Въпроси за БТ

  • 9 085
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 507
До всички които мерят БТ!!!   Ill
Тъй като аз сега започвам да си меря БТ за първи път в живота ми искам да питам: вчера - първия ден имах 36.7, а днес имах 36.8.  Confused  Това е нормално нали? Няма кой да питам, защото моя доктор е на семинар в чужбина.  Embarassed  Моля Ви каже ми при вас как е.  #Puppy dog
Благодаря предварително  newsm51

# 1
  • Мнения: 4 324
Доколкото си спомням, ти започна нов цикъл тази седмица, нали  Rolling Eyes

Само не си ни казала къде ммериш БТ  Wink Но ако съдя по стойностите и, предполагам че е в д-то  Wink

Според мен за сега БТ е напълно нормална

# 2
  • Мнения: 7 716
Нормално е.

# 3
  • Мнения: 856
Нормално е БТ да варива малко, както се е получило при теб тези два дни. Има много инфо за БТ в БИБЛИОТЕКАТА НА "Искам бебе", така че може да я рагледаш. Също така, може да отвориш и графиките на някои от момичетата, за да получиш и нагледна представа.

# 4
  • Мнения: 507
Таня,
Благодаря, че си отделила темата  Heart Eyes
Да, цикъла ми започна на 12.04.05 и си меря БТ от 13.04.05. И точно там в д-то я меря  Embarassed.  Значи да се успокоя. Благодаря за отговорите Heart Eyes

# 5
  • Русе
  • Мнения: 526
Гери, БТ се мени всеки ден, важното е да мине 37 градуса за да разбереш, че настъпва овулацията. Аз съм я мерила и в ановулаторни цикли и тогава се движи в границите 36.6 до 36.9. Много по-лесно ще се ориентираш, ако всеки ден си нанасяш измерените стойности на графика и така ще можеш да видиш най-добре температурния скок, който отбелязва началото на втората фаза.

# 6
  • Мнения: 7 716
Не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО  да мине 37 градуса, за да има овулация!!!
Важното е да има двуфазност. При по-ниска температура в първата част на цикъла няма как във втората да е над 37градуса, но овулация има.

# 7
  • Мнения: 507
Миме,
Меря си я всяка сутрин  #Puppy dog  в точно едно и също време и я нанасям в една таблица, която ми даде доктора. Притеснявам се защото ми е за първи път и незнам точно как трябва да се движи. Embarassed
След като Лали ми изпрати една статия в зачатие четох, че не е задължително да е над 37.0, просто трябвало да се качи няколко десети и да се задържималко време и след това пак да започне да пада, дано да съм разбрала. Като си дойде доктора ще го питам, а до тогава ще си меря БТ най-примерно и ще пише в таблицата.
Благодаря Ви че ми довате съвет, така се успокоявам, много сте мили  Heart Eyes  newsm76

# 8
  • Русе
  • Мнения: 526
Ами аз не знаех, че може така-температурата да остане под 37 градуса Embarassed  Явно при всяка жена е различно. Аз си я меря в дупето. Вече от няколко години се занимавам с измерването на БТ и при мен овулацията настъпва, когато температурата се покачи  над 37. Имала съм стойности от 37.5 - най-висока Т. При ановулаторен цикъл съм в рамките на 36.6 да 36.9. Но както Гери вече каза, за първи път мери БТ, така че тепърва ще се установи какви са нейните нормални граници.

# 9
  • Мнения: 507
Мими, аз също си мислех, че БТ трябва да е над 37, обаче Лали ми отвори очите.

Аз имам страхотно притеснение първите три дни БТ се качваше (36.7, 36.8, 36.9), а в сабота и неделя е 36.7 двата дни. Защо пада, знаеш ли? Няма кой да питам друг, моя доктор е в чужбина. Моля те, кажи ми нещо успокояващо.  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry Ще се побъркам Cry

# 10
  • Мнения: 7 716
Спокойно, Гери. Нормално е.
Виж ТЕЗИ "бременни" графики.

# 11
  • Мнения: 507
Лали,
Благодаря ти много за тези графики, ти си супер.  #Milti   Heart Eyes

# 12
  • Русе
  • Мнения: 526
И аз разгледах графиките. Ами Гери нали виждаш-при всяка жена температурата е различна. Ясно че сега като я мериш за първи път си по-притеснена, но то си е нормално.
   Според мен най-важното е нанасянето на температурите в графичен вид. Аз лично не ползвам програма за това, защото не знам колко дни ще ми бъде цикъла, докато не дойде М Sad
Моят гинеколог ми обясни, че за да получим датата на овулацията трябва от числото( дните в цикъла ) да извадим 14. Като гледах графиките във ФФ почти всичките са така.
   Аз се оказах ужасно невежа по въпроса, защото при моя 32-35 дневен цикъл-когато съм на хапчета де, иначе е нередовен- си мислех, че овулацията трябва да е на 15-16-ия ден, а тя е около 20-21-ви ден Embarassed Но както казват мъдрите хора-"няма глупави въпроси, има глупави отговори" Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 324
GeryD няма нищо обезпокоително в температурите ти. Всичко си е наред. В някои книжки пише, че БТ не е препоръчително да се мери по време на менструация, защото тогава темп. много варира. Според мен при теб няма място за каквито и да е било тревоги !!!

Цитат на: Mimeto78
Аз лично не ползвам програма за това, защото не знам колко дни ще ми бъде цикъла, докато не дойде М Sad


Мими при програмите за следене на овулацията като ФФ не е от значение продължителността на цикъла ти. Важни са само данните от термометъра и евентуално ако следиш цервикалната слуз. По тези два белега програмата сама изчислява кога ти е била овулацията. Всеки ден се нанасят тези данни, вклщчително и денят в който се появи менструацията. Програмата показва продължителността на цикъла ти и дължината на лутеалната фаза.
При някои жени има и случаи на ранна овулация (8-12) ден, при други овулацията е късна (след 14 ден). По принцип при мен нещата са доста редовни около 14 ден, но е имало и случаи когато овулацията ми е била и на 20 ден.

Цитат на: Mimeto78
Моят гинеколог ми обясни, че за да получим датата на овулацията трябва от числото( дните в цикъла ) да извадим 14.  


Да това е напълно вярно, но този метод на изваждане на 14 дена не доказва че е имало овулация. За съжаление има и случаи на жени с по-къса лутеална фаза (фазата от овулация до менструация) за които това правило с 14-те дни не важи.

Ако има нещо неясно питай  Simple Smile

# 14
  • Русе
  • Мнения: 526
Таня, благодаря ти за подробния отговор Flowers Rose
   Днес, като разглеждах темите във форума започнах да си мисля нещо друго - дали е възможно да имам 2 овулации за 1 цикъл? Бих искала да прочета ако вече са разисквани подобни проблеми, но нещо не мога да се оправя с търсенето Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт