Къпане на бебе

  • 2 819
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 629
Ние в началото сина ми го къпехме през вечер. Като попорастна (как звучи само  Mr. Green) започнахме с къпането всяка вечер. Едно новородено не се цапа толкова, че да го къпем всяка вечер. Виж, ако детето подобаващо се е овъргаляло в пясъчника тогава няма как да мине без баня Wink

# 31
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И досега продължавам да го къпя всяка вечер Wink и скоро не смятам да спирам

# 32
  • Мнения: 8 505
Винаги сме я къпали всяка вечер,така ще е и занапред.

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма "задължително" къпане.
Къпи го толкова често, колкото искаш и колкото му е приятно на детето, но внимавай с препаратите, да не му се изсуши кожата...

Туй то.

# 34
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Къпеме Рони през ден сега зимата....лятото по-често Laughing.

# 35
  • Мнения: 1 259
Къпем всяка вечер,сега му сменихме часа на къпане,защото в 20.00 когато е банята става много кисел и следва едно приспиване до 22.00.Сега го къпем сутрин.Другата зима ще го къпя през ден,тогава ще сме на 1 годинка вече Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 4
Manili ние се къпеме в анатомичното корито на Chipolino и сме страшно доволни. То си е излято - нещо като стойка от едната страна за малки бебета, а от другата страна е за вече седящи бебета. Много е удобно, слагаш бебето изобщо не го държиш и не се мъчиш. Опитай. Laughing

# 37
Къпането си е полезен ритуал, особено ако бебето го харесва става и приятен Simple Smile Редовните бани помагат за закаляването на детето, така че и всеки ден да се къпе - няма да му навреди. Е, разбира се къпането може и да е без сапун, шампоан ... просто с чиста водичка Simple Smile Ако му харесва - то ще си играе, ще е спокойно, пък и ще се измори и ще спи по-спокойно Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 760
Моята беба я къпем  през ден-два и то без сапун-само водичка. Вероятно ще започнем по-често, тъй като тя взе да изпитва видимо удоволствие. Ако се беше родила лятото, вероятно щяхме да я къпем по-често, но едва ли всеки ден /поне през първите два месеца ми се струва безсмислено/.

# 39
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син и досега го къпя всяка вечер Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 2 967
До края на 6м. го къпехме всеки ден /много рядко пропускахме/. След това говорих с доктора дали може да го къпем през ден и той ми обясни, че е по-добре през 2 дни, защото така кожата си изработва зажитен филм и ако го къпем през ден, го унищожаваме и нищо не правим. По принцип това се отнаса за по-толемите бебета  и за зимата. И тъй като тя е малка, по-добре си я къпете всеки ден и мажете с олио, защото това е най-вожното за бебешката кожа. Поздрави!

# 41
  • Мнения: 262
А съм за  честото къпане. Бебка обича да се къпе, но обличането.... newsm45 smile3514 Такива ревове и писъци надава, не може да се успокои и да се нахрани като хората. Изобщо е кошмар. За това по принуда сме разредили къпането през два дни. Пак има рев, но е по-поносим и по-бързо се успокоява.

# 42
# 43
  • Мнения: 4 392
Досега сьм пропуснала само 2-3 пьти ,но сьжалявам,че отначало я кьпех всеки ден. Sad Не знам дали не и е кьсно вече да разреждам кьпанията.А повечето в БГ изобщо не са* в час* ,що се отнася до кьпането.Да не говорим ,че по -вьзрастни хора се вьзмущаваха,като им казвах, че я кьпя вечер! Трябвало И сутрин!!!! Shocked

# 44
  • София
  • Мнения: 43 903
хахахаха ама кой я изрови тази тема от април миналата година, то  жената сигурно отдавна вече си е зябрявиля въпроса и има нови питанки на дневен ред...Simple Smile
...а кой знае може и да греша...както и да е ...на мен ми е приятно да се къпя всеки ден на бебчо виждам че също - не смятам да му отнемам това освен след ваксини, ако ссе чувства зле или др. такива уважителни причини. а колкото до спането след баня....миии то аз за това го къпя денем - че става един кукуряк след това...е вечер и колики допълнително има така се дере че не е за баня

Общи условия

Активация на акаунт