За допълнителните занимания в градината

  • 1 259
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 732
Ето ,че пак тези допълнителни занимания ще обсъждаме.Въпросът ми е как се заплащат във вашите градини ежемесечно или за полугодие Thinking ? И дават ли ви бележка ,че сте ги платили?
Спазва ли се стриктно броят на заниманията през седмицата ?
Ще пиша по -късно защо питам Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 288
В нашата градина се плащат всеки месец и досега никой не ми е давал бележка като си платя.Като свърши месеца изкарват на едно табло кой колко дължи

# 2
  • у дома
  • Мнения: 7 140
И при нас в началото на месеца се заплаща за предходния.Бележка никой не ми е давал има списък на който се подписваме ние и учителката,че е платено.Само да кажа че е прието,ако детето е отсъствало на по-малко от половината занимания се заплаща пълната такса.Ако е било на половината занимания се заплаща половината такса,а ако е било на по-малко от половината часове не се заплаща нищо.

# 3
  • Мнения: 2 829
заплащат се в края на месеца,има и дейности които заплащам на 2 месеца-предварително
Дават ми,разбира се квитанция,която ПАЗЯ задължително цяла година,защото понякога става объркване  Peace

ако детето ми не е ходило поради някаква причина в месеца на градина и не е посещавало дейностите --естествено ми приспадат от таксите
Спазват се стрикно присъствията,знам само че при 1 отсъствие или 2 таксата си е същата--няма приспадане Peace

# 4
  • Мнения: 47 956
И при нас в началото на месеца се заплаща за предходния.Бележка никой не ми е давал има списък на който се подписваме ние и учителката,че е платено.Само да кажа че е прието,ако детето е отсъствало на по-малко от половината занимания се заплаща пълната такса.Ако е било на половината занимания се заплаща половината такса,а ако е било на по-малко от половината часове не се заплаща нищо.
Peace

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 184
При нас в началото на месеца се заплаща за миналия. Винаги ми дават квитанция за платена такса. Когато преподавателя отсъства по някаква причина си взима часовете друг ден.

# 6
  • Мнения: 581
И в нашата детска градина плащаме допълнителните дейности в началото на месеца за предходния. Винаги са ми давали квитанции и съм плащала по-малко когато детето е отсъствало.

# 7
  • Мнения: 1 520
При нас се плащат ежемесечно с таксата.
За бележка служи дописвано на ръка на квитанцията за таксата от касиерката, че има + а6 за едното и 12 за другото.

Доколко се спазва - не знам.
Мисля, че се спазва винаги когато имат. За английския съм дето се вика сигурна. Момичето винаги е там още от сутринта. За танците - само веднъж съм засичала момчето, но пък Теди ми друса разни танци - та явно имат.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
При нас таксата се плаща или наведнъж, или на две радвни вноски /до края на октомври първата, а втората май януари беше/. Няма ро - ниска сума, ако детето отсъства. Дадоха ми квитанция, като платих първата част от сумата.
Общо взето се спазват часовете, само два - три пъти им сменяха заниманията сутрин - следобед, явно, докато оправят програмата.

АДи7, какви притеснения имаш?

# 9
  • Мнения: 7 821
Миналата година плащахме на 3 пъти за цялата година. Тази година платихме на месец, но не съм сигурна дали това не е заради стачката. Дават ми квитанция и касова бележка.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 215
Таксата за английски език можеше да се плати наведнъж за цялата година или на 2 части. Аз избрах да платя на 2 части, за да видя "как ще тръгне", защото миналата година Иво не е ходил на език.
Таксата за футбола се плаща след изтичането на предишния месец и зависи от броя на посещенията на детето. За пълен месец е 13лв., ако на някои занимания детето е отсъствало-намалява се.
За всяка платена сума и в предишната градина, и в сегашната, ми издават квитанция.

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 12:17 от Vivi

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
В нашата градина допълнителните занимания се плащат всеки месец, според присъствията. Не знам дали дават бележка, защото мъжът ми плаща, трябва да го питам.

# 12
  • Мнения: 647
Ние ги заплащаме 2 пъти в годината- в началото на първото и в в началото на второто полугодие. Досега пари за отсъствие не са ни връщали , но пък ни дават квитанция. В началото се прави схема на занятията , така , че деца които посещават няколко дейности да не съвпадат часовете. Цената на занятията е около 13 лв. на месец  newsm78 , дано не греша.
Възползвам се от темата за да кажа, че не съм възхитена от въвеждането на подобна практика в детските градини.  Но това е друга тема!

# 13
  • Мнения: 1 503
Съжалявам ако разводнявам темата,но сигурни ли сте ,че им преподават квалифицирани преподаватели?
Т.е. на мен ми предложиха да поема танците в нашия град в част от градините,но в другите градини знам ,че ходят абсолютно неквалифицирани девойки.Абе както се казва"хванати от пътя" Cry,което според мен е тъжно и не е добре.
Друг е въпросът,че въвеждайки се подобни заниятия в градините,се спестява работата на преподавателките там Wink
М/у другото тук таксите се плащат на 2 пъти и доколкото знам таксата е около 75 лв годишно.От октомври до май са заниятията.

# 14
  • Мнения: 656
И в нашата детска градина плащаме допълнителните дейности в началото на месеца за предходния. Винаги са ми давали квитанции и съм плащала по-малко когато детето е отсъствало.
И при нас е така Peace

# 15
  • Мнения: 46 477
При нас се плащат всеки месец, при касиерката, заедно с таксата.

Съжалявам ако разводнявам темата,но сигурни ли сте ,че им преподават квалифицирани преподаватели? ...

Нашите са от фирми, специализирани в обучението на деца, сключват договор с детските градини и идват в определени дни  Simple Smile
Не знам до колко се спестява от работата на преподавателите, при нас тези занимания са извън задължителните часове за обучение, т.е. взема се от времето за игра.

# 16
  • Мнения: 516
Всеки месец се заплащат и се издава квитанция.

# 17
  • Мнения: 2 829
и при нас са фирми ,специализирани за работа с деца.
Ако от някоя фирма родителите са недоволни се сменя Peace
и при нас дейностите са съборазени с учебния материал и се взима от свободното време определено за игра,но занятията са толкова интересни,поне за моята,че си ходи с желание


В края на учебната година  има нещо като открит урок по съответната дейност.
По приложна дейност пък всеки месец детето носи изработеното в къщи или се прави изложба

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И в нашата детска градина плащаме допълнителните дейности в началото на месеца за предходния. Винаги са ми давали квитанции и съм плащала по-малко когато детето е отсъствало.
и при нас е така.
Конкретно за танците плащам 1.20 за един урок.

# 19
  • Мнения: 512
Всеки месец, заедно с таксите си плащаме, по 2 лева на занятие.
Издават ни бележки за всяка дейност поотделно.
Мисля, че плащането на полугодие или наведнъж не е добра идея, защото ако детето боледува и не посещава въпросните занимания, ще са пари на вятъра.
На края на годината има нещо като открити уроци, с официални покани за подителите и демонстрират какво са постигнали през годината. Доволна съм. Peace
Даже миналата година имахме и подаръци от часовете по приложни изкуства - неща, които децата са изработили от глина. Е, учителката е помагала, но са много красиви неща, сложихме си ги като украса вкъщи.
На открития урок по английски учителката беше приготвила малки подаръчета и лакомства за всички дечица и накрая им ги връчи, като ги похвали и каза, че това са награди - няма да ви казвам, че моливите, подарени от нея, са най-пазеното нещо вкъщи, не смее да ги счупи или загуби, горд е с "наградата" си. Laughing

# 20
  • Мнения: 4 406
различните занимания са със цена 5-7 лв на месец, това включва по 2 занимания в седмицата. плаща се в края на месеца

# 21
  • Мнения: 2 732
Ами значи и на други места се плаща за полугодие  Confused.Проблемът е в това ,че аз не смятам за правилно да се предплащат тези занимания  Crossing Arms.Искат  ми парите за полугодието -попитах, а ако детето отсъства ? отговориха ми ,че не се водило дневник .Един вид все толкова си плащаш .Това някак си мога да го приема обаче тези занимания започнаха предната седмица -имаха един път въпреки ,че ни беше казано за два пъти седмично .Тази седмица имаха в понеделник . Във вторник питам г-та на групата колко пъти в седмицата ще имат -отговорът е два пъти .А излиза ,че и двете седмици са имали по един път  ooooh! Tired Shocked.
Та сега аз как да го приема това ,  освен че трябва да платя предварително ,но и за по-малко занимания от посочените?
Освен това изобщо не съм видяла очите на преподавателя по тези занимания Crazy

# 22
  • Мнения: 1 503
Ами незнам.Според мен и от играта им не  е добре да се отнема newsm78.А колко са квалифициране преподавателите,мога да поспоря Thinking.Може би някъде са,но това не важи за всякъде Naughty
Важното е децата да са щастливи Hug

# 23
  • Мнения: 512
Ами незнам.Според мен и от играта им не  е добре да се отнема newsm78.А колко са квалифициране преподавателите,мога да поспоря Thinking.Може би някъде са,но това не важи за всякъде Naughty
Важното е децата да са щастливи Hug

Не им отнемат от играта - докато някои деца са на занимания извън групата, останалите гледат филмчета, а учителките си почиват - така че според мен е по-добре да ходи на нещо смислено, отколкото да зяпа поредните нинджи или не знам там какво си...
А преподавателите лесно ги разбираш дали са квалифицирани - по резултатите, които ти демонстрира детето  Peace

# 24
  • Мнения: 14 133
Ами значи и на други места се плаща за полугодие  Confused.Проблемът е в това ,че аз не смятам за правилно да се предплащат тези занимания  Crossing Arms
Правилно.  Peace
Ние сме малко по-добре с английския. Запознах се с госпожата. Имам квитанция. Заниманията се провеждат редовно.

# 25
  • Мнения: 4 841
Занятията в нашата детска градина се провеждат от преподаватели към школи, които в началото на "учебната" година ни представят всичките си лицензи, сертификати, регистрации и т.н. - копия се оставят при директорката и всеки може да ги прегледа при интерес.
Таксите се събират в началото на всеки месец за предходния, като схемата е следната:
1-2 посещения - без такса
3-4 посещения - половин такса
4-8 посещения - цяла такса
Записването и отписването стават с писмено заявление на родителя. При плащането се издава квитанция, като учтиво ни молят да ги съхраняваме до края на "сезона", за справка и да не стават недоразумения.
Някъде около май месец се прави пролетен благотворителен концерт (цена на билетите 5 лв), на който се демонстрира всичко научено - танцуват, пеят, рисуват, дори и малчовците от плуването излизат с шапки и пояси и показват упражнения "на сухо"  Laughing
Така родителите виждаме за какво сме си дали парите, децата са супер щастливи да се изявят на голямасцена, с костюми и т.н., а със събраната от концерта сума обикновено се прави някакъв ремонт на градината.

За мен това е супер работещ вариант  Peace

# 26
  • Мнения: 1 077
при нас се плаща на полугодие, фирмата осигурява наистина квалифицирани преподаватели. Не смятам за добра идея да се плаща месец за месец, защото това означава по-малка сигурност в дохода за преподавателите, респективно по-малка вероятност качествени хора да седят и да чакат кои кога ще доиде или не... Не смятам за добро основание да не платиш, когато детето ти е било болно, защото това са групови занимания, цената е за група и тази група вклучва и твоето дете. Все пак не говорим за индивидуални уроци по 15-20 лв, когато, много ясно - не отиваш, не плащаш.
При нас демо-уроците са до края на октомври - достатьчно време, за да реши детето кое му харесва.

# 27
  • София
  • Мнения: 14 609
В нашата градина английския го платихме предварително за полугодие-42 лв., художествената гимнастика пак предварително в началото на месеца-12 лв. Малко е тъпо наистина да се плаща предварително, сега започнаха, може би после ще се регулират нещата-според присъствията.

Общи условия

Активация на акаунт