Майки какво приготвяте за вечеря на палавниците на 1 г -1г 6м

  • 1 667
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 178
Здравейте,
моето момченце категорично отказва кухнята вече.. омръзна му кисела, после и супата.. за едно основно ядене не ми се разхожда в това време.
Имам 100 идеи за обяда, но за следобедната закуска/ вечеря нямам си и на идея какво да му приготвям ( яде в 17 ч така, че твърдо не мога да го определя какво е )

# 1
  • Мнения: 1 111
 Пюрета.
 Малкият ми е на 2г.и 3 мес. и още като нямаме кухня яде пюрета, за закуска-каша.

# 2
  • Мнения: 104
И ние ядем следобедна закуска в 17 часа - обикновено кифла, вафличка, бисквитка с кисело мляко или плодово мляко. По-късно сок или банан или друг плод. Доскоро не искаше да вечеря, но напоследък вечер е ненаситна - хапваме крем-супа, мляко с грис или картофено пюре най-често и преди лягане - АМ

# 3
  • Мнения: 2 197
Давам и плодове. Или солети. Общо взето след обяд яде рядко. Пюрета не и давам от близо 6 месеца. Не виждам нищо ценно в тях. Каши не яде от бебе. Гледам да не я пълня с химия и захар. И също да не вземе да стане дебела, че яде повече от мен. Засега все още си е добре - 11 кг. за 86 см.

# 4
  • Мнения: 2 722
Не ползвам детска кухня - обожавам да готвя.
Закуска - елда, просо, макарони със сирене, попара с мляко или чай, кисело мляко с бисквити, сандвич със сирене и масло, мед и масло, яйце, сирене и масло, пастет пилешки или детски. Задължително + плод
Обяд - редувам пиле, теле, риба постно с яйце и постно без яйце, филийка хляб и задължително плод /понякога вместо 1 основно и плод, давам от два вида по по-малко, напр супа+основно, но като цяло основното ястие е 1 + десерт.
Следобедна закуска - два вида плод и по-рядко - нишесте, кисел, каша на зрънчо /обожава ги/мляко с грис или мляко с ориз.
Вечеря - постно или риба а веднъж седмично кисело мляко с бисквити.

По всяко време позволявам солети, защото зъбите ни мъчат безобразно много, а не се живее с Калгел, но това не пречи на основните хранения.
Така беше с баткото, така е и сега с дребосъчето.

# 5
  • Мнения: 104
Mama_Galia какъв е този детски пастет - домашно приготвен или купен?

# 6
  • Мнения: 2 722
Детския е готово купен, но е и със свинско - има на Макс и Мориц, Принцеса и още няколко. Напоследък купувам и пастет от пилешки или патешки дробчета - децата го харесват

# 7
  • Мнения: 6 441
Запис за темата.А да питам пастета полезен ли е?Докато бях бременна не трябваше да го ям,заради някаква болест!

# 8
  • Мнения: 4 399
След обяд задължително давам плод. Много рядко го заменям с плодово пюре, само ако сме навънка и нямам никакъв подходяш плод за случая. За вечеря, каквото имам, защото ми е невъзможно да готвя по 2 пъти, а не искам да и давам обедното ядене. Ако имам някаква супа или манджа, това давам, но гледам да е постно. Но не винаги имам нещо подходящо и в такива случаи и давам каша. Някой път успява да си изпроси корнфлейкс, който е една от любимите и храни, но гледам да го избягвам. Много рядко, ако сме навън във времето за вечеря, давам от зеленчуковите вечерни пюрета на Хип

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Моето е малко по-голямо, но отдавна й давам такава закуска следобед, в дните когато не е на ясла. Например препечен сандвич с кашкавал, или с яйце и сирене; кроасан; корнфлейкс с мляко; филия с пастет също съм давала; ако не иска сандвич й предлагам плод - банан или ябълка.

# 10
  • Мнения: 46 488
След 1 г. вечер започна да яде от нашата храна, но отсипвах преди солта и подправките, с месо в повечето случаи, например пиле с: картофи, грах, ориз, риба с нещо си, телешко със зеленчуци, супа също, но по-гъстичка, като манджа, спагети. И прясна салата. Преди сън - мляко за след годинка.

# 11
  • Мнения: 1 044
За следобедна закуска на тази възраст приготвях  всеки ден различен кекс, млечен десерт, сладкиш, баница, мекички, палачинки и т.н. За вечеря давах плод - банан, ябълка, круша , киви и т.н. или плодови кисело мляко, защото след като е закусил стабилно, предпочиташе по-лека вечеря.

# 12
  • Мнения: 1 909
Зеленчукова супа или пюре, баница със спанак или праз, ориз със зеленчуци, а най-много обича буквички с мляко, но гледам да не ги давам често.  Понякога не иска нищо от изброените и си хапва само кисело мляко и плодово пюре.

Следобедната закуска е лека - кисело мляко и плод или плодово пюре.

# 13
  • Мнения: 678
Следобяд каквото й дадат на яслата,но за вечеря около 19ч. си иска сама яденето.Предпочита супа,обича всички/борш,пилешка,топчета,картофена,свинска,грис,доматена/
Ако нямам супа от нашето ядене/домати с ориз,грах,картофена яхния,риба,макарони,спанак,мусака и много обича боб/
Каши не обича да яде,пюрета не яде от 9 месечна.

# 14
  • Мнения: 2 309
Ми то в 17 ч. не е вечеря, а следобедна закуска. Абсолютно винаги съм давала само плодове на корем. Вечерята е към 19ч., когато ядем всички заедно. Алис яде от нашата храна, която е сготвена без подправки и пържене. Ако случайно не става за нея й приготвям сандвич или кис.мляко с бисквити.

# 15
  • Мнения: 5 178
Дейзи, няма начин яде и вечеря в 19 , защото в 20-20:30 полита в страната на сънищата с АМ 200 мл

# 16
  • Мнения: 24 467
До скоро за вечеря почти винаги бяхме на каши "Лека нощ", но все по- често, а на последък и постоянно малкият взе да се застоява с нас на масата и за вечеря и му даваме това, което ядем и ние. Даже не пасирам. Има си пластмасови вилички и лъжички- слага си и сам в устата и ние добавяме също. Ние също в 20.00 часа сме на път за царството на Морфей. Преди заспиване поема глътка вода и нищо друго.
Детските кухни за мен винаги са били бреме. Оставям качеството на страна, но няма кой при всякакви атмосферни условия да ходи до там и обратно, при положение, че не ми е съвсем близко.

# 17
  • Мнения: 2 309
Дейзи, няма начин яде и вечеря в 19 , защото в 20-20:30 полита в страната на сънищата с АМ 200 мл


В смисъл, че се притесняваш да не се претовари стомахчето ли? Незнам, аз лично я приспивах допреди 3.5 мес. с кърмене и не се притеснявах, че ще й стане тежко. Но щом при вас са така нещата вариантите за вечеря са сандвичи, кис.мляко с бисквити, ядене от вашето, каши /въпреки че дъщеря ми поне от половин година категорично отказва да ги яде/, баница, макарони / и всякакви изделия от този тип/, грис и още много може да се измисли и все е лесно, стига детето да е ящно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт