За течностите...

  • 933
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 183
Здравейте мами,знам,че има много теми по въпроса,но нещо не ги намирам  newsm78 ,мойта кукла не иска да пие нито вода,нито сокове,абе никакви течности,освен АМ-то сутрин и вечер(общо 500мл.),а аз най-вече и предлагам вода,но никакав интерес опитва я и я оставя  Rolling Eyes .Има ли и други като нас и как да процедирам?
Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 983
Моя бонбон е скаран с водата също, но поне сокове си пийва  Blush

# 2
  • Мнения: 707
И моята дъЩеря ако иzпие на ден 50 мл. сок с вода съм много Щастлива  ...
Не я насилвам. Щом не пие, zначи не е жадна   Naughty.

# 3
  • Мнения: 296
Моя бонбон е скаран с водата също, но поне сокове си пийва  Blush
И моят също Grinning Чиста вода по принцип не пие. Слагам му чай за аромат, но май не ми минава номера. Лятото по пиеше.

# 4
  • Мнения: 27 524
Няма за какво да се притесняваш, явно й е достатъчно. И синът ми много дълго време не пиеше. Нека си пие АМ, то набавя необходимите течности. Ако е жадна, ще пие, не бой се, няма да се остави.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 268
 соковете прясно изцедени ли са или от купените,защото моята харесва пр.изцедения от ябълки,ябълки и моркови,понякога прибавям и портокал... newsm78

# 6
  • Мнения: 3 376
Съгласна съм с Блонди  Peace

Няма смисъл да се насилва детето да пие каквото и да било,все пак то си знае дали е жадно или не,нали?! Simple Smile

Моя син и лятото отказваше вода,сега пие само ако баба му го е натъпкала с нещо,което явно има повече сол.
Абе и ние трябва да пием по 2 л. вода на ден,ама колко от нас го правят? Crazy

# 7
  • Мнения: 2 849
Явно е до дете .Предполагам от АМ си наваксва течностите ,ако не ще пие ,къде ще ходи като ожаднее .Виктор като по-малък  пиеше много течности ,сега отказва .

А тук на бебетата до 1 година осввен АМ ,вода и сок не предлагат .Или ,ако предлагат е след 10 месец . Thinking

# 8
  • Мнения: 1 467
Моята дъщеря също не  иска и да помирише вода, но не се притеснявам. Не пие и чай:) Със сок евентуално ще пробвам по-нататък. Сега не мисля, че е обезводнена. А това лесно може да се провери - дъхът на детето мирише на ацетон, устничките му са пресъхнали и т.н.

# 9
  • Мнения: 508
Дъщеря ми за селия си живот да е изпила най-много 500 гр вода. Пие когато има температура или лятотото в зверските жеги. Течностите и сега са само млякото вечер. Плодовете ги давам настъргани или сокче с лъжичка.

500 мл. на ден мисля, че и достатъчно.

# 10
  • Мнения: 473
И моя бебчо не ще да пие вода. Най-много една-две глътки, от които половината изплюва с отвращение. Добре, че си пуснала темата да се осведомя и аз, че бях се притеснила, но явно доста са като нас!

# 11
  • Мнения: 56
И ние сме така , моят син не иска да пие вода . И подсладена , и чай - нищо newsm78
не сте сами

# 12
  • Мнения: 674
 Моето също пие само сок, разреждам го с вода. Някъде й се събират 70-80 мл на ден.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
Не е страшно, но ти предлагай. Постепенно моят се научи.

# 14
  • Мнения: 4 399
И моята дъщеря дълго време не пиеше никакви течности освен мляко. Постепенно се научи, започна сама да проявява интерес. Сега понякога сама си търси. Чист сок обаче никога не съм и давала, винаги е много силно разреден с вода. Това което при нас помогна беше непрекъснатата смяна на шишетата. Така и беше интересно да експериментира нещо ново и започна да пие. Голям кеф е пиенето със сламка, така че може и това да опитате. Понякога имам чувството че не е жадна, но пие само за да употреби сламката.  Laughing Но най-много помогна детската градина. Там като гледа че другите деца пият и тя пие. Жената която ги гледа ми каза че изпива по 2 шишета вода на ден, което у нас се е случвало само в най-големите жеги.

Общи условия

Активация на акаунт