Лоша миризма в банята

  • 16 533
  • 16
  •   1
Отговори
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Уж жилището ни е ново, а в банята и WC-то (помещението е едно) мирише ужасно. Като пусна вентилатора мирише още по- лошо. Някой може ли да помогне с идеи.

# 1
  • София
  • Мнения: 74
Продават ароматизатори или по- сложен вариант ремонт на инсталацията във входа.

# 2
  • Мнения: 207
Първо трябва да разберете от къде идва миризмата.Ако е от канала сложете препарат за отпушване,а ако е от комина незнам.На какво мирише?

# 3
  • Мнения: 192
Най важното е да се открие източника. Ако е канала - има ли някакви скрити щрангове (възможно е там да има оставен незатапен излаз от канализацията) и вонята да се носи от там.
Другия възможен вариант е да се образува вакуум при пускане на водата който да "изтегля" водата от плитките сифончета (например този на пода) и да почва да намирисва от там... Направи едно "обдушване" Mr. Green и пиши ако откриеш източника.
Иначе с ароматизаторчето си е борба с последствието а не с причината..

# 4
  • Мнения: 49
Ама много болна тема ми е това! Вярно, нашият апартамент не е нов, но когато ремонтирахме банята сменихме абсолютно цялата канализация, ако правилно се изразявам, т.е. всички възможни тръби, включително и щранговете! Е, няма и няма! Смърди, та се не трае! Запуших вентилатора, защото като го пусна, става още по-страшно! Миризмата равномерно се разнася из цялото помещение! Накупих всевъзможни ароматизиращи сапуни, няма спасение! Мисля, че част от проблема е това, което Dembi е написал: водата се изтегля от плиткия сифон, този на пода, и мирише! Това, което правя засега, е да го поливам периодично с вода. Но ми е страшно неприятно, че вътре мирише...абе гадно! Особено когато има гости! Почвам да се извинявам, че всъщност мия банята, ама така си мирише!
Та след словоизлиянието ми, и аз се нареждам на опашката за свежи идеи!
П.С. ИНаче в банята е красиво: навсякъде стърчат разни прекрасни сапунчета, красиво опаковани!

# 5
  • Мнения: 192
Този проблем се получава ако липсва т.нар. "отдушник на канала". Във всички стари блокове (панели и прочие) канализационната тръба завършва на покрива с отдушник, което и предотвратява явлението засмукване на водата от плитките сифони.
Предполагам че в новото строителство са "забравили" да изпълнят тази много важна част от канализационната система. МНого прост пример за диагностика: Пуснете водата в тоалетната и наблюдавайте сифончето на банята: Ако се "заплиска" водата там - това е проблема! Решението е да се изведе вентилация на щтранга на покрива, което обаче идея нямам доколко е възможно (съседи и прочие)...

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 492
Уж жилището ни е ново, а в банята и WC-то (помещението е едно) мирише ужасно. Като пусна вентилатора мирише още по- лошо. Някой може ли да помогне с идеи.

И при нас е така,само че жилището е старо след ремонт.Просто "майсторът",който ни прави банята толкова вдигна нивото на пода,че буквално зазида сифона,точно там където трябва да се събира вода за да не мирише.И по идея на познат под решетката слагаме парцалче ,което периодично поливаме с вода.Наистина има ефект.Иначе беше такава смрад,че никакви ароматизатори не помагаха,напротив като се смесят двете миризми ставаше още по-убийствено.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 618
И ние имаме същия проблем, но при нас банята е малка и като затворим вратата вътре мирише все едно на спарено, имаме вентилатор, но май не помага. Знаете ли от какво може да е?
Душила съм канала -не е от него и не мога да разбера от какво е

# 8
  • Мнения: 476
При нас се получава периодично, затова смятам, че е от одушниците. Примерно мирише вечер и стига  чак до коридора миризмата. Много е неприятно. Случвало се е да мирише на чесън  Shocked Комшийката от горе каза, че била белила чесън ( само няколко скилидки  Thinking )  но защо тая миризма стигна до банята (вецето) си го обяснявам само чрез удушниците. Друг е въпроса що мирише в банята, като тя бели в кухнята  newsm78

# 9
  • MJF
  • Мнения: 8 559
споделям 2 неща
живея  в нов апартамент.още докато шпакловаха а и преди това установих че в банята -тоалетна силно мирише на мръсен канал.оказа се че великите строители ми бяха отворили вентилационния отвор в канализационната тръба.проблема за сметка на моите нерви бе поправен.сега някои от съседите под мен си е включил абсорбатора от кухнята не в коминното тяло а във вентилационната тръба на банята.предстои ми разправия със съседите.целия апартамент се умирисва при всяко съседско готвене.абсолютна профанщина ,безотговорност и некомпетентност. #2gunfireпредстои съседски разговор.

# 10
  • Мнения: 527
Записвам се да следя темата. И аз живея в стар блок, но след ремонт - всички тръби са сменени и това с ароматите ми идва в повече напоследъка. Срам ме е да поканя някой.
Този проблем се получава ако липсва т.нар. "отдушник на канала". Във всички стари блокове (панели и прочие) канализационната тръба завършва на покрива с отдушник, което и предотвратява явлението засмукване на водата от плитките сифони.
Решението е да се изведе вентилация на щтранга на покрива, което обаче идея нямам доколко е възможно (съседи и прочие)...
Решението не го разбрах много, би ли обяснил по-простичко   Blush

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако сте с едни малки алуминиеви сифончета, напълно възможное да идва от там миризмата като имаш в предвид, че преградата е само 3-4мм във вода

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
.............някои от съседите под мен си е включил абсорбатора от кухнята не в коминното тяло а във вентилационната тръба на банята.предстои ми разправия със съседите.целия апартамент се умирисва при всяко съседско готвене.абсолютна профанщина ,безотговорност и некомпетентност. #2gunfireпредстои съседски разговор.


Пълен ужас е това............. явно умни глави има навсякъде.
И у нас е така, само дето мисля, че съм открила източника, та утре ще си поговорим  Twisted Evil.

# 13
  • MJF
  • Мнения: 8 559
супичка решила съм да започна любезен разговор в момент които готвят и им работи абсорбатора.до преди малко търпях миризмата от вечерята им. ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 679
споделям 2 неща
живея  в нов апартамент.още докато шпакловаха а и преди това установих че в банята -тоалетна силно мирише на мръсен канал.оказа се че великите строители ми бяха отворили вентилационния отвор в канализационната тръба.проблема за сметка на моите нерви бе поправен.сега някои от съседите под мен си е включил абсорбатора от кухнята не в коминното тяло а във вентилационната тръба на банята.предстои ми разправия със съседите.целия апартамент се умирисва при всяко съседско готвене.абсолютна профанщина ,безотговорност и некомпетентност. #2gunfireпредстои съседски разговор.


Новите апартаменти често изненадват с какво ли не  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт