недоносено

  • 1 201
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 685
д-р слънчева здравейте отново!след направения ехограф на главичката на синът ми ,се видя че мозъчните стомахчета които бяха много малко разширени са , се увеличили още.през месец август са били 30 мм а сега /ноември/са 37мм.неонатолога който прави трансфонтанелната ехография твърди че това не е фатално и няма за какво да се тревожа,вие как мислите?малкият вече е 6 месеца и половина аз си мислех че щом до тази възраст не са се увеличили стомахчетата значи вече няма опасност?дали е от това и че малкият расте  newsm78 има ли някаква връзка с растежа на детето да порастват и по-малко  стомахчетата   bouquetблагодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 685
още един въпрос имам докторе-синът ми е почти 5 коригирани месеца  и все още не се е обърнал от гръб по-корем и обратно  Rolling Eyesиначе се опитва и но не успява-дали това има връзка с разширените мозъчни стомахчета .притеснявам се

# 2
  • Мнения: 1 685
забравих да ви пиша и че измерих главичката на малкия и е около 40 см  нормално ли е  за него да е толвкова !благодаря и простете за многото постове

# 3
  • Мнения: 5 760
Няма проблеми!  Laughing В случая е важно как се развива двигателно и неврологично. В тази възраст ехографът няма вече стойност. Просто ще знаете, че има леко увеличени стомахчеда, ако се наложи в по-късна възраст някакво изследване по друг повод.

# 4
  • Мнения: 1 685
а доктор слънчева до какво може да доведе това увеличаване?ако продължават да нарастват стомахчетата какво ще стане?до каква степен влияе това на нервното и психическо развитие?за сега малкият е добре но ако нарастват още нещата ще се променат ли и в каква посока?голямо благодаря  bouquet Hug

# 5
  • Мнения: 1 685
можеби прекалявам вече но знам че ще ме разберете Winkколко е нормално да е главичката на детето ми  защото я мерих у дома и е 40 см това нормално ли е   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 760
Не се очаква ново разширени. каквото е било- до тук! Simple Smile Това няма да се отрази на развитието му в бъдеще. За бебе на 4-5 м. обиколката на главата трябва да е около 42-43 см. Мери се като сантиметърът преминава през най-изпъкналите части на главата.

Общи условия

Активация на акаунт