таласемия?

  • 8 446
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аааа и още една подробност.....Таласемиците са много красиви. smile3521 Ето има и една положителна страна.
Mr. Green

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Аааа и още една подробност.....Таласемиците са много красиви. smile3521 Ето има и една положителна страна.
Mr. Green

Това и аз сьм го чела  Laughing
А относно умората и сьнливостта - дьщеря ми е толкова енергична, че ми се завива свят само като я гледам, да не говорим, че вечер преди 24.00 часа не мога да я сложа да си легне, а сутрин става рано за градина  Rolling Eyes
Та си мисля, че всичко е много индивидуално явно. Свекьр ми пьк е на 63 год. и не е оставал без нещо да работи, дори в сьбота и неделя пак си намира работа, не сьм го видяла да лежи и да бездейства.

# 32
# 33
  • Мнения: 262
Здравейте, все още не съм мама но правим опити Wink,но пък  съм с таласемия майор и се чувствам идеално и изглеждам също така  Simple Smile,открили са ми таласемията на 6мес възраст.Моят съвет към всички бъдещи майки е да си направят един кръвен тест да си разбере имат ли гена на таласемията или не (за бащите също важи,понеже се наследява от двамата родители).
В Гърция и Кипър изслидването за талас е задължително прави се преди сключване на брак като СПИН-а.
Ето и една схемичка за наследяването на таласемия http://www.geocities.com/moantza/Cuprinsthalassemia/Cuprins.html
Успех на всички и знайте че поне това може да се предотврати. Hug

Последна редакция: нд, 03 фев 2008, 17:05 от teodora_ss

# 34
  • Мнения: 8 585
И моята дьщеря е с хетерозиготна бета таласемия минор - разбрахме го като навьрши 6 месеца. Оказа се, че сьпругьт ми, баща му, леля му, баба му имат сьщо - като е знаела само леля му. Вьобще не сьм предполагала, че мьжьт ми е носител - в годината я боледува ведньж, я не, да не говорим, че е завьршил ВВУ и е бивш офицер, а доколкото разбрах май мьжете са били освобождавани дори от военна служба ако са таласемици. Представете си колко са го изследвали навремето.
С дьщеря ми досега не сьм имала никакви сериозни проблеми, само ме предупредиха да не приема желязо, за Бисептола и аз за прьв пьт чувам  newsm78 Сьщо и тя е пила Суметролим преди години. Ако може Бьрди да обясни какьв е проблема с този препарат?
Незнам при вас дали е така, но дьщеря ми е с блед тен, никога не е била "розовка", и като се разболява под очичките й се появявт синкави сенки. Всьщност и като открихме таласемията й така ми обясниха хематолозите, че при този вид се изразява повече като козметичен дефект така да се каже, отколкото като заболяване. Иначе е невероятно енергична, просто кипи...
Няма връзка с Бисептол.
Друг е въпроса,че да се дава Бисептол на детето за обикновените му инфекции е неприемлива практика.
Има просто толкова други по-добри АБ.

Общи условия

Активация на акаунт