Отговори
# 45
  • Мнения: 2 751
Момичета благодаря за съветите, но за съжаление повечето от тях вече съм ги изпробвала но без полужителен резултат.Посещенията са ограничени до минимум но живеем гъз до гъз и те ходят защото всичко което в къщи е ограничено там се дава в изобилие с коментара че майка ви по цял ден спи вместо да ходи на работа. А децата за съжаление са лесно подкупни.
тогава говори с мъжа си
Ей, много неприятни думи  #Crazy
Наистина говори с мъжа си!  Peace

# 46
  • Мнения: 1 172
Момичета благодаря за съветите, но за съжаление повечето от тях вече съм ги изпробвала но без полужителен резултат.Посещенията са ограничени до минимум но живеем гъз до гъз и те ходят защото всичко което в къщи е ограничено там се дава в изобилие с коментара че майка ви по цял ден спи вместо да ходи на работа. А децата за съжаление са лесно подкупни.

Ако не ти се ходи на работа и така сте се разбрали с мъжа си - кажи на децата, че това е ваше решение. Обясни им какво печелят и какво губят от това.
Ако искаш да ходиш на работа, но не можеш да намериш подходяща, просветли свекърва си на какви интервюта ходиш, каква работа търсиш и т.н. Така ще е в час колко трудно ти е да намериш работа.

Когато децата ти казват, че спиш по цял ден, намери начин да им обясниш на разбираем за тях език какво правиш по цял ден. Некоментирането на тези реплики, оставя впечатление, че си съгласна в някаква степен със думите на свекърва си.

# 47
  • Мнения: 3 479
Децата станаха озлобени и нервни.От време на време успявам да разбера по някоя тайна която баба им ги кара да пазят.Посъветвайте ме какво да правя.Според съпруга това е невъзможно но за съжаление е факт

След като преди 2г и половина детето ми каза, че свекърите са говорили срещу мен и съпруга ми Rolling Eyes(който е техен роден син) пред него, спрях да го пускам да им гостува и въобще преустанових всякакви контакти на сина ми с тях, освен в наше присъствие. Тогава синът ми беше на 11г.
Сега се кълнат, че повече това няма да се случва. Свекърът ми се извини и то след като аз повдигнах въпроса, а свекървата каза, че то всъщност нищо не било станало и им било за първи път Rolling Eyes Всъщност това не е вярно, на нея специално не й беше за първи път, но дотогава си мълчах, само мир да има. Ама мир така и не настъпи и вече режа глави от кръста Close

# 48
  • Мнения: 1 517
Ще и избия зъбите  #Cussing out образно казано.
При нас има следните проблеми: лелята не се рабира с бащата, пък вуйчото с тъщата, пък третия с четвъртия...дядо се разведе и си имаме още една баба...лудницата е пълна. По принцип избягваме да коментираме мнението си за близки роднини пред децата, но те усещат някои неща.
КАТЕГОРИЧНО съм заявила на ВСИЧКИ замесени в семейните интриги, че НЕ позволявам някой да говори на децата ми лошо за другия (примерно мъжа ми да оплюва майка ми, или зълва ми да плюе свекър ми, т.е. баща си пред моите деца). Децата са си деца и за тях баб си е баба и си я обичат с всичките и кусури (примерно бабата). Като пораснат ще разберат. Не е редно да им се обременява психиката с глупостите на нас - възрастните.
Честно казано много зор видях, докато наложа това правило и сега се изпълнява от всички (мъжа ми, баща ми, брат ми, майка ми и мнооого други) повече от 50%.
Защто е много грозно (аз май го писах някъде вече), когато детето ти е само на 3 г. и дядо му му даде шоколадче, но ти понеже си скарана с дядото, да вземеш от ръцете на детето си шоколада и да го хвърлиш  Sick ; грозна картинка.

Общи условия

Активация на акаунт