как заспиват вечер децата ви?

  • 884
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
 Здравейте, пускам тази тема, защото искам да разбера как е при вас . При мен напоследък заспиването се превърна в страхотен проблем. Става въпрос за заспиването на детето , не моето Simple Smile / аз мога да заспя на всякъде и по всяко време, защото не си доспивам / Моята дъщеря е на 1 година и 3 месеца и ми създава големи проблеми в това отношение. Иначе е мнго добро детенце. Но това приспиване е голяма мъка. Никога не заспива сама в леглото ако я оставя. Принудих се да я дундуркам на ръце, пея и т.н. Но тя напоследък и така не иска. Например тази вечер ситуацията беше следната : мъжа ми е в командировка, изкъпах я, нахраних я и тя започна да си търка очите още на столчто за хранене. Отидохме в стаята и аз я гушнах и започнах да тананикам разни неща , които по принцип й действат приспивно .Нищо. Така 20 минути. Кръста ме боли ужасно. Сложих я обратно на столчето за хранене. Колкото и странно да звучи тя понякога така си заспива. В смисъл като видиме , че нищо не може да я приспи я слагаме на столчето с биберон в уста и тя си заспива там и я пренасяме . Пробвали сме да я сложим в леглото , но веднага става и започва да плаче. Но днес на столчето не заспа. Протяга ръчички да я гушна. Хайде пак я гушкам и започвам да я люлея  - надига се , опитва се да се измъкне, плаче. Хайде пак на столчето. Бях убедена, че ще заспи защото видимо й се спи.НЕ. Пак не заспива. Хайде лягам с нея  - нищо. Хайде пак на ръце - нищо. После пак легнах с нея и накрая заспа. Извода е следния - час и половина приспиване. Направо капнах . Дано да е период и да отмине, защото не издържам вече. От един месец мъжа ми спи в хола, защото тя се буди нощем и не заспива, докато не я взема при мен. Доста се върти и мъжа ми не може да се наспи изобщо, а все пак на другия ден е на работа , а и доста често му се налага да пътува и трябва да е бодър. Просто искам да ви попитам имате ли подобни проблеми с вашите дечица?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Всяко дете е имало такива периоди. Моето също. Имаше дни, в които ми идеше да избягам от нас, като дойде време за лягането на детето. Когато видя, че е в такъв период, просто го слагам по-късно да спи. Например, вместо към 9, аз го оставям да си играе и да гледа ТВ до към 10 ч. и  тогава го къпя и му обличам пижамата.
Не се отчайвай, ще отмине този период  Peace

# 2
  • Мнения: 857
Това което разказваш все едно аз съм го писала Simple Smile
При нас е същото положение от скоро,дано наистина да е период и да отмине...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Този период при нас продължава вече 1 година.Дотогава винаги си е заспивала сама.Сега първо лягаме двете,след малко иска тати,след малко пожелава да легне в леглото си.....после пак ме вика...и така около час.Понеже ходи на ясла и през седмицата заспива по-бързо,но пак зависи колко е спала там.Само че при нас има и екстра-между 2 и 3 часа ме привиква и си довършваме двете съня.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Като и се доспи си взема бибата и водата и отива и ляга-аз,отивам завивам я и давам млякото Peace
Като преди това сме направили тоалета!

# 5
  • Мнения: 4 451
На ръце Tired

# 6
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Лягам до нея и ме държи за ръката докато заспи. По принцип спим заедно

# 7
Аз имам същите проблеми с моят син. От известно време го слагах в леглото и му давах мляко 250 мл,директно в леглото. Той докато го изпиваше и се унасяше и така нямах проблеми. Иначе стоеше с нас до 9-10,00 часа, а той по принцип си спи сам в стая. Синът ми сега е на 10 месеца.

# 8
  • Мнения: 189
Никога не съм я приспивала на ръце или легнала до мен.
С голямата приспиването беше почти като вашето и затова сега с малката си знам урока.От както се е родила винаги си заспива сама в леглото.

# 9
  • Мнения: 353
Лягат в 20,30-21,00 часа  по леглата  и кой си мрънка, кой си приказва,  заспиват сами! Hug

# 10
  • Мнения: 5 026
От около половин година заспива към 22ч,търкаляйки се на спалнята ни. Преди това-все на ръце.

# 11
  • Мнения: 611
Лягам до нея и ме държи за ръката докато заспи. По принцип спим заедно
I nie sme taka , no predi tova chetem prikazka, a poniakoga i dve Laughing

# 12
  • Мнения: 636
Докато я храня се унася. Слагам я в количката Crazy, давам и бибата и тя заспива.

# 13
  • Мнения: 4 621
От самото начало Яна си заспива сама в стаята си. Влиза си в леглото, завивам я, целувам я казвам и лека нощ, изгасям и лампата и я оставям. Не съм имала проблеми до сега Hug

# 14
  • Мнения: 3 376
Доскоро в количката,сега на ръце...Постоянно си мени предпочитанията Tired Crazy

Общи условия

Активация на акаунт