34-та Американска тема

  • 10 385
  • 331
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
моми4ета, имам въпрос към познава6тите пове4е New York, ние живеем сравнително близо, но и рядко се завли4аме до там. Та има ли някъде хубав коледен базар на открито, някъде, където може6 да пийне6 пун6 или греяно вино, захаросани фъстъ4ки, малко европейска атмосфера? Мисля да отско4им другата или по-другата седмица, ама не съм фен на безцелното 6ляене в тоя студ и си търся някой да ме  насо4и. Мерси

# 16
  • Мнения: 3 491

Като си говорим за прохождане - колко време минава от стабилното "ходене" с държане на ръчички до прохождането без помощ? А.К. си щъпука доста уверено като му държа ръчичките и се чудя как точно да подходя с отпускането сам - малко ме е страх да го пускам, а и е още малък май, а? Може да минат и месеци, преди да се пусне сам, нали така?
Зависи сигурно. При моите младежи беше въпрос на около седмица до 10 дни, бяха на около 11 месеца. Аз пък нямам спомен да са се държали за мене.  Thinking Прохождаха като бутат столове по паркета на хола, опираха се по стените, в един момент започваха да притичват на отсечки от една опорна точка до друга, и няколко дни по-късно вече бяха проходили (което почти се сля с тичането). Виждала съм наведени майки, държащи за ръчички детето, да се оплакват, че ги боли кръста, и да нямат търпение да проходи. Значи може и така. Но на мене поне това ми беше спестено (за разлика от какви ли не други неща).
МрсГ, честити ходещи крачета на София!

# 17
  • Мнения: 1 393
Ооо, да- това, за което Блажка говори при София отне поне четири месеца- от ходенето с хванати ръчички, през придвижването със столове и табуретки и "опипването" на стени и ръбове  до същинското ходене. 
Или моето дете е било много бавно или децата на Блажка- много бързи.  Laughing

Джи, на теория А.К. може и вече да прохожда и той скоро- при някои деца става на 8мес, при други на 15. Моето явно беше от тези, които  решават да не бързат. One step at a time.  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 800
Аз пък си търся хотел за Истанбул - аман от псевдо-antique стил тежка мебел (разбирай старо и вмирисано) - трудно е да се намери нещо минималистично и фешън.

Jenna, мога да ти предложа Ambassador в Истанбул. Бях там преди 5 години и е доста сносен. Закуската беше на тересата и се виждаше Босфора. В центъра и близко до всичко. Ние тогава влюбени ходихме (още сме де Heart Eyes), та много, много не си спомням, но знам, че не беше кофти.  Не е фашън, но не си спомням и да бе вмирисан. Сякаш, стаите да бяха по- хубави отколкото тези на снимката (ние стояхме в апартамент):

http://www.hotelambassador.com/?gclid=CJKWtsOy5Y8CFSosagodzX4VDg

Мрс Г,  Честито проxождане на малката София  bouquet

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 05:01 от benson10

# 19
  • Мнения: 3 491
моми4ета, имам въпрос към познава6тите пове4е New York, ние живеем сравнително близо, но и рядко се завли4аме до там. Та има ли някъде хубав коледен базар на открито, някъде, където може6 да пийне6 пун6 или греяно вино, захаросани фъстъ4ки, малко европейска атмосфера? Мисля да отско4им другата или по-другата седмица, ама не съм фен на безцелното 6ляене в тоя студ и си търся някой да ме  насо4и. Мерси
За нещо такова ли става въпрос?:

http://www.nymetroparents.com/neweventinfo.cfm?id=16394

http://www.thepondatbryantpark.com/shop_holiday.php

Но не съм била досега, така че нямам лични впечатления.  Wink

# 20
  • Мнения: 176
За НЙ се включвам с прясна информация.

На Bryant Park бях преди няколко часа, не е лошо, но не очаквай Европейска атмосфера (греяно вино, примерно, нема, но пък има "кафе," горещ шоколад и... мазна пица) - еми Американска работа. Има обаче готски базар с артс и крафтс, пулихме се днес на едни украински бижута, вкл. фаберже яйца/ висулки за по 1000+ долара  Crazy.  Също така едно магазинче имаше с терлици и шушони  Mr. Green.  Има и ледена площадка (фрии), но пък е пълна с хлапетии по таз причина. Не е лошо като цяло...

Другия коледен базар е на Union Square - не съм се вясвала там още този сезон, но няма как да не са отворили вече. Ако отидете в Събота сутрин, ще хванете и фармърс маркет, там по един сайдър можете да ударите. Тълпите са ужасни.

А ако ви се ходи на най-големите тълпи, наминете през Rockefeller Center -- базар няма, само ледена пързалка и не-лоша коледна украса. Сложили са ангелчетата вече, но елхата - не още. Горещ шоколад - от Лейди Гъдайва, мммммм. От там можете да се поразходите по 5 Аве, магазини, светлини, а-у, точно зад Рокфелер е Сакс 5 Аве, правят много готско светлинно шоу с музика и снежинки по магазина, а и витрините обикновено са готски за зяпане.

Друго не се сещам сега.

MrsG, ама каква кукла сладка си имаш!!  Heart Eyes

Бистра, в Париж сме седяли в едно малко хотелче в 15 дистрикт, много близо до Айфеловата кула, но го отчитам като грешка - квартала е жилищен, тих, прекалено спокоен. При следващото ходене определено се ориентираме към Латин Куотър  Peace.

# 21
  • Мнения: 1 593
Трънчеnewsm78, с тебе не се ли знаем от svatbata.noxart? Сега ми светна като каза, че си журналист и живееш в Ситито  Laughing
Ами осен да кажа едно голямо (и по-персонално) Честито и лека бременност!!!  Hug

# 22
  • Мнения: 405
Любов по време на холера - на мен много ми хареса филма, но не съм чела книгата, та не мога да сравнявам. Саундтракът със сигурност ще си го взема. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 384
Mrs G Честито прохождане на Малката красавица София. Ще чакам с нетърпение да пишеш и за прощъпулника.
Моя Пухкавел от 2 седмици пълзи и се изправя  ooooh!, а преди това какво кротко бебе беше кога ще проходи май е още рано да каза.
Искам да попитам всички майки които имат деца между 8 месеца и 1 годинка, как мислите нормалко ли е моя син да иска да яде само хляб  newsm78 От 1 седмица яде само хляб и то ако му го даваш от ръка, някои път и сирене, домашни и купени пюрета яде ако са сложени и те на хляб. Побъркахме се с баща му готвим, хвърляме, отваряме буркан с пюре хапне 2-3 лъжички и пак хвърляме. Единственото което ме успокоява е , че пие по 5 шишета с мляко , е него си го обича. Давайте идеи как да се оправям с моето злоядо дете

# 24
  • Мнения: 558
Здравейте в новата темичка!!!

Честито прохождане на сладката София и поздрави на MrsG по този повод Simple Smile !!!

mariya_75, и моя е злоядко, особено на бебешки храни и това което забелязвам е, че като го слагам на бустър столче и ядем тримата на масата, тогава най- много яде, и не отказва почти нищо Simple Smile... той държи сам да си слага храната в устата, без прибори разбира се, а като реши, че му е достатъчно започва да маже по масата като дадаист  Mr. Green...
Софийската педиатърка ни каза, че злоядите деца обикновено имали интерес към храната за възрастни и при нас така се оказа... Яде ми от препечените филиики с яйце и сирене, или намазани с Филаделфия... Картофено пюре с риба на малки парченца вътре- любима храна... Абе записахме се на детска кухня и сега си правя списък какво обичаме.


Jenna, всеки път като видя Ноли как е вдигнал юмруче и гледка от подписа ти, си мисля че казва "Ще победим!"... И да знаеш, че все пак колкото и да мрънкам, от 6тия месец натам на мен взе да ми просветва, при вас може да е и по- отрано  Grinning Wink.

Тук намесвам темата за нощното спане, което при нас е ужасно, но явно не съм единствената... още преди около 5 месеца, бутайки количката си мислих, как мозъка ми е така "изпържен" от неспане, че едва ли ще мога да си служа с него, както преди и тайно се надявах на 5-6 часов сън... е такова щастие няма... Не си задавам въпроси вече, ползвам го само когато се налага и вечер, когато обикновено си мисля от масаж ли имам нужда или от плуване и заспивам, обаче Данни чака този момент и ме събужда... и така...  Crazy Mr. Green

Целувки на всички от нас и с нетърпение чакам момента да се качваме на големия самолет и да си идваме вече!!!

П.С. Вчера един таксиджия се държа с мен като луда, като питах къде е закопчалката за колан на задната седалка (бях с Данни)... Мизерник!!! Не съм първата която се оплаква във форума, ама най- мразя простак да ми се отваря  #2gunfire #Cussing out... държавата не е виновна Simple Smile.

# 25
  • Мнения: 1 593
MrsG, честити ходещи крачета  Hug
И пак аватар за милиони !!!!!  Heart Eyes

color=limegreen]Jenna, всеки път като видя Ноли как е вдигнал юмруче и гледка от подписа ти, си мисля че казва "Ще победим

Само един сърп и чук му липсват, както и една работническа шапка гаврошка  Joy Joy Joy

от 6тия месец натам на мен взе да ми просветва, при вас може да е и по- отрано  Grinning Wink[/color].

Ууу, идеално , тъкмо като ми свърши отпуската  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 3 367
..бих избягвала да наричам дете "злоядо";
минават през периоди,вкл.такива на неядене,ма хич,но проблемът е наш,че гоним с купичка и се правим на маймуни,не на детето; това е 1 тема к у дома съм баннала,който яде-яде,който не-не,не правя биги,не обсъждам,не се моля,не жужа като каквото и да е превозно средство..здраво дете от глад няма да умре,но виж може да подлуди 4 роти възрастни..
лошо в хляба няма!а и до 12м е абсол.ок да е само на кърма/формула според АПА.
*
Великолепна снимка на София!

*
кога слагате елхата тук? Ние в Бг го сторвахме баш преди Бъдни вечер,тук отсега са запродавали...всяка година ми седи тази дилема..

# 27
  • Мнения: 2 381
Аз акъл за хранене на деца не мога да дам, но понеже и мен са ме наричали злояда, да си кажа, че ме реже тази дума. Имам неприятни спомени от хранене на детска възраст и сега когато съм достатъчно голяма посмъртно не ям определени храни. Не, че не ми харесват.
....
Анет, как така преди Бъдни вечер? Че само за 1 седмица ли да 'и се радвам? Аз купувам елхата тук веднага след thanksgiving. В началото на декември  (само да се пада събота и неделя). (май не съм дорасла още и аз  Embarassed)
....
Поздравления на МрсГ Simple Smile

# 28
  • Мнения: 404
Аз също слагам елхата веднага след "Деня на благодарността." Моя проблем обаче е друг, досега всички години тук съм купувала истинска елха, но после ми е голяма мъка като взема да свалям украшенията и плъзнат бодлички навсякъде.  А и в последно време нещо ме е ударило на тема "Опазване на околната среда" и ми е много съвестно да продължавам да купувам истински елхички, като знам колко време растат, за да станат толкова големи, колкото ги купуваме.  Тази година ще инвестирам в изкуствена елха, за да не събирам иглички март месец (как така все остават някъде незнам  newsm78).

# 29
  • Мнения: 384
Sofkobofko, Anette1104, Niki 1 благодаря Ви много.
От това което прочетох няма място за притеснение. Той наистина обича да си хапва от нашата храна и вече готвим според това какво той харесва или не.
Благодаря ви много Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт