за ваксината против рак на маточната шийка

  • 4 332
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 652
Като оставя настрана темата за ваксините изобщо, никога не пробвайте най-новите продукти (по-точно първите партиди на разни изобретения, нововъведения и прочие) на пазара, независимо в каква област са - медицина, автомобили, техника, храни.... Инвестицията може да се окаже доста по-голяма, отколкото изглежда, а що се касае за здравето - дори и фатална грешка.

# 16
  • София
  • Мнения: 135
Аз не нося глава, аз нося пън.
Не виждам защо това трябва да ме интересува и каква е връзката с темата, но нейсе... Статиите от вестниците поне за сега нямат достоверността на резултати от клинични проучвания. А доколкото ги прочетох навсякъде пише, че не е доказана връзката с ваксината. Пак казвам - личното ми мнение е, че ваксината е добра инвестиция в здравето на детето. Ако някой мисли така - слага ваксината. Ако не мисли така- не я слага.

Така е - всеки рискува и решава дали да слага или не. Но помислете - клинични изследвания, 5 години, най вероятно са я сложили на най много 100 човека.  Според мен това не е представителна извадка. Дори да има малък риск за детето ви от тази ваксина за фатален изход или сериозен страничен ефект вие не бихте я сложили. Нима очаквате производителя да ви каже, че нещо не е наред. Все пак погледнете листовкото на ваксината за странични ефекти. И тогава пак да говорим.  Wink

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като оставя настрана темата за ваксините изобщо, никога не пробвайте най-новите продукти (по-точно първите партиди на разни изобретения, нововъведения и прочие) на пазара, независимо в каква област са - медицина, автомобили, техника, храни....
Съгласна съм! Никой не може да каже какви ще са последствията в по- дългосрочен план.
В тази връзка, аз мисля да откажа ваксина, която ще спаси мозъка ми (коментирано е в моята тема... ваксините като причинител на автоимунни заболявания- също).

# 18
  • Мнения: 2 652
Рени, дай линк.

# 19
  • Мнения: 4 150
Това с хемороидите ми хареса много Mr. Green

Цитат
Момичета, мога да ви кажа, че това е откритие, което аз сравнявам с ваксината срещу вариола...

Това е автогол.
Ваксината zа вариола бе премахната поради тежки странични ефекти и поради висока смьртност сред ваксинираните.Самият й сьzдател убива сина си с нея.

http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNews/20070801/hpv … 070801?hub=Health
http://www.vran.org/vaccines/hpv/hpv.htm

Ваксината е силно тератогенна (уврежда плода) и zатова е zабранена zа бременни.

Но винаги е хубаво да има хора,които искат по желание да си ги слагат,от тях най добре се правят статистиките.

Не може да иzмести профилкатичните прегледи. Peace

http://www.cancermonthly.com/iNP/view.asp?ID=169
http://www.fwdailynews.com/articles/2007/03/21/online_features/h … vaccine/hpv01.txt
http://www.medicalaccountability.net/essay_gardasil.html

How is HPV infection related to cervical cancer?
30 types of HPV have been found in association with cervical cancer. HPV type 16 is currently found in 50% of cases of cervical cancer, and type 18 is found in 20% of cases of cervical cancer. Some cervical cancers don't have associated HPV, and most people infected with HPV do not get cancer, so  HPV cannot be the full cause of cancerSome researchers and FDA scientists wonder if the abnormal cells (cancerous or pre-cancerous) may simply be a friendly environment for viruses to grow around, so the virus infection may occur after the changes that cause cancer rather than the other way
around.
  Теzи учени не се чудят дали вируса е причинител,а zнаят много добре,че не е.


И аватара на Марияна ме тревожи

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 14:11 от Christian

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Темата за множествената склероза. Но много набъбна, трудно ще намериш коментарите за ваксината... Накратко предлагат ми ваксина, която би трябвало да спре демилиенизиращият процес на мозъка. Но никой не ми споменава, че е новооткрита и още е на изпитателен етап, открих го в интернет. Съответно отказвам да експериментират върху мен.

# 21
  • Мнения: 75
здр.мами.имате ли представа как става с  новата ваксина за рак на маточната шиика?при гинеколог ли се ходи?безплатна ли е?от аптеката ли се купува-колко струва?и др.нещо ако знаете Thinking.мерси много

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз попитах моята гинеколожка за тази ваксина и тя ми каза, че във Вита (където работи) не я препоръчват на пациентите си, точно защото е съвсем нова и не е ясно какви могат да бъдат последствията. Каза, че изчакват да видят какво ще им се случи на тези, които сега си я слагат. Laughing А цената била 900 лв - 3 ваксини по 300.

# 23
  • София
  • Мнения: 135
А пък нашата педиатърка във Вита каза, че вече я поставяли. Значи нямат единна концепция за нея.
А пък като се разчетох за ваксините - пробвот ги върху плъхове например. Ясно е че това не дава сигурност за това как ще действа на хора.
Добре, че е скъпа, та по малко хора да се решат да експериментират с децата си.

# 24
  • Мнения: 158
да се изкажа и аз струва към 800 и няколко лева питах лекар поставя се няколко пъти и не дава никакви гаранции.аз не бих си я сложила защото до колкото съм чувала ти инжектират самия вирус,както при повечето ваксини и недай си боже намери благоприатна среда се развива.така че дано имаме късмет и далеч от нас всички лоши болести

# 25
# 26
  • Мнения: 258
Записвам се за да следя темата Peace

Общи условия

Активация на акаунт