не само, не ме писа съсобственик

  • 3 945
  • 44
  •   1
Отговори
Като четях темите за съсобствеността се сетих за моя случай. Купихме жилище на шестата година от брака и съсобственик на мъжа ми се писа свекървата.  Тя помогна малко финансово, около 1/3 от сумата и аз изобщо не го направих на въпрос. Обаче  мои роднини като разбраха веднъж за това се опулиха и буквално ме съжалиха за това колко несправедливо са постъпили с мен. Понякога и на мен ми става малко обидно от това нещо.  Вие как бихте се чувствали?  

# 1
Създаваш си излишни проблеми... Тревожиш се за глупости, аз не бих ги мислила тия неща Confused
ти си знаеш...

# 2
  • Мнения: 1 761
Аз не искам пари от роднини и не деля нищо с никой от тях.

# 3
  • Мнения: 5 001
Да имаш материални взаимоотношения с роднини и близки е най-гадното нещо.Стават страхотни скандали и крамоли....знам от опит... ooooh!

# 4
Ми да, реално това жилище не е наше, защото жената като почине ще трябва да делиме с другите и деца.  Защо трябваше да го причинява на сина си и внуците си мен ме зарежи.

# 5
  • Мнения: 192
За съжаление са прави колежките по горе...
Това че ти не си вписана не е проблем,защото си съсобственик по силата на СИО.
Но дела на свекито после се наследява и от другите и наследници, ако има такива ще се вкараш в приключение...
Ами не ги разбирам тия родители - ако надаряваш детето си, направи го без условия, без дребнавости...

# 6
  • Мнения: 2 197
Ами след като жената е дала солидна част от сумата не виждам защо да не е съсобственик. Ако си го бяхте купили сами разбирам да се прави въпрос, но сега? При това положение е съвсем нормално другите и деца, които са нейни наследници преди твоите да са наследници и на част от това жилище.

# 7
  • Мнения: 3 146
Бих се чуствала ужасно, ако бях на твое място. Иначе, най-добре нищо да не очакмаш от роднини...

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Еми освен да ти съчувствам...и на мен ми се вижда гадно и подло...  Confused

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ами след като жената е дала солидна част от сумата не виждам защо да не е съсобственик. Ако си го бяхте купили сами разбирам да се прави въпрос, но сега? При това положение е съвсем нормално другите и деца, които са нейни наследници преди твоите да са наследници и на част от това жилище.

женицата е дала 1/3, а синът и 2/3...
Ако се сметне частта на всеки от наследниците- на децата на "козата" едва ли биха им се паднали 2/3

# 10
  • Мнения: 127
Лошото е че ако утре жената почине , реално може да си имате проблеми с роднини и то за вашият дом .Аз лично ако живея в такова жилище няма да ми е много спокойно Stop Гледайте да си разрешите проблема навреме , казвам го от личен опит . Naughty

# 11
  • Мнения: 1 172
Тя помогна малко финансово, около 1/3 от сумата и аз изобщо не го направих на въпрос. Обаче  мои роднини като разбраха веднъж за това се опулиха и буквално ме съжалиха за това колко несправедливо са постъпили с мен.

Не разбирам какво губят твоите деца. Както и не разбирам снизходителното ти отношение към парите на жената (малко ви помогнала, но 1/3 от сумата). Другите 2/3 по-много ли ти се струват?
Съветите ми са: не критикувай хората заради това как се разполагат с техните си пари, радвай се че имаш покрив над главата и ползваш тези 1/3 от парите. Явно сте имали нужда от тях и тогава не са ви се стрували малко. Не слушай роднините си  - те нямат право да се месят, след като не те са дали парите. Много е лесно да се смятат чужди пари и да се налива масло в огъня.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз бих говорила (или ще накарам мъжа ми) със свекито за последиците от това й действие.

# 13
  • Мнения: 4 965
...Не разбирам какво губят твоите деца. Както и не разбирам снизходителното ти отношение към парите на жената (малко ви помогнала, но 1/3 от сумата). Другите 2/3 по-много ли ти се струват?
...

Е, как какво!?
Просто някой ден ще трябва за собственото си жилище или да плаща на останалите наследници техния дял, или (примерно) да си продават жилището и да делят парите.
Много гадна ситуация.
Защо не помислихте предварително?

# 14
  • Мнения: 46 438
... около 1/3 от сумата ...

Върнете й парите, която е дала и ще стане само ваш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт