Първокласници 12

  • 18 477
  • 336
  •   1
Отговори
# 30
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Дават им големи домашни по немски-да предписват 2 листа с изречения, оцветяване на картинки и пр.  ooooh!
По български, пък, 2 страници с буквата Ъ.

Синът ми не сяда да пише, докато не седна с него заедно.
 Crazy
Разпределям задачите, уж, равномерно- събота българският, а неделята- немският.

При вас  как е с мотивацията?
Само при нас ли  е толкова зле? Rolling Eyes

Ами на сина ти наистина му идва в повече, не стига български, ами и немски. Чета те с голям интерес, защото съм записала малката си дъщеря в Шилер за след две години. И като я знам каква е блейка, ум не ми побира как ще се справя с това натоварване  Thinking.
А на плуване в у-щето ходи ли? Доволни ли сте?
Саши сам си разпределя  задачите за събота и неделя. Даже и време за диктовки остана  Twisted Evil, и най-чудното е, че той не протестира.

# 31
  • софия
  • Мнения: 4 984
За разлика от "А", малко и голямо, с "ъ"-то сме много добре, особено с голямото.

При нас мотивацията е следната - тъй като госпожата е много строга, както всички вече знаете, ние пък ще се трудим повече и ще и покажем че можем и че сме умни. Това му хареса като мотив.Вчера си преписа буквите на които има оценка 4 и станаха супер.Днес ще и ги покаже, за да видим тя какво ще му каже. Дано все пак се усети и го поощри.

Да, дано наистина се усети и го поощри!(как се пише? - поущрявам или поощрявам Crazy)

# 32
  • Мнения: 494
  Утре съм на родителска среща-чудя се с какво ли ще ме изненадат. Смятам,за пореден път, сега има официален случай, да повдигна въпроса за лавките, т.нар. закуски (безплатните) и физическото. Ето, днес вали сняг-чудя се какво и къде ще спортуват, като имат спортна паралелка(при по-големите) и никога няма място и време за дребосъците в салона newsm78
  Иначе какво установих: моят син се справя все по-добре с писането и на буквите, и на цифрите(вече освен печатчета, които при нас са отбелязване за похвала, донесе и едно "Браво" с три удивителни Grinning), но в бързината (понеже задачите са много лесни и никак не се замисля) прави нелепи грешки по математика. Вчера му обърнах внимание и да видим какви ще ги свърши в занималнята днес Grinning.

# 33
  • Мнения: 297
И ние стигнахме до У и у. Определено по добре се справя с тях отколкото с Ъ-то Joy щото с него бяха едни ми ти вълнички в горната му част....
Повече от браво не сме имали засега на буквите, по математика сме по-добре. Установих обаче че 'обърнатите" задачи го затрудняват, въпреки че за останалите дори не се замисля. Например 4=.....-1. явно не се развива логическото мислене, ами 'папагалстването'... Обяснявахме вчера и мисля че днес няма да има проблем с това, но ще видим..

# 34
  • Мнения: 2 336
Ние до букви не сме стигнали, ама писането става с триста зора.
Днес пък не харесал закуската и не я взел. Знае детето, че в раницата има резервна. Ама загубената му майка забравила да я сложи.  ooooh! Обажда ми се и чак ми се кара.
Откакто се е прибрал не спира да яде...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Да, дано наистина се усети и го поощри!(как се пише? - поущрявам или поощрявам Crazy)
Peace

Sissi_82, изобщо ли не са започнали с буквите? newsm78 Как ще наваксват... А задачките с обратен запис наистина са ...гадни.

# 36
  • Мнения: 2 336
Наистина не сме. А по математика сме на числото 4 - днес са го взели.

# 37
  • София
  • Мнения: 9 457
А на плуване в у-щето ходи ли? Доволни ли сте?
Саши сам си разпределя  задачите за събота и неделя. Даже и време за диктовки остана  Twisted Evil, и най-чудното е, че той не протестира.
Да, ходи. Simple Smile
Днес ще му е за втори път, от както са започнали официално след стачките. Wink
Всеки понеделник имат плуване, което им се води някакъв ЗИП и е безплатно. Ходи с удоволствие. Simple Smile
Май и на футбол пак трябва да го запишем, че да потича повече, моят син Wink. Гледам го взел е нещо килца да трупа, коремче да оформя.... Thinking

# 38
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Май и на футбол пак трябва да го запишем, че да потича повече, моят син Wink. Гледам го взел е нещо килца да трупа, коремче да оформя.... Thinking


Това с килцата май си става проблем в училищна възраст  Thinking. И Саши е с 2-3 отгоре. Записах го на тенис към НСА и вчера беше за първи път. Много е доволен! Аз също - днес има мускулна треска  Twisted Evil.

Установих обаче че 'обърнатите" задачи го затрудняват, въпреки че за останалите дори не се замисля. Например 4=.....-1.

И Саши има проблем с тези задачи. Как обяснявате? На мен това: "От кое число като извадим 1, ще получим 4?" - никак не ми се вижда достатъчно като обяснение. На родителската среща, класната показва някакво обяснение със сметалото, от което обаче аз нищо не разбрах  Embarassed, явно не съм дорасла до първи клас.

# 39
  • Мнения: 133
Ние имаме сериозни затруднения с нулата - събиране и изваждане. Хлапето въобще не може да си представи как към "нещо" ще се прибавя или изважда "нищо". Смята го като нещо безсмислено и не може да го разбере и това си е, аз пък явно не мога да му обясня...... Thinking

# 40
  • Мнения: 297

И Саши има проблем с тези задачи. Как обяснявате? На мен това: "От кое число като извадим 1, ще получим 4?" - никак не ми се вижда достатъчно като обяснение.

Ами аз обясних че независимо от коя страна е написано, задачката си е пак същата 5-1.. и че равното означава че от двете му страни има едно и също нещо, написано само по различен начин.
когато задачата е написана по стандартния начин  не го затруднява. затова му казах да мисли че равното просто е написано от другата страна:) малко тъпо, но за друго не се сетих Embarassed

Другия вариант, който използвах е следния:"щом имаме едно число, от което искаме да 'махнем" друго- значи това число е по-големо и от двете останали, вписани в задачата. и то се получава като съберем тези 2 числа". малко оплетено, но с примерчета става- използвах парченца лего и ги прехвърлях ту от едната, ту от другата страна на импровизирано 'равно'. мисля че схвана Simple Smile
все пак не съм учителка, не знам как най лесно би могъл да разбере.... дано съм се справила Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 225
Най-после да се похваля  Hug
Госпожата наистина го е поОщрила -много съм доволна  Hug
Даже излезе да ми каже и на мен домашните и че днес е бил отличник  Rolling Eyes
Уф, дано се разберем с тази жена, хич не ми се мести детето  Praynig

# 42
  • Карлово
  • Мнения: 4 617
БРАВО!!! и на тебе, че го мотивира и на него, че не се предаде. Ще преборите ТАЗИ госпожа явно. smile3508

# 43
  • Мнения: 189
Ау, един проблем по-малко, "краснописа" ни е ужасен, но затова пък със задачите не сме имали никакви проблеми, ще го питам как им ги е обяснила госпожата в клас.

Sisko2, дано това е края на одисеята. Може пък целия кошмар в края на краищата да е имал амбициращ ефект върху детето.   bouquet

# 44
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Ау, един проблем по-малко, "краснописа" ни е ужасен, но затова пък със задачите не сме имали никакви проблеми, ...
И Радо е същия.
На майка си се е метнал за математиката и на баща си - за грознописа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт