Кога започнахте да купувате за бебо, рано ли е още ???

  • 2 351
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Според мен също не е рано.Аз също започнах пазаруването предварително и преди да се роди бебка имах всичко, включително легло, количка, дрехи, козметика и т.н.

и аз така
аз почнах в средата на 6-ти и бях обзаведена с всичко до средата на 8-ми

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Щом бабите казват, може и така да е. hahaha Аз обаче започнах да пазарувам за бебето в 4-5 месец. Peace
също, даже първо си купих комплекта за изписването в 4-ти месец

# 47
  • Мнения: 581
Виж,не се съобразявай с това какво казват бабите.Ти ако знаеш и занапред още какви неща ще чуеш само  Mr. Green,та ако търъгнеш от сега да ги слушаш....

напылно сым сыгласна
Започнах с покупките след като минаха 12 седмици Simple Smile. Никога не сым пазарувала с по-голямо удоволствие.Според мен има нещо много естественно выв факта една майка да иска да се подготви. То и така се казва тази фаза - "гнездене" и си е официално призната като фаза от бременността. При различните жени, по различно време - едни ги избива на чистене, други на подреждане, трети пазаруват Simple Smile. Ако бях оставила за последният момент щеше да ми е ужасно уморително и тежко. Освен това никога не се знае кога бебчо ще реши да се покаже, или дали няма да ти е нужно повече почивка по-нататык и да не можеш да се подготвиш както си го планирала. А след раждането често е такыв шаш че....въобще не ми беше за пазар.  Леко бременеене ти пожелавам и се удоволствай на купуването на малки сладки нещица.

# 48
  • Мнения: 560
От седмия месец започнах да се снабдявам с неща за бебето.Толкова много работи са нужни,че не виждам защо трябва всичко да се оставя за последния момент.
Списък на необходимото можеш да намериш във всяка тема на отчетните,които чакат бебета.

# 49
  • Мнения: 1 372
Аз все още не съм започнала, макар че смятам когато вляза в седмия месец /след няколко седмици/ да започна и да подготвя всичко за бебчо преди да се роди! Презумпцията е че не искам някой да избира вместо мен и после да ми донесат разни неща, които не харесвам или няма да употребявам! Майка ми също ми развива някакви теории за това как не трябвало и всякакви видове суеверия, но аз не слушам! Да вземем всички други народи, които нямат такова поверие и си приготвят всичко за бебето преди раждането му, какво се случва?!!! Ако има нещо да се случва /не дай боже/, то ще се случи независимо от това дали си подготвил нещата или не! А и аз като много други мами смятам, че майката трябва да е положително настроена и да не допуща отрицателни мисли!

# 50
  • Мнения: 384
Тези суеверия са някакъв "български патент". Как може в Америка например да се правят партита преди раждането на бебето и на тях да се носят всевъзможни подаръци за него, а тук едва ли не се очаква до последния момент да се случи най-лошото?! Аз си купувам неща от първата седмица, в която установих, че съм бременна. Не искам да се съобразявам с чужд вкус и никакви бабишкерски теории не ме интересуват. Нелепо е в XXІ век да има такива отживелици.

# 51
  • Мнения: 55
не е рано. пък и това са хубави емоции  Simple Smile. аз почнах още към 4-5 месец. а като се има предвид че тук количката ни я доставиха след около 2 месеца се радвам че не го отложих за по-късно

# 52
  • Мнения: 3 695
Зависи ти кога се чувстваш готова. Аз лично започнах да пазарувам като излязох в болничен - месец преди раждането. Преди това нямах време, а и някакси все не ми се вярваше, че истинско бебе ще излезе от мене.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 910
Това са хубави емоции, аз лично започнах да пазарувам в края на 8-мия месец и този път така ще процедирам.

# 54
  • Мнения: 3 929
Честно казано, аз нищо не съм купувала предварително. Бебешките дрешки ми ги даде зълва ми от племенниците, изпрах ги, изгладих ги, бяха почти нови. Количка също ни подариха наши приятели - почти чисто нова - беше даже изпрана, само я сглобихме. Когато влязох в родилното, майка ми купи креватчето. Всичко останало си набавяхме постепенно, след раждането, когато се прибрахме вкъщи.

# 55
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Не е рано мисля... Ние количката я купихме още в 5-я месец като бях защото беше с намаление, което не беше за изпускане, но после се кротнах и чак в 7-я мес. продължих с покупките и вече сме почти подготвени за появата на бебето Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт