смесеният брак- труден или лесен

  • 1 448
  • 18
  •   1
Отговори
за мен постепенно се оказа най-трудното нещо в живота ми.Зад гърба ми са вече 16 г.брак  Rolling Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Смесен като националности ли? Или като религии? Или и двете? Simple Smile Не че е толкова важно...
За мен брака също е много трудно нещо, а дори не е "смесен". Simple Smile
Горе главата! Ще дойдат и слънчеви дни!  Hug

# 2
Смесен като националности ли? Или като религии? Или и двете? Simple Smile Не че е толкова важно...
За мен брака също е много трудно нещо, а дори не е "смесен". Simple Smile
Горе главата! Ще дойдат и слънчеви дни!  Hug
дана оптимизма ти е заразителен

# 3
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Предполагам сте с различно вероизповедание.Това разбираме под "смесен" в БГ.
Преди осем години се отказах от такава любов.Той беше с друга религия.Така прецених,така направих.Има неща,които ни различават,които дотежават.Ревността му,например,не можах да разбера.Защо съм си скъсила косата с три сантиметра,а не само връхчетата...Ей,такива нещица...Погледнах в перспектива и видях след 5 год. брак как би ескалирало това чувство.....и се изплаших.
Той си остава голямата ми любов,може би точно защото бе невъзможна.Невъзможна според другите...

Голямата любов деца не ражда....

# 4
на мене религията не ми пречи,но се оказва че културната среда,в която е възпитан човек е от решаващо значение

# 5
  • Мнения: 1 612
И културната среда и религията са от значение.
В началото на брака мног неща не правят впечатление, но с времето започват да дразнят.

# 6
ей завиждам ти ,че въпреки любовта си взела разумно решение
с което аз не мога да се похваля

# 7
  • Мнения: 820
Ценностната среда, в която е възпитан един човек може да пречи и без брака да е смесен. Поне моя опит е такъв с предишния ми приятел, който си беше българин, но различията ни бяха повече от колкото сега със съпруга ми, който е от друга религия, култура, че и раса. Все пак нашия брак е "бебе" в сравнение с вашия, дано не се появят проблеми в бъдеще Praynig

# 8
ако около него има членове на семейството му,те много бързо започват да влияят отрицателно.

# 9
аз познавам много семейства от смесен брак и при всяко едно отношенията са различни
но най-добре живеят тези,при които липсва необходимостта от религиозните традиции

# 10
  • Мнения: 820
Може би си права Grinning В нашия случай роднините и на двама ни са много далече, а и никой от нас не се занимава с религиозни ритуали.

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Не подценявайте културалните различия. Много усилия положих за да бъде всичко ОК. И да, колкото по-малко роднини и сънародници наоколо, толкова по-добре.

# 12
  • Мнения: 1 800
Аз съм със смесен брак от 5 години. До сега е по-лесен, в сравнение с последната ми връзка с българин Wink
Ние бяхме много реалистични в какво се "забъркваме". Преди да се оженим сме говорили за всичко, дори до как виждаме възпитанието на децата ни. Много е важна комуникацията. Двамата сме от една религия, не би ме спряло да се омъжа за съпруга ми, ако беше от друга, но бих обсъдила предварително този  въпрос.
При нас стана така, че той живя в Б-я за две години, сега аз живея при него. Според мен това, че той отблизо е запознат с нашата култура и нрави, и аз с неговите, ни помага много в отношенията. Уважаваме традициите на един друг.
Нямаме намеса на родителите и от двете страни, всички са доволни Laughing
Според мен всичко е до възпитание Peace

# 13
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Vodolei, на теб какво точно ти тежи? Различните традиции, манталитет,възпитание?нещо конкретно те е накарало да поставиш така въпроса? Малко яснота дай.

# 14
поговорката:хем ме сърби,хем ме боли се оказа много валидна в моя случай.
Много ми се искаше да поговоря за проблемите си,но се оказа че ми е доста трудно.Аз вярвам,че връзката ни се е изчерпала,защото престанахме да бъдем вече партньори,а съжителстваме само заради децата.Но мене ме е безумно страх да подредя живота си наново сама.

Общи условия

Активация на акаунт