Отговорността при раждане

  • 674
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте на всички мами ,но най-вече на тези които вече са раждали.Имам следния въпрос ной носи отговорност при раждането в смисъл ако лекаря е преценил да се ражда нормално а се получат усложниния?Нещо май се подписва при постъпване в родилния дом и при евентуално секцио пак ли така стоят нещата.Моля зя съвет  Praynig

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,съм подписвала,че съм наясно какво ще ми правят/секцио/,че съм избрала пълна упойка,че съм съгласна с действията на лекарите Peace

# 2
  • Мнения: X
Аз раждах със секцио и се подписвах под документация, описваща какво ще ми правят, както и за съгласие да се извършат еди какви си процедури, ако настъпят усложнения.
По принцип отговорността е на лекаря, но ти се подписваш, че си съгласна с всички негови действия, т.е не могат да ти правят нещо без твое съгласие.

# 3
  • Мнения: 1 479
Докато родя ме караха да подписвам декларации,че не са взимали пари от мен.

# 4
  • Мнения: 865
Преди секцио се подписах,че съм съгласна ако настъпят евентуални усложнения екипа да реагира според ситуацията.Също ,че сама съм избрала спинална анестезия.И още нещо-ако бебето има нужда от обдишване и др. по особенни процедури да бъдат извършени.Вк.и местене в друга болница.Раждах в частна клиника.

# 5
  • Мнения: 1 440
Подписва се т.нар. информирано съгласие.
Виждам,че най-вече те притесняват евентуални усложнения и поемане на отговорноста за тях,моят съвет е да не мислиш за такива неща!Нека мислите ти да са насочени към сладкото,здраво бебче,което съвсем скоро ще гушкаш и ще те направи още по-щастлива!
 Hug

# 6
  • Мнения: 636
Цитат
Аз раждах със секцио и се подписвах под документация, описваща какво ще ми правят, както и за съгласие да се извършат еди какви си процедури, ако настъпят усложнения.
По принцип отговорността е на лекаря, но ти се подписваш, че си съгласна с всички негови действия

Леко раждане ти желая!  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 100
Преди операцията не се сещам да съм подписвала нещо (но тогава мислех само за едно, тъй че може да съм забравила). но след операцията на изписване от болницата, подписах, че не съм давала пари.
Не ги мисли тези работи! Пък и отговорността е логично да носи лекаря...Нека по компетентни се изкажат  Peace

Леко раждане!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
Подписва се т.нар. информирано съгласие.


И аз подписах такова нещо преди секциото. Peace

# 9
  • Мнения: 4 451
И при двете раждания (със секцио) подписвах информирано съгласие. Peace

# 10
  • Мнения: 208
Не само при секцио, но и при нормално раждане се подписва декларация, с която си съгласна че при нужда ще ти бъдат направени съответни процедури ( в това число и операция ако се налага).

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
секцио раждах и ме караха да подпиша нещо, но и аз не помня какво Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт