Мъжът ми поиска развод

  • 7 669
  • 62
  •   1
Отговори
здравейте, от 15 год живея в България от толкова имам и брак. всъщност дойдох в България заради мъжа ми. Деца нямаме в брака. По причина, че той не ми разрешаваше да работя аз през тези години не съм работила. деца нямаме . Сега обаче той милият се е влюбил и иска развод за да заживее с новада жена, която щедоведе и двете си големи деца в София. искам да ми д0адете съвет мога ли да искам половината от апартамента, който придобихме по време на брака , колите и част от спестяванията. Може да ви звучи чинично, но той ми казва да си приготвя една чанта багаж и да се качвам на влака.

# 1
Муахахахаха.  15 години и без деца и без да работиш!!! На 3-та още трябваше да се усетиш че туй нема да го бъде ама май ти е харесвало да се грижат за теб без да бачкаш. Явно той си е намерил жена която според него го заслужава повече от теб. Като гледам как не споменаваш изобщо че искаш да се бориш за него ами веднага налиташ на колко може да му вземеш явно си е прав човека.

# 2
  • Мнения: 1 731
Ъхъ...а защо пишеш в този подфорум? Thinking

# 3
ами не знам дали разведена жена с 2 деца, го заслужава повече, сигурно щом го казваш.Не работех защото, той така искаше, в началото имах проблема с език.Да искам да получа нещо, защото той пък казва да си сложа гащите в чанта и да си тръгвам.Не познавам законите,нямам доходи за да търся адвокати. Просто моля за помощ.А пиша тук защото не видях форум за разведени / е още не съм/без деца. и още нещо ми се ще да  ви попитам ами ако аз не искам този развод, съда ще ни разведе ли без мое съгласие. Аз развод не искам

# 4
  • Мнения: 1 559
Кво налитате така на жената не разбирам newsm78.Знаете ли какво е да си сам в чужда страна Sick...е да верно 15 год.са множко ooooh!,ама ако е някой особняк ревнивец,дето неще жена му да работи #2gunfire...Все едно на , всички дето пишат тук бившите са супер мъже... Sick Crossing Arms
Надявам се някой адвокат да се включи и даде съвет на жената. Peace

# 5
Благодаря ти Меган, според него аз съм единствената жена, която му е била вярна, но му е била вярна защото е глупава.Това е почти цитат на негово изказване.Наистина не зная как ще се върна в родината си, унижение пред  близки е голямо.Аз приятели тук нямам живях много затворено, не общувах с никого, живот подчинен на един мъж.И сега какво, шут защото аз съм онази с дефекта, която не може да има деца.Аз си искам този мъж заради тези15год и 5те години преди брак.Просто той е моето всичко.

# 6
  • Мнения: 2 336
Здравей, мила! Не мога да знам как се чувстваш. Предполагам колко е ужасно, защото това, за което си живяла толкова време се разпада пред очите ти. Чувството, че си безпомощна и положението да не знаеш какво да правиш прави нещата някак обречени. Да си сама е много страшно.
Не съм адвокат, нямам идея как е най - добре да постъпиш.
Просто ти желая да си силна, да не се предаваш. Пази си достойнството.
Дано някой тук може да ти помогне да си отстояваш правата.
Поздрави!

# 7
  • Мнения: 4 978
Мила непозната, би трябвало да имаш право на 1/2 от жилището (респективно стойността му) щом е придобито по време на брака, освен ако не е по наследство или дарение. На името на съпруга ти ли е? Имаш ли българско гражданство?

# 8
  • Мнения: 3 453
Мила непозната,
първо се опитай да си повярваш. Дори и да ти се струва смешно, дори да не предполагаш, ти си силна. Толкова силна, че ще се справиш с това изпитание! Трудно ще е, подтискана си дълги години, но е време да организираш живота си, да повярваш в себе си и качествата си! Ще се справиш! Сам човек не знае колко може да понесе, докато не му се наложи! Тогава разбира, че може още и още....
За отношението на съпруга ти към стерилитета...каквото и да кажа, все малко ще е! Предполагам, че за проблема се знае отдавна. Защо, щом е такава трагедия за него, той не те е освободил от себе си и не си е организирал живота по-рано? Confused Защо чак сега?
Много двойки с такава диагноза познавам. Когато прочета за такова отношение, косата ми настръхва. Нечовешко е! Tired
Помни, че нищо не е толкова страшно, колкото изглежда! Този твой съпруг всъщност ти прави услуга. Животът за теб едва сега започва!
Бъди силна и уверена в себе си! Само така ще подредиш живота си! Прегръщам те силно! Hug

# 9
  • Мнения: 356
Здравей,
съжалявам за ситуацията, в която си изпаднала.
По принцип след като имате слкючен брак при развод ти имаш право на половината от това, което е придобито по време на брака, освен ако не се разберете нещо друго.
А колкото за развода... знам за развод по взаимно съгласие, който е по опростена процедура.Но явно вашия случай не е такъв след като ти не искаш да се развеждаш.
Дано се влючи някой по-компетентен по въпросите за развода.
Пожелавам ти нещата да се развият в желаната от теб посока Hug

# 10
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Това, което ще напиша е по спомени от развода на родителите ми. Т.е. нещата може и да са се променили малко, но все пак не беше много отдавна. Първо, ти може хич да не искаш да се развеждаш, но единственото, което можеш да постигнеш, е една страшно тежка, дълга и трудна процедура, а накрая пак ще сте разведени. Второ, по принцип имущество, придобито по време на брак наистина се дели на две, но в твоят случай май няма да стане. Ти си била без абсолютно никакви доходи, на издръжка на съпруга си, той е платил жилището, т.е. той е собственикът. Моят съвет е в този случай да се опреш на това, че нямаш никакво друго жилище, нямаш къде да отидеш, и възоснова на това да искаш дял от жилището. (Въпреки че семейното ни жилище беше изплащано и от майка ми и от баща ми, съдът го присъди на баща ми и майка ми трябваше да отиде с нас при родителите си, така че там е по-добре да докажеш, че нямаш къде да живееш, не че имаш право като съпруга)

# 11
  • Мнения: 77
мила непозната, ако живееш в Сф и имаш нужда от добре платена работа и знаеш някакъв източноевропейски език /примерно руски.../, ми пиши на ЛС и ще се опитам да ти помогна.

--сат

# 12
  • Мнения: 624
здравейте, от 15 год живея в България от толкова имам и брак. всъщност дойдох в България заради мъжа ми. Деца нямаме в брака. По причина, че той не ми разрешаваше да работя аз през тези години не съм работила. деца нямаме . Сега обаче той милият се е влюбил и иска развод за да заживее с новада жена, която щедоведе и двете си големи деца в София. искам да ми д0адете съвет мога ли да искам половината от апартамента, който придобихме по време на брака , колите и част от спестяванията. Може да ви звучи чинично, но той ми казва да си приготвя една чанта багаж и да се качвам на влака.

Имаш право на половината придобито по време на брака ....обаче тоя ако реши може да заведе дело за по-големия принос........е това в едногодишен срок от влизане в сила на реението за развод....време има.
Виж ако е решил да се развеждате защо не се разведете по взаимно съгласие и в споразумението да уредиште тоя въпрос .....
И на спестяванията имаш право ........,но би било желателно по-добре и по ясно да изложиш нещата.
Може да пишеш и на лична .

# 13
  • Мнения: 624
ами не знам дали разведена жена с 2 деца, го заслужава повече, сигурно щом го казваш.Не работех защото, той така искаше, в началото имах проблема с език.Да искам да получа нещо, защото той пък казва да си сложа гащите в чанта и да си тръгвам.Не познавам законите,нямам доходи за да търся адвокати. Просто моля за помощ.А пиша тук защото не видях форум за разведени / е още не съм/без деца. и още нещо ми се ще да  ви попитам ами ако аз не искам този развод, съда ще ни разведе ли без мое съгласие. Аз развод не искам

Ако не искаш развод ще се точат сума ти и заседания ...накрая изхода ще е той ще се измори и ще се откаже от развода или съда ще ви разведе ......до сега не ми се е случвало да откажат да разведат някого само защото половинката се дърпа.

# 14
  • Мнения: 624
Благодаря ти Меган, според него аз съм единствената жена, която му е била вярна, но му е била вярна защото е глупава.Това е почти цитат на негово изказване.Наистина не зная как ще се върна в родината си, унижение пред  близки е голямо.Аз приятели тук нямам живях много затворено, не общувах с никого, живот подчинен на един мъж.И сега какво, шут защото аз съм онази с дефекта, която не може да има деца.Аз си искам този мъж заради тези15год и 5те години преди брак.Просто той е моето всичко.

Скъпа ако липсата на деца са ви проблем защо не помислите за осиновяване....така и брака може би ще спасиш и една душеца щостлива ще направите.....я иди в съседния форум ,ако размислите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт