грижи ли се достатъчно държавата за бг.майките

  • 8 257
  • 261
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 24 467
Гласуваха ли вече промените в бюджетните закони?

# 256
  • Мнения: 4 965

Между другото, очаква се майчинството също да стане 220 лв.

Да, ама не стана - 190 лв.
Моята гледачка не е пенсионерка. Намерих си я по друга линия- препоръка от близки. Миналата година я осигурявах аз на редовен трудов договор. При стартиране на програмата я освободих от работа, тя се регистрира в АЗ и я наех отново от там. Няма нищо незаконно, нито пък жената е с малцинствен произход.
 
Първо - за сега е единствената ,за която чувам и второ - явно не е от много кадърните щом не си е намерила високодоходна работа  Mr. Green Не коментирам качествата и като гледачка, а качествата и като жена ,можеща да осигури високи доходи и най-доброто за децата си /според вашите представи за реализация и кадърност/  Laughing  Peace

Доколкото знам, бюджетът още не е гласуван.

А за реализацията, няма нужда да подмяташ "закачки" по няколко пъти. Може пък точно това да й е призванието на жената - т.е. да си е реализирана по нейните си представи.
И аз познавам вече няколко такива случая - детски учителки или медицински сестри, на възраст над 50-те години, които в градина биха вземали и по-малко, грижейки се за 20-30 деца. Обичат работата си, обичат детето, за което се грижат. Реализирали са се, както са намерили.

 ooooh!

# 257
  • Мнения: 24 467
Дидиа, аз бих се въздържала от коментари относно личността на човек, когото не познавам- въпрос на лична култура е. А това, че чуваш някои неща за първи път, а те съществуват от близо година си е в твой ущърб, липсата на информираност е твоя слабост, а не нечия друга.
Ха-ха-ха "деца"- тя има внуци, просто не и достигат две години да се пенсионира, въпреки, че това не е от значение за случая. Съкратена е от ясла, макар че и това не ти влиза в работата.
Заявявам отново- това, че не разполагате с информация относно законовите си възможности или не желаете да се възползвате от тях си е лично ваш проблем, нито мой, нито на държавата. Ако не знаете- питайте, не плюйте държавата или различните  й формирования и структури.
Лично аз пиша, за да дам информация на хората, които се интересуват от този, а и от други въпроси. Въздържам се от излишни емоции, още повече от подобни коментари.

# 258
  • Мнения: 2 131
Може ли пак да се включа. Явно не съм следила достатъчно внимателно информациите за промените, които евентуално ще бъдатгласуват. Да не би случайно да обмислят да се полагат детски на всички без значение от дохода? Аз сега не взимам, но пък да не би да изтърва, ако случайно решат да ми дават  Grinning

# 259
  • Мнения: 24 467
Когато се гласуват бюджетните промени обещавам да пиша за това. Когато сме на фаза "обсъждане" в НС аз не ги обсъждам.

# 260
  • Мнения: 934
Може ли пак да се включа. Явно не съм следила достатъчно внимателно информациите за промените, които евентуално ще бъдатгласуват. Да не би случайно да обмислят да се полагат детски на всички без значение от дохода? Аз сега не взимам, но пък да не би да изтърва, ако случайно решат да ми дават  Grinning
Не се безпокой няма да стане това скоро.
Засега се обсъждат варианти да се вдигнат детските на 30 лв и да се увеличи прага им за взимане на 250 или 300 лв. Не се знае кое ще се приеме. А и честно, не знам кога е второто четене на проекта за Бюджет 2008.

# 261
  • Мнения: 2 131
Благодаря!
Не че съм останала на тези 30 лева, но може да се окаже, че те променили нещо и имам право, пък не знам.

Общи условия

Активация на акаунт