Имате ли домашни любимци?

  • 1 429
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 17 281
Иво много иска животно, каквото и да е. Аз самата хич не обичам домашните животни и като компромис съм му обещала ако се учи добре първия срок да му купя аквариум с рибки.
Напоследък обаче все повече се замислям за малко кученце или коте.
Разкажете ми как се гледат такива добичета, много грижи ли изискват, кое е за предпочитане …

# 1
  • Мнения: 2 274
Еее, мислиш да минеш метъра с тези рибки.
Преди два месеца взех коте на децата, за куче просто нямам време. Котето  се оказа дивак невероятен (всъщонст май е женско....), от което момчетата са възхитени. Страшна веселба е! Понякога хвърчи във въздуха хваната за опашката.... Embarassed Признавам и че ми е отмяна тази котка!
Да не забравяме и възпитателния момент- да се нахрани котето или да се погали след като е токущо са се опитали да го удушат, напр.  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 336
Днес ми върви на спомени...
Имахме куче, коли. Имахме го 9 години. Като забременях го дадохме на свекърите да го гледат. Но след като стана така с ЕРД те го дадоха - не знам къде. Аз нямам възможност да се грижа и за кучето, а пък онова нещо и него не го иска.
Иначе Ицко много обича Джеки, снощи ме питаше на колко трябва да стане бебето, че да си го вземем обратно, ако е още жив. Израсна с него и мога да кажа, че много добре му се отрази. Яздеше го, скубеше го, хранеше го.

# 3
  • Мнения: 351
Да, имам. Любимото ми куче е малко по вляво, но то почина. Беше наистина сив и красив:)
Сега си имаме Лабрадор ретривър, черен, женски. Разликата е много голяма между двамата и в характера и в отношението ни към тях. Ния все още се страхува от Бренда, но започва да свиква. Аз бях твърдо против махането на кучето, докато бях бременна, но после започнах да искам да го пратим на село. Много грижи изисква, простор за разходки и внимание- все неща, които ние не можем да му осигурим.

# 4
  • Мнения: 1 809
И аз имах кученце,когато бях малка.Обожавах го и когато почина много страдах.На моменти ми се иска отново да си гледам някое пухкаво сладучре,но като си спомня колко грижи има...разходки,внимание,грижи ...и се отказвам.А да не говоря,че и чистенето се увеличва с тяхното пресъствие в дома..От друга страна пък е хубаво за детето,защото така свиква да се грижи за някого..Може би ще помисля отново,когато детето поотрасне и може да поеме по-голямата част от грижите за животинката.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 281
И за мен плюса е, че малко от малко ще се научи на някаква отговорност, а минуса – че ще иска много грижи. Затова по-скоро за коте мисля, кучето мисля, че ще ми дойде малко дюшеш на и без това натоварената ми програма.
За котките някакви специални грижи изискват ли се?

# 6
  • София
  • Мнения: 17 281
Еее, мислиш да минеш метъра с тези рибки.

Мда, така си мислех  hahaha

# 7
  • Мнения: 1 809
Котките не искат толкова грижи като кучето,но пък да ти кажа понамирсва из къщи ,защото си вършат нуждите в къщи,доста косъмчета пускат и те...Трябва и да помислиш,когато отивате някъде има ли на кого да го оставяш.

# 8
  • Мнения: 2 274
Вече продават спеицални смески за котешка тоалетна - никаква неприятна миризма не оставя! А моето коте не пуска косми...

# 9
  • Мнения: 1 809
Birdy ,виждам че твоят Иво е на възрастта на моя Иван,та да ти кажа решението ти с рибките за сега е най-добро.Ние имаме една рибка ,която не изисква специални грижи,освен да и слагаме храна сутрин.Ванко има грижата да я храни,аз само мия аквариумчето,че е стъклено Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 17 281
MALVINA И аз мисля, че на първо време ще е добре да пробваме с рибки, за да видим дали става от нас с Иво добитъкогледачи.
 Joy
Godzilla Скъпи ли са тия котешки тоалетни? И каква ви е котката, дето не пуска косми, имаш ли една снимка да плеснеш тука да я видя?
А, и друго се сетих – ние сега се топлим на ток, с едно устройство дето включва и изключва печките когато го програмираш и ни ги включва за малко сутрин преди да станем и после чак вечерта преди да се приберем – ще го уморим ли от студ котето, ако решим да си вземем?

# 11
  • Мнения: 2 274
Не са скъпи- немски са - 12 лв - 2 кг, стига за около месец...Сега не мога да ти метна снимка на Джери, но е рошльо, т.е  не е късокосмест.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз не знам как да кача снимка, но ако видиш моят пух ще се влюбиш - страшно красив, много пухкав, достатъчно мързелив, супер глезен и досаден мъжки бял персиец  Heart Eyes
В момента в който това бебе /беше по - малък от шепата ми/ влезе в къщи всички се влюбихме в него и ето вече 2 години го мачкаме и целуваме.
Дъщеря ми има ангажимента с ресането и храненето / и водата разбира се/.
 Peace съгласна съм с Годзила за котешките тоалетни - и нашият ползва такава Peace, но ние купуваме една от Метро - 5 кг. не мога да се сетя за марката в момента.
А предимствата на това да имаш коте са супер много:
1. Имаш нещо пухкаво , мекичко за галене и игушкане което мърка и ти се радва;
2. Не е необходимо да ставаш рано сутрин или късно вечер за да го извеждаш на вън;
3. Повечето не са капризни към храна /с изкл на моя  Twisted Evil/
4. Имат изключително силно развито чувство да отнемат отрицателната енергия от човек, да не говорим , че японците са доказали че който има котка в къщи - живее по-дълго, защото отнемат статичното електричество, което се натрупва в организмът ти. Успокояват - действат добре на нервната система
5. Индикатор са за здравословното състояние и за лошите хора / ако Дъсти бяга от някой гостенин - значи този човек не е много читав/
Мога да продължа още много да изреждам, но...
едно  евярно - Каквото и животинче да си вземете детето ще му се радва, а за теб ще бъде ангажимент  Peace
Но си заслужава  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 17 281
Леле, Диони, ти тотално ме спечели за каузата  Laughing ака хубаво си го описала, че да хукна към магазина  Laughing
А проблема със студа у нас?

# 14
  • Мнения: 161
В къщи винаги е имало купища животни докато растяхме със сестра ми - нарочно донесени и случайно намерени кучета, котки, зайци, хамстери, жаби, таралеж  Rolling Eyes майка ми е имала железни нерви явно. Сега имам котка, а на село гледат нашата куча, че е много голяма за квартирата ни.
Сега за удобство на Birdy като децата да си кажа на моята котка лошите й черти са: че си остри ноктите в тапицираните мебели и се катери по пердетата, пуска и доста косми като си сменя козината (персийка е) - през есента и пролетта, прави чудеса от храброст, за да ме буди посред нощ ако огладнее и от както порасна не е иск а да си играе с нас толкова често както преди  Crossing Arms
Хубавите  й черти са, че винаги има кой да те посрещне и да ти се зарадва в къщи, детето си има другарче в игрите, голям кеф е да заспиш с мъркаща пухкава топка до/върху тебе, не изисква специални разходки като кучетата, избива опасните насекоми, като големи комари и оси и има 9 живота  Laughing
Изобщо всеки домашен любимец се превръща в член на семейството - с повече права и по-малко задължения  Joy
Годзила вече ти е написала за котешките тоалетни, освен това се правят ваксини - веднъж годишно и обезпаразитяване за вътрешни и външни паразити - на няколко месеца.

# 15
  • Мнения: 161

А проблема със студа у нас?

Ами те си имат кожени палтенца  Grinning, но ако се притесняваш, че на котето ще му е студено може да му оставиш в кошчето или на мястото, където спи една грейка или пластмасова бутилка от големите, напълнена с гореща вода  Wink

# 16
  • Мнения: 2 327
Определено коткаа е за предпочитане от гледна точка грижи. Доста по самостоятелни са и доста чисти животни акто цяло. Ама ако е дългокосместа се приготви за много косми. Постоянно си падат дори и редовно да я сресваш.
Кучето иска всеки ден разходки, колкото по-голямо толкова по-големи трябва да са и разходките.
От друга страна котките не са много любвеобилни, по-капризни са. Кучетата си обичат стопаните, доакто котките очакват тях да ги обичат Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 4 493
Сега за удобство на Birdy като децата да си кажа на моята котка лошите й черти са: че си остри ноктите в тапицираните мебели и се катери по пердетата, пуска и доста косми като си сменя козината (персийка е) - през есента и пролетта, прави чудеса от храброст, за да ме буди посред нощ ако огладнее и от както порасна не е иск а да си играе с нас толкова често както преди  Crossing Arms
1. Купи на животинчето или му приспособи въже омотано около нещо твърдо за да си точи там ноктите - тогава няма да използва меката мебел за нтази цел, а само за да  спи на нея;
2. Покажи на животинката възможности да се катери на други места - например секцията, гардероб и т.н. и тогава ще остави пердето ти на мира;
3. За козината -  Crazy млък ......  newsm78 и моя е същия, но пък е само два сезона в годината, така че се преживява
4. Постарай се винаги да има суха храна в паничката си нощем и нямада си губи времето с теб котето нощем  Wink /зада те буди - просто ще си хапва когато реши и ще се гушка да си спи/
Моят се сеща да играе когато детето трябва да седне да учи и само ходи - ляга върху тетрадките , влиза в раницата, бута всичко от масата или бюрото на земята и т.н. - все такива работи  Laughing

Моят е същият като този на картинката - виж прочети повече тук ако се ориентираш към коте - плюшена играчка http://trankfilina.com/bul.htm

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493

А проблема със студа у нас?

Ами те си имат кожени палтенца  Grinning, но ако се притесняваш, че на котето ще му е студено може да му оставиш в кошчето или на мястото, където спи една грейка или пластмасова бутилка от големите, напълнена с гореща вода  Wink
А може да спи при детето ти - под завивката - на моят там му е любимото място  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 493
От друга страна котките не са много любвеобилни, по-капризни са. Кучетата си обичат стопаните, доакто котките очакват тях да ги обичат Simple Smile
Не съм много съгласна - котките също са любвеобвилни и обичливи и определено си знаят с кого как да се държат в къщи - при кого минават всички номера и при кого не - точно като децата

# 20
  • Мнения: 651
Животинката си е и радост и грижа. Като бяхме малки с брат ми имахме куче, продрахме земята за него, голяма тръпка беше първата една година....после естествено пак си го обичахме много, но като ни завихриха други житейски интереси на майка ми останаха големите грижи- разходки, лекари, храна.....Тя беше тази и която преживя смъртта му много тежко, защото по това време ние вече бяхме извън къщи....Та такава според мене е реалността с децата и животните...Може би котката е наистина компромисен вариант за дечицата, а те всички ужасно много искат животно да си имат....
На Вики подарихме рибки за 2-рия му Рожден Ден, още тогава много им се радваше и досега е така....храниме ги заедно, тоест той с моя помощ....купуваме им храна....това от гледна точка на въвличането му в грижата за рибките. А всяка вечер след като ги нахраним сядаме двамата с него и ги гледаме едно 10-тина минути, той ги коментира, тази това, онази онова, сомчетата- разбойници и лакомници.... Grinning Това за дете на 3 години е ОК, но за Ивчо може би ще е скучно... newsm78
Аз лично не бих се нагърбила и с тази отговорност на този етап поне, животното е отговорност и ако не съм сигурна че мога да му дам всички грижи от които се нуждае, не бих взела животно вкъщи...
Абе я да не се заричам....знам ли как ще ми извади душата след някоя година малкия душевадец...... Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Имах син персиец - подарък от едно бивше гадже. Дадохме го, когато забременях. Как така само 2 сезона пускат косми вашите - незнам. Моят Изи/кръстен на мен  bowuu/ пускаше косми целогодишно и по много... Една зима с бившия го подстригахме с машинка - превърна се в страхотно фино и игриво коте.

Дариа сега иска всичко - от кокошки, през рибки, коте, куче... Обещах й, щом се преместим да живеем в къща  Mr. Green С 3 -годишното си съзнание, тя приема, че това ще се случи в обозримо бъдеще  Laughing Laughing

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 23:13 от Isa

# 22
  • София
  • Мнения: 17 281
Явно ще трябва да нацеля на Годзила марката котка да не пуска косми  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 1 751
ми, аз като време за Дивчо нямам, за животина и не помислям. той се тръшка за куче, но аз съм непреклонна и лоша  smile3516
Колегите ми му подариха миниатюрен китайски хамстер - мило, пухкаво топченце, което не изисква грижи и с което моето диване кат' се присети си играе и го тормози  Mr. Green
аз го храня и му сменям стърготините, а допреди малко му се радвах и дзверех, защото наистина е много сладък - като плюшена играчка   love001

# 24
  • София
  • Мнения: 17 281
Миленче, на мен това ми се вижда много добра идея, не се бях сещала за такива зверове  Mr. Green
Може да пробваме с такова като тест  Laughing А и дойдем ли у вас на гости, може да съм сигурна, че на другия ден ще има набег до близкия зоомагазин  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 751
чакай първо да видиш дали на Ивчо ще му хареса. Може и да ти го споделим за няколко дни за full test.

# 26
  • Мнения: 911
ей че интересен дебат!   bouquet аз мога да споделя много и за котките, и за кучетата, но да не повтарям вече казаното, само две изречения: кучето си е голяма грижа и е за цял живот (не знам как се разделят хората с такъв любимец, макар и за малко); котката е друго нещо - своенравно капризно същество (поне моят персиец беше такъв модел) и с него можеше да се говори, само когато той благоволи. Но като оправех леглото за лягане, беше пръв на възглавницата и ставаше абсолютно неузнаваем - гальовен, мил и добричък! Обаче...скоро ще стане година откакто се разделих с него (понеже забременях и по настояване на БНД) - с прискърбие ще споделя, че още намирам бели дълги косми из дрехите си - това си е ужасна напаст! и няма пролет, няма есен - постоянно и по много  #Crazy закъснявала съм за работа, заради обезкосмяването си  Sick накрая просто си оставих в офиса специално лепкащо нещо за обиране на косми

май хамстерчето е най-добрият вариант за нещо пухкаво и гальовно  newsm78

# 27
  • Мнения: 2 327
Аз гледах котка преди да родя, сега още полагам някакви грижи за нея, но не живеем заедно и е зор.
Освен това обаче гледах и морски свинчета - те също са доста непретенциозни и симпатични животнки. Искат веднъж седмично да им се сменя талаша и да се хранят. Има порода розетки, които са рошавички и много сладки. Хамстерите са по капризни и понякога успяват да избягат Simple Smile

# 28
  • Мнения: 463
Да ви споделя и моя опит.Имала съм куче,обожавах го,но изисква големи грижи.Ели много дълго време искаше животно и един ден в зоомагазина открихме идеалното животно за нас-водна костенурка.Изисква малко грижи,не е капризно животно и е лесно за поддържане.Освен това,ако не дай си боже нещо и се случи мога да взема друга и Ели няма да разбере за замяната.

Общи условия

Активация на акаунт