твоя бебок още му е много рано за такива гадости. ooooh!
И аз така мисля  Naughty

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
дадох преди годинката Peace
айде вие чак пък гадости ooooh!

# 8
  • Мнения: 636
Цитат
Колкото по-късно, толкова по-добре, а ако можеше никога, щеше да е най-добре.
little^cuttie, на твоя бебок още му е много рано за такива гадости.

И аз така мисля   
 
 
И аз Peace

# 9
  • Мнения: 520
Мисля изобщо да не давам или поне да е по- късно , както са казали другите мами.

# 10
  • Мнения: 1 586
Давам от време на време но по принцип ги избягвам защото не мисля,че са от най-полезните храни!Но започнах след годинката.

# 11
  • Мнения: 2 587
Разреших да опита от други деца след годинка.Лично аз не купувам и не давам.Бабите й купуват Лъки бой заради играчката,но в повечето случай зрънчото не се изяжда.

# 12
  • Мнения: 11 003
айде вие чак пък гадости ooooh!

Гадости са, миришат ми на ... повръщано. Sick

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
айде вие чак пък гадости ooooh!

Гадости са, миришат ми на ... повръщано. Sick
и затова ли не трябва да даваме на децата- понеже на нас ни миришат ooooh!
пък и не всички миришат на повръщано Whistling

# 14
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ами още не съм му давала на моето синче!Трябва ли да му дам newsm78 Confused
Зрънчовците и подобни са абсолютни боклуци Crossing Arms

# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Още не съм. Ще дам, като стане неизбежно. И ние не ги ядем, или много рядко. Не се вманиячавам, ама нещата от този сорт - колкото по-късно, толкова по-добре. Няма да забранявам, да не постигна обратен ефект.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Подкрепям Гигилче Peace
Дадох,когато беше неизбежно т.е. след годинката е опитвала в парка!Аз,не купувам!Като каже "Байо",аз,казвам плодче и така и двете сме доволни!

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не давам, за мен са боклуци.

# 18
  • Мнения: 27 524
Има и пържени, има и не. Зайо Байо и Лъки Бой не са пържени. Давала съм от тях. След 8-10-ти месец може, но по-добре да не е често, няма смисъл.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 591
Оооо, какво ли не има в тях - ако че са вкусни, просто и ти не ги яж - поне не и докато те гледа...

# 20
  • Мнения: 7 723
Царевичните пръчици се правят на водна баня
(каквото и да значи това.... Thinking)
Не знам на някое дете да са му навредили,
но моя съвет е да ги избягваш колкото можеш повече Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 924
Идеалният вариант е въобще да не ядат такива боклуци Wink

# 22
  • Мнения: 1 217
Давала съм няколко пъти-голяма радост.
Но открих друго нещо да си чеша венците-една проста ябълка.
Отрязвам едно парче с обелката и я давам.
Много му харесва.

# 23
  • Мнения: 6 441
Давала съм няколко пъти-голяма радост.
Но открих друго нещо да си чеша венците-една проста ябълка.
Отрязвам едно парче с обелката и я давам.
Много му харесва.
И аз най-вече заради венците,но с ябълката няма ли да се задави? newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 44 084
гледай го дали ще се задави...моя не се е давел от ябълки...
а пред царевична пръчица бих избрала сухарче или солетка да дам или коричка хляб....

# 25
  • Мнения: 205
Колкото по-късно, толкова по-добре!А ти избягвай да ядеш пред него такива неща-да не се дразни детето

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Не съм давала още. То май останах единствената луда, която носи пасирани плодове навън, не разни такива царевични пръчици или солети.

# 27
  • Мнения: 6 441
гледай го дали ще се задави...моя не се е давел от ябълки...
а пред царевична пръчица бих избрала сухарче или солетка да дам или коричка хляб....
Коричката си п хапваме с апетит,че даже и за още се караме.

# 28
  • Мнения: 2 677
Скоро дадох, беше навършил годинка.

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не съм давала още. То май останах единствената луда, която носи пасирани плодове навън, не разни такива царевични пръчици или солети.
аз като рендосам една ябълка и докато я изяде малкият вече на нищо не прилича, а какво ли остава да я държа половин час Crazy

веднъж се задави много лошо с едно парче ябълка- бях му дала доста дебеличко парче, а и още нямаше зъбки, но въпреки това успя да отдели парче и да се опита да го глътне, така че предпочитам да яде боклуци, отколкото да изтръпвам- а иначе редовно си яде плодове Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз пасирам плодовете. Още и моят се дави от настъргани. Също така се задави и от едно съвсем мъничко парченце бисквита-една мама го почерпи навън. Е, тогава наистина си изкарах акъла, трябваше да бъркам в гърлото, посиня, другите майки се завайкаха и не можа да се успокои детето дълго време след това. След този случай решението ми да не му давам такива работи се затвърди окончателно. Peace

# 31
  • Мнения: 159
моите деца,а и аз самата от малка, много обичаме такива "боклуци".не им ги давам като основно хранене,а между.не съм забелязала някакви странични ефекти и дано няма.а освен,че са висококалорични и някои от тях доста солени какви са им другите недостатъци?

# 32
  • Мнения: 6 441
Аз пасирам плодовете. Още и моят се дави от настъргани. Също така се задави и от едно съвсем мъничко парченце бисквита-една мама го почерпи навън. Е, тогава наистина си изкарах акъла, трябваше да бъркам в гърлото, посиня, другите майки се завайкаха и не можа да се успокои детето дълго време след това. След този случай решението ми да не му давам такива работи се затвърди окончателно. Peace
Е,то може ли посточнно всичко да се пасира??Нали трябва да се научи да дъвче.На Алекс от седмица му давам насъргана,не пасирана ябълка и няма проблем.

# 33
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Понякога когато си купя за мен давам малко,но иначе ги избягвам като храна Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 44 084
моите деца,а и аз самата от малка, много обичаме такива "боклуци".не им ги давам като основно хранене,а между.не съм забелязала някакви странични ефекти и дано няма.а освен,че са висококалорични и някои от тях доста солени какви са им другите недостатъци?

уф, недей, че пак ще стане за и против темата...а лятото имаше вече такава около 30 страници и беше доста грозна...

# 35
  • София
  • Мнения: 6 011
Е,то може ли посточнно всичко да се пасира??Нали трябва да се научи да дъвче.На Алекс от седмица му давам насъргана,не пасирана ябълка и няма проблем.
Пасирам само плодовете, всичко друго си дъвче човека без проблем от доста време. Но с настърганите плодове определено имаме проблем, защо да насилвам нещата?

# 36
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Е,то може ли посточнно всичко да се пасира??Нали трябва да се научи да дъвче.На Алекс от седмица му давам насъргана,не пасирана ябълка и няма проблем.
Пасирам само плодовете, всичко друго си дъвче човека без проблем от доста време. Но с настърганите плодове определено имаме проблем, защо да насилвам нещата?
Че каква е разликата? Пробвай на най-ситното ренде, наистина вече е голям да му пасираш, но ти си преценяваш Peace

# 37
  • Мнения: 4 451
И моята си хапва. Неизбежно е за съжаление. Когато другите дечица ядат, залепва се като магнит за тях. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 6 011
Че каква е разликата? Пробвай на най-ситното ренде, наистина вече е голям да му пасираш, но ти си преценяваш Peace
Разлика и според мен няма, но тй се дави от настъргани плодове и това е. С най-ситното възможно ренде, стават почти като каша. А иначе такива парчета сготвени зеленчуци поглъща... Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 7 190
Възможно най-късно бих дала.
И то защото ще е предизвикано от другите хрупащи деца около моето.
На толкова малко бебе няма смисъл. Нито са с някаква изумителна хранителна стойност, нито са полезни.

# 40
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Че каква е разликата? Пробвай на най-ситното ренде, наистина вече е голям да му пасираш, но ти си преценяваш Peace
Разлика и според мен няма, но тй се дави от настъргани плодове и това е. С най-ситното възможно ренде, стават почти като каша. А иначе такива парчета сготвени зеленчуци поглъща... Peace
Rolling Eyes newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 44 084
Че каква е разликата? Пробвай на най-ситното ренде, наистина вече е голям да му пасираш, но ти си преценяваш Peace
Разлика и според мен няма, но тй се дави от настъргани плодове и това е. С най-ситното възможно ренде, стават почти като каша. А иначе такива парчета сготвени зеленчуци поглъща... Peace
А пробвала ли си да не рендосваш, а дадеш резанче плод да си го гризе и дъвче....

# 42
  • някъде
  • Мнения: 4 955
А пробвала ли си да не рендосваш, а дадеш резанче плод да си го гризе и дъвче....
така е по-опасно според мен, защото като се замисля само банан би могла да даде така да си гризе детенце- най-мек е от всички други плодове Rolling Eyes
Ако няма зъбки и не умее хубаво да дъвче може да се задави Naughty

# 43
  • Мнения: 1 264
Давала съм му - много ги харесва. Беше на 10-11 месеца. След последното хапване на царевични пръчици започна да кашля много лошо в продължение на два часа. Пи вода, спря да кашля, но аз вече се бях притеснила много и го заведох на лекар. Оказа се, че детето е добре, кашляло е от царевичните пръчици. Лекарката ми препоръча да не му даваме, защото докато са малки децата не могат добре да контролират дишането и поглъщането. А самите царевични пръчици имат нещо като мъх и много лесно може да влезнат в дихателната тръба. И така... зрънчото влезна в забранените храни.  Mr. Green Замених го с кексчета, бисквити, плодове...

# 44
  • Мнения: 46 508
На около 2 г. беше, рядко яде такива неща.

Имай предвид, че децата гледат всичко с интерес, и пръчиците, и лекарствата, и алкохола, ти си човекът, който да прецени дали дали е добре за детето да ги приема.

# 45
  • Мнения: 7 723
Че каква е разликата? Пробвай на най-ситното ренде, наистина вече е голям да му пасираш, но ти си преценяваш Peace
Разлика и според мен няма, но тй се дави от настъргани плодове и това е. С най-ситното възможно ренде, стават почти като каша. А иначе такива парчета сготвени зеленчуци поглъща... Peace
Rolling Eyes newsm78
Тамън да се зачудя и аз..... newsm78

А, иначе- лъки боя се купува заради подаръците вътре.
Моите деца не го ядат. Виж- зайо- байото им е по- вкусен Crazy

п.п.- трябва да си призная, че и аз като ученичка
през голямото междучасие тичах до близката
сладкарница да си купя царевични пръчици Whistling

# 46
  • някъде
  • Мнения: 4 955
А, иначе- лъки боя се купува заради подаръците вътре.
Моите деца не го ядат. Виж- зайо- байото им е по- вкусен Crazy
лъки бой му купува баба му понякога Wink
аз купувах зайо байо преди, а сега взимам на бестини с лешник Peace

# 47
  • Мнения: 6 441

Имай предвид, че децата гледат всичко с интерес, и пръчиците, и лекарствата, и алкохола, ти си човекът, който да прецени дали дали е добре за детето да ги приема.
Това ще го използвам като мотив за свекито!Редовната и реплика е ,като го яде детето защо да не му го даваме!! ooooh! Crazy

# 48
  • Мнения: 7 723

Имай предвид, че децата гледат всичко с интерес, и пръчиците, и лекарствата, и алкохола, ти си човекът, който да прецени дали дали е добре за детето да ги приема.
Това ще го използвам като мотив за свекито!Редовната и реплика е ,като го яде детето защо да не му го даваме!! ooooh! Crazy
Виж, аз също съм образувала подобни изречения на свекърва ми.
Признавам си. ooooh!
Лошото е обаче, когато детето се тръшне, че иска лъки бой,
защото детенцето на съседната пейка го яде с апетит
и се радва на прекрасна играчка, която е извадило от вътре,
и ти си принудена да купиш и на личното си дете,
защото попадаш в неловката ситуация,
че докато се опиташ да му откажеш,
майката от пейката в ляво те гледа с пренебрежение,
защото си мисли, че ти се скръндзаш за некви 70-80ст.  Wink



# 49
  • Мнения: 983
Разреших да опита от други деца след годинка.Лично аз не купувам и не давам.
Peace

# 50
  • Мнения: 6 441

Имай предвид, че децата гледат всичко с интерес, и пръчиците, и лекарствата, и алкохола, ти си човекът, който да прецени дали дали е добре за детето да ги приема.
Това ще го използвам като мотив за свекито!Редовната и реплика е ,като го яде детето защо да не му го даваме!! ooooh! Crazy
Виж, аз също съм образувала подобни изречения на свекърва ми.
Признавам си. ooooh!
Лошото е обаче, когато детето се тръшне, че иска лъки бой,
защото детенцето на съседната пейка го яде с апетит
и се радва на прекрасна играчка, която е извадило от вътре,
и ти си принудена да купиш и на личното си дете,
защото попадаш в неловката ситуация,
че докато се опиташ да му откажеш,
майката от пейката в ляво те гледа с пренебрежение,
защото си мисли, че ти се скръндзаш за некви 70-80ст.  Wink




В момента се боря с роднините и мнението им,че детето вече от всичко може да си хапва.А когато стане достатъчно голям,за да се тръшка...(струва ми се далечно,но е съвсем близко),тогаво предполагам,че вече ще му давам по малко,след един банан,разбира се!

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Към година и 10 месеца беше,но се е случвало 2-3 пъти.

# 52
  • софия
  • Мнения: 25 437
Мисля изобщо да не давам или поне да е по- късно , както са казали другите мами.

До момента не съм давала. Не купувам. За сега няма и големи дразнители, но мисля да й обясня, че това е храна за гугутките.
Цял живот ще има да яде гадости.

# 53
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Давала съм и то защото децата навънка с които си играе си похапват и тя прояви интерес,но не за дълго!Оказа се ,че  не и харесват  и сега ги купуваме само заради играчките вътре и кучето ги изяжда.

# 54
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дадах след като синът ми навърши 2,5г.Колкото по-късно опитат от тези храни, толкова по-добре.


И Йоан някъде на толкова е бил почерпен от бабите си за пръв път ... И аз му взимам от време на време от както навърши 3

# 55
  • Мнения: 5 790
Дадах след като синът ми навърши 2,5г.Колкото по-късно опитат от тези храни, толкова по-добре.

И аз, ама не защото ми се искаше да давам, а защото вижда другите деца, че ядат. Не виждам какво губи, ако не яде царевични пръчици.

# 56
  • Мнения: 139
Цял живот ще има да яде гадости.
Peace Съгласна съм, така че, докато ние определяме какво да ядат, по - добре да избираме само полезни неща! Всичко НЕполезно, което ям, го правя, докато той спи!

# 57
# 58
  • Мнения: 129
Колкото по-късно, толкова по-добре, а ако можеше никога, щеше да е най-добре. Crossing Arms
little^cuttie, на твоя бебок още му е много рано за такива гадости. ooooh!

Аз мисля, че може никога! За какво изобщо майките дават такива неща на децата си? Мисля, че отговора е прост - да се занимават мъниците с нещо и да не вдигат врява през това време, и майката да има малко спокойствие. Това е истината!
По-добре да ми мрънка и да се налага да положа повече усилия да го успокоявам, да търся други начини да го занимавам, отколкото да го "тровя" с подобни "храни". Това не е храна, това е занимавка. Нито е хранително, царевицата нищо чудно да е генно модифицирана, имат консерванти и Е-та. С други думи вредни са и не са полезни, това никой не може да отрече.
Сори за крайното мнение, ако е засегнало някого, обаче съм в недоумение от тази масова практика.

# 59
  • Мнения: 14 133
Колкото по-късно, толкова по добре.

# 60
  • Мнения: 8 999
След като проходиха. Не смятам, че царевичните пръчици са чак толкова отровни - аз също си похапвам понякога, при това с кеф.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 967
Дадох преди годинка, но не се гордея с този факт. Няма смисъл от такива храни.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 686
Не смятам, че царевичните пръчици са чак толкова отровни - аз също си похапвам понякога, при това с кеф.

Мда, и аз така...

Давам Зайо-Байо от време на време, след като стана на около година. Не смятам, че е чак толкова вредно. Аз съм човек, който много чете. Може ли някой, който наистина е наясно, да ми обясни защо да е вредно Зайо-Байо-то (специално то).

А за тези, които предпочитат солетите през царевичните пръчици, сравнете етикетите на Зайо-Байо и Хрус-Хрус. Изумих се колко по-вредни са солетите в сравнение със зрънчото. И при това имайте предвид, че не всички Е-та са вредни!

# 63
  • Мнения: 295
Не бях купувала, докато не ни почерпиха в парка. Сега само ако някой му донесе иначе го избягвам, за да не си пълни коремчето преди хапване  Peace

# 64
  • Мнения: 1 479
Бях се зарекла да не давам,но не се получи.Винаги на площадката все някой ще отвори пликче и всички деца се юрват да брькнат да си вземат.

# 65
  • Мнения: 887
Колкото по-късно толкова по-добре.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 826
След като проходиха. Не смятам, че царевичните пръчици са чак толкова отровни - аз също си похапвам понякога, при това с кеф.

И аз !  Grinning
Не се вманиачавайте толкова ... сега им го забранявате , но когато вече няма да сте с тях навсякъде ще наваксат ..  Rolling Eyes

# 67
  • София
  • Мнения: 2 686
Никой не иска да се обоснове защо да са толкова вредни царевичните пръчици  newsm78

# 68
  • Мнения: 385
Не давам, за мен са боклуци.
И не мисля да давам скоро. Това са празни калории. Няма нищо полезно в тях.
За мен храната трябва да има някаква стойност откъм полезни вещества. Не одобрявам храни от типа "лапнеш нещо - глътнеш нищо", само за да дъвчеш нещо.

# 69
  • Мнения: 385
Не се вманиачавайте толкова ... сега им го забранявате , но когато вече няма да сте с тях навсякъде ще наваксат ..  Rolling Eyes
Докато е във възможностите ми да определям какво да яде детето ми, смятам, че е мое задължение да му предлагам най-доброто, което мога. За мен храната е здраве и удоволствие, а не просто средство за напълване на стомаха.

За да не се стигне до там детето да си наваксва "изгубеното", когато порасне, трябва да се създаде у детето култура на хранене, естествено чрез пример в семейството.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 17:41 от kalynka

# 70
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз бях решила изобщо да не давам, докато един ден в магазина, детето ми на 2 и половина,  не си открадна бонбон  Laughing... все си мислех, че съм го сбаламосала, но той явно много е искал да опита, въпреки, че не ми е мрънкал много за това...  видях го, платихме бонбона и от тогава реших, че не е честно спрямо детето съвсем да го ограничавам , не е добре за него в психически и емоционален план .... и му купувам по малко от всичко, което поиска ...е, не съвсем всичко, но всичко за деца... не искам да се чувства ощетен ... пък и вече е на 3 и може да яде от всичко ... за мен всичко е все пак един избор от храни, които бих купила ...сладолед, бонбон, шоколад, зайо- байо ...

# 71
  • Мнения: 6 441
Никой не иска да се обоснове защо да са толкова вредни царевичните пръчици  newsm78
И на мен точно това ми беше въпроса!!На опаковката прочетох едно вредно Е и незнам дали има още нещо,което да вреди.А и нали са царевични,а Алекс в момента яде само царевично нишесте,например.

# 72
  • Мнения: 471
Все ми е тая дали ме гледа. Той ме гледа и като чистя с прахосмукачката пък не му давам да чисти. Зрънчовци и подобни ще яде когато успее да си ги купува сам т.е. да е толкова голям, че да може да си каже какво иска. Може и да не са толкова вредни,но на мен не ми харесват.

# 73
  • София
  • Мнения: 7 190
Никой не иска да се обоснове защо да са толкова вредни царевичните пръчици  newsm78
Наистина, не мога с научни данни да се обоснова, защо са вредни. Не съм се ровила в химическия им състав. Но аз по принцип не ям царевични пръчици, защото веднъж имах неблагоразумието да изям цял пакет за има няма 15 минути. След това много гадно ми стана. Имах някакъв странен вкус в устата, все едно, че съм яла велпапе  Sick
Затова не ми се струва особено прекрасна тази "храна".

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 22:11 от red

# 74
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако не съдържат оцветители, овкусители и не са пържени не би трябвало да са вредни ...  може би вредата е в това , че открадват  истинското полезно хранене

# 75
  • София
  • Мнения: 8 280
Вчера моят малък мъж така ме гледаше докато си хапвах Зайо Байо и като му дадох да опита беше някаква неописуема радост!От кога давате царевични пръчици и как точно ги правят-пържят ли ги?? newsm78 И до колко са вредни(погледнах ,че има някой Е-та )
Точно Зайо байо са ми "любимите" от тях мен ме боли стомаха а и отровно жълтия им цвят свидетелстват за естествения им произход.
Единственото зрънчо, което има сравнително читав вид е Слънчото, но не попадам на него. Аз предпочитам да дам солети или бисквити

# 76
  • Мнения: 2 159
не съм давала и ако зависи от мен не бих давала, но като почне да разбира и да си иска няма да ми се размине Tired
за сега удържам само със солети Wink

# 77
  • Мнения: 1 193
За жалост аз не мога да избегна тези "гадости", "боклуци" и всякакви такива, щото покрай каката и дребната намазва. Да не говоря, че в паркове и градинки, всеки това предлага на дечковците  Sad  Казвах от начало "Не това, не онова" сега се мъча максимално да ограничавам нещата, но Да аз давам след годинката на беба.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 688
Около годинка,бяхме на гости и там го почерпиха:)Сега купувам ако поиска не му го предлагам доброволно....
Не го ограничавам ,но предпочитам да изяде един плод вместо зрънчо.

# 79
  • Мнения: 409
Дадох малко преди годинка Peace

# 80
nie sme na 6 meseca i mu dadox da probva

# 81
  • Мнения: 306
Aз не бих давала въобще. Има някои неща, които ако се избягват, ще е много добре! И тия боклуци са от тях. И не мисля, че ше си наваксват после. Всичко е въпрос на навици и установени вкусови качества. Моята дъщеря например не яде сладолед и не пие газирано. Казва, че не ги обича, и не пипва. А просто никога не съм и давала. Така, че тези навици се създават от малки Peace

Общи условия

Активация на акаунт