Човешки папилома вирус!!!Моля за съвет!

  • 13 309
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 943
Здравейте,мами!Много съм обезпокоена.Вчера ходих на гинеколог (д-р Атанасова Студ.поликлиника) и ми каза че имам раничака на шийката на матката и трябва да ми направи цитонамазка за да се установи дали е нещо нормално ,изпаднали по надолу епителни клетки от матката,раничка от някакво възпаление или папилома вирус.Каза ми ако искам да чакам 2 седмици да излезнат резултатите от цитонамазката newsm09 или по-добре било да отида до патоанатомията до раковата в мусагеница и да търся доц.д-р Ганчев или доц.д-р Милев.Реших да отида при тези двамата,първият ме прие и ми разглежда пробата на стъкалцето 30 мин. и после каза че се съмнява за Папилома вируса,върна си ми направлението,като на гърба е написал нещо с краката си и ми каза да отида пак при Атанасова да ми изтърже много клетки за някакво изследване за 150 лв. newsm78.Е въпроса ми е не би ли трябвало от цитонамазката да се разбере.гледах една тема тук във форума където си пише .PAP III,IV i т.н.Реших да отида при друг лекар и ми препоръчаха Д-р Николай Генов от Панацея.обаче тук като чета за него  newsm12....Как да процедирам и случвало ли ви се е?

# 1
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Всъщност въпроса ти е как да процедираш или те интересува какво е човешки папилома вирус, извинявай ама не разбрах.

# 2
  • Мнения: 4 324
Иди при друг гинеколог, избери си от белият списък в Здравният справочник и искай да ти направят цитонамазка. Раничката може да не е от папилома вируса. Много жени имат раничка, но нямат рак!

# 3
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Боже, не ме шашкайте! Папилома вирус не е равно на рак. И мъжът ми и  сина ми го имат.... Сега почвам да се ровя за информация.

# 4
Боже, не ме шашкайте! Папилома вирус не е равно на рак. И мъжът ми и  сина ми го имат.... Сега почвам да се ровя за информация.
Мъжете са само приносители на папилома вирус.Опасно е за жените,ако го имат,че намери ли благоприятна среда за развитие и ако не се улови на време,вероятността за рак на шийката е голяма.

# 5
  • софия
  • Мнения: 105
Вие ме шашкате.На мен ми гориха шийката на матката пролетта,като преди това естествено ми беше взета цитонамазка,ама никой нищо не спомена дали имам този вирус или не.А на резултатите не пишеше нищо.Ако го имам нямали да се види на тези резултати и док. да ми каже.Много се обарках ooooh!

# 6
  • Мнения: 306
не разбрах взели ли са ти цитономаска и излязъл ли е резултата кажи

# 7
  • Мнения: 4 150
Всеки носи тоъи вирус в себе си...

# 8
  • Мнения: 712
Глупости на килограм са това, че всеки носи вируса! Носи го този, който се е заразил с него. Освен това става въпрос за много различни типове на вируса, само вирусологично изследване може да каже кой точно вирус носиш (ако го имаш), а само няколко от тях са високо патогенни (не мога в момента да си спонмя точно кои, но срещу тях е насочена новата ваксина срещу рак на шийката- който се интсерсува, може да провери).
Предполагам, че при авторката става въпрос да се вземе тъкан от шийката за биопсия, която да даде отговор какво точно се случва в момента с нея, докъде се простира дисплазията, какво я е причинило и т.н. Мисля, че само вирусологично изследване може да даде отговор на въпроса дали е ЧПВ и кой точно тип.
Така се случи, че са сблъсках с това толкова неприятно познание покрай най-добрата ми приятелка, на която случайно откриха раничка, в толкова сериозно съсояние, че изобщо не си губиха времето с цитонамазка, а направо взеха биопсия. Състоянието е сериозно, не губи време, а разбери какво е положението ти и как трябва да се лекува.
Успех

# 9
  • Мнения: 4 150
Цитат
Глупости на килограм са това, че всеки носи вируса! Носи го този, който се е заразил с него.
Брей,много раzбираШ от биология и химия...супер си. Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241226.0;topicseen

# 10
  • Мнения: 690
И мен ме изпратиха, направо на биопсия. Нямаше време за друго. Треперих двадесет дена, докато излезнат резултатите. Оказа се, че всичко е наред. Изгориха ми я,  и вече три години нямам проблеми Blush

# 11
  • Мнения: 943
Гинеколожката ми направи цитонамазка и аз лично си занесох стъкалцето при този доцент,но не ми дадоха никакви резултати,просто той ми каза че се съмнява...

# 12
  • Мнения: 303
Въпрос към авторката на темата-
Как се диагонстицира наличието на папилома-вирус при мъжете, т.е. как се изследват?
Наистина, не знам дали знаеш, но при мъжете това не води до нищо, докато при жените може да причини рак.
Препоръчвам ти за в бъдеще да правиш секс с мъжа си само с ПРЕЗЕРВАТИВ, защото той е потенцално опасен за всяка една жена.
Съжалявам, че ти го казвам, но искам и моя мъж да се изследва.
Ние правим секс само с презерватив.

# 13
Здравейте, знам, че по тази тема има достатъчно много информация, но все пак искам да попитам с надежда някой да ме насочи, защото се оказва, че много малко хора знаят за това.Интересуваме кои лаборатории могат да правят изследването с кръвния серум с цел да се види дали даден човек е носител или не на човешкия папилома вирус.Важно защото ако например не съм мога да си направя ваксината за рак на шийката на матката, но за да мога да знам ми трябва лаборатория, която да го прави изследването.В Цибелаб не го правели, от там ме насочиха към Националния институт по заразни и паразитни болести , а те пък казаха да си намеря лаборатория.Въобще, човек да не  се интересува.Ще съм благодарна, ако някой знае и сподели информацията си.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 783
Гинекологът ти трябва да знае най- добре, всеки лекар работи с определена лаборатория. Може да провериш в Централната клинична лаборатория на Медицинския университет в "Майчин дом", в "Кандиларов" и в "Бодимед".

Общи условия

Активация на акаунт