Бебчетата ни по няколко грамчета, а през ЮНИ по три килограмчета!

  • 14 132
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 339
Мира, и аз съм учудена,че не пиеш фолиева  Shocked. Даже е препоръчително да се пие още преди забременяване. Аз не чаках да ми я изпише лекар - няколко дни след като видях двете чертички, си купих от аптеката. Обаче не съм наясно през цялата бременност ли се пие или само първите 3 месеца  newsm78. А Матерната я почнах още преди 20 дни, но не я пия редовно. Лекарката ми каза, ако не се чувствам добре да пропускам.
Вчера се поразрових из архивите си и намерих снимки от бременния ми период преди 8 години. В средата на четвъртия месец съм като фиданка . Но си спомням, че както бях слабичка, после сякаш изведнъж  се подух. Та по спомени - май започна да ми личи в началото на петия месец - поне през дрехите. Иначе на голо сигурно съм имала коремче още в четвъртия.
Schatzi  - преди малко препоръчах парацетамол против главоболие, но е най - вече с  температуропонижаващо действие. Непременно се посъветвай с лекар, ако температурата ти се повиши.

# 31
  • ах, морето...
  • Мнения: 27
ок. Ще му звънна. smile3521

# 32
  • Мнения: 36
Момичета, каза ми, че между 11 и 14 седмица е хубаво да се мине на преглед на 3D за да се види (не дай си боже) ако има някакви аномалии, тогава се вижда и пола на детето и т.н. Вие чували ли сте? Не е ли рано?

# 33
  • София
  • Мнения: 226
jasena, и аз се чудех за този преглед, а и мойта лекарка не държи май да го правя, но все пак се записах за другата Събота при Мазнейкова да ме види. Тогава трябва да съм 12-13 седмица някъде. Дано всичко да е наред.

# 34
  • Мнения: 256
А аз докато се запиша, тя темата вече е в разгара си  Laughing

И аз ще се оплача, въпреки че едва ли ще ми олекне. Появил ми се е ужасен обрив, в зоната около бикините в началото, а сега тръгна и по корема и краката. Много е неприятно, приличам на портокал. Доки ми изписа някакво мазило - Бетноват, но то само щипе и сякаш все повече се разраства от него. Уж само памучни дрехи нося, да не ме раздразни нещо, а то... До преди бременността никога съм нямала проблеми с кожата, даже и акне така и не ми се появи  Wink . Наистина вече не знам какво да правя. На някоя от вас има ли й нещо подобно (надявам се не  fingerscrossed ), но ако все пак има и друго майче така загазило, ще се радвам да ми драсне как се лекува.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 14:49 от In4oka

# 35
  • Мнения: 63
Днес сутринта забелязах, че ми се е получил някакъв ситен обрив около едното око.  newsm78 Не знам какво е. Мислех  като се прибера от работа да се намажа с Фенистил гел, който е антиалергичен. Но знам ли...

# 36
  • София
  • Мнения: 864
момичета и аз май ще влезе в редиците на тези от вас които имат проблем със запека. да си призная до сега нямах. обаче последните дни - един ден имам, един ден не а това ме дразни ужасно. обаче аз съм сигурна че това е от плодовете. сега гледам да хапвам повече че да си набавям така витамини. и знам че от плодовете се получава запек. преди ми помагаше чаша айрян или чай от лайка но сега не мога да ги пия. гади ми се от тях. другото което помага са овесените ядки. обаче и от тях ми се гади сега.... ще пробвам със сока от моркови. аз го обожавам него.

относно другите неща като фолиевата киселина, витамините, 3Д видеозона, ЖК и т.н - не се шашкайте. нали си имате доктор. питайте него и само него слушайте.той най-добре знае кое кога и как се прави. важното е да си намерите доктор който да ви вдъхва доверие и да ви успокоява. аз май съм на път да сторя това....и се чувстам супер спокойна като изключа проклетото гадене.все едно нещо ми е застанало на гърлото

# 37
  • Miami
  • Мнения: 412
Мила, от плодовете не се получава запек, той е от друго, но не и от тях

# 38
  • Мнения: 176
Единствените плодове които причиняват запек са наровете и дюлите  Peace
Накисни малко сушени сливи във вода през нощта, на сутринта пий водата и хапни сливите. Няма как да не подейства  Flutter

# 39
  • София
  • Мнения: 2 901
Пак съм аз!

Спокойно до декември може и никой дане разбере че сте бременни - сега е времето на по-дебелите дрехи, пък и отвреме на време като изтървете "случайно" едно - ох, как ми се е подул коремът, ще рече човек, че съм бременна... И никой няма да заподозре.

Да взема да си похваля мъжа - присъства на раждането. Иначе аз бях против, защото си мислех че ще раждам нормално и не исках да ме вижда нито в напъни нито в такава разкикерена обстановка. но като ми съобщиха да не се надявам на друго освен секцио и като ме попитаха той дали ще присъства, го поканих. Той прие и до ден днешен съжалява. Той милият е от тези ,дето не могат сериала Спешно Отделение да гледат, сигурно и двамата сме си вмислели, че ще го сложат от класическата страна на родилката - откъм гламата, но в тази операционна явно нямаше друг вариант, освен да е пряк свидетел на израждането. Е, не припадна, но после брат му, който дошъл по спешна поръчка да му донесе няколко букета цветя веднага след раждането, разказва как се уплашил като го видял и човека си помислил, че нещо лошо се е случило. Ама то и моето раждане не премина както трябва, за кой ли път по време на операция ме отпуска упойката и  #Crazy и аз поне си мислех, че така се умира, та него не го знам какво е преживял. Твърдеше, че е травмиран и затова не искаше бебе да прави сума ти време, после друго оправдание си измисли... Ама на - направи го!  Heart Eyes

И дренките причиняват запек.

# 40
  • София
  • Мнения: 864
Мила, от плодовете не се получава запек, той е от друго, но не и от тях

при мене съм 100% сигурна че е от тях. бях спряла да ги хапвам по едно време и нямах такъв проблем. сега почнах да го хапвам и проблема се появи. ама ще търся начини да го разреша де.

# 41
  • Miami
  • Мнения: 412
ок, дано скоро да се оттървеш от това неприятно нещо. Между другото и аз понякога имам и като ям по течна храна или салати се пооправям

# 42
  • Мнения: 194
Честита нова темичка на всички  Hug !!!

И аз се включвам малко късно, но сега чак се поосвободих от работа Simple Smile Вчера казахме на родителите и те полудяха от радост  Laughing  Бяхме се събрали уж за рождения ми ден, но любимият измисли много хубав начин да им го каже. След като си казахме наздраве и той ги пита: "Всички ли си дадохте подаръците? Защото моят подарък е готов, но ще се появи след около 7 месеца"  Heart Eyes  Толкова ми е сладък, чак мен ме изненада  Joy 

А пък днес сестрата на личния ми лекар ме издала пред една приятелка, че съм бременна  #Cussing out  и тя ми се обади да ми се накара, че не съм й казала. Тя самата също е бременна с второ и в неделя ми се похвали, а аз си мълча и ми е гадно, че крия... ама нали бяхме решили да го пазим в тайна до края на трети месец... Вече поне няма да ми се налага, мога да си говоря с нея спокойно. Тя също ще ражда през юни живот и здраве  Simple Smile 

И аз искам да се оплача за пъпките. От както забременях така се опъпчих  Sad  Никога преди не съм имала такова чудо на лицето си. Направо полудявам, като се погледна в огледалото  Rolling Eyes
Колкото до коремче - аз вече имам много миниатюрно  pregnant  Обаче не се вижда, само като си го пипам, го усещам.

Айде чао за сега, че аз много се разприказвах   bouquet

# 43
  • Мнения: 13
schhatzi температурата ти е нормално да е малко по-висока по време на бремеността. Не взимай нищо - нищо ти няма Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 2 901
Преди предишната ми бременност ми излизаха пъпки в определени дни от цикъла - дето се вика 1 седмица преди да ми дойде и три следмици след като ми дойде и по време на бременността също си имах, ама постоянно. Обаче като родих, като се изчистих, грам пъпка нямах, да не говорим, че имах проблеми с косата - сгъсти ми се, супер проблеми имах - все като гнездо в главата ходех и на всяко подстригване исках ад ми я изтъняват максимално. Сега пак ми избиха пъпки - явно са екстри на бременността, но някои майки нямат - казват, че момичетата вземали от красотата на майка си и моето бая хубаво се роди (е, всъщност не се роди хич хубаво, но сега е принцеса голяма), та се надявам пак красавица да съм издокарала.

Общи условия

Активация на акаунт