Отслабнахте ли като спряхте да кърмите?

  • 6 901
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 092
Може би зависи и от качените килограми все пак newsm78. На мен А не ядене и спорт ми звучи като бърз начин за разболяване.
и на мен ! Tired
Виж диетолог и балансиран режим на хранене съчетан с физическа активност е екстра.
не кърмя от седмица ..и изпаднах в депресия.Не ми се яде и знам че не е правилно , но се надявам скоро да се взема в ръце  Rolling Eyes
Имам да свалям още 4 кила.
по време на бременността напълнях с 18 , след раждането свалих 12...по време на цялото кърмене и не спане 2.
Деси мерси за статията п този повод.  bouquet

# 46
  • Мнения: 28
И аз се присъединявам към проблема с килограмите и кърменето, само че при мен той е в много нетипичен вид - по време на бременността качих има-няма 8 кг, които моментално паднаха след раждането. За първи път от 2 години насам се чувствах добре в собствената си кожа (т.е. откакто се сгодих рязко започнах да качвам кг, без да променям хранителните си навици, а даже ежедневието ми стана още по-динамично). Само че дойде един период към края на 1вия месец от кърменето, когато кърмата ми започна да намалява и аз пробвах какви ли не бабешки рецепти за увеличаване на кърмата, които имаха ефект. И се получи правопропорционална зависимост - колкото повече хапвам, толкова повече кърма имам, а щом огранича храненето, кърмата рязко намалява Sad В последствие и малкия разви алергия, не иска никакво АМ и аз просто нямам избор - за да има какво да яде детето ми, трябва и аз да похапвам. И искрено се надявам, че като мине кърмеческия ни опериод, ще успея да сваля качените наново кг (сега съм теглото си от 9тия месец #Cussing out)

# 47
  • Мнения: 111
Аз за цялата си бременност качих 11 кг. Свалих от раз 5-6 кг, после постепенно от само себе си още 2 кг - сега ми остават 3 кг, които са ми много трудни - но смятам че постепенно и тях ще сваля! Не спазвам никакви диети и не се ограничавам - хранителният ми режим е същия както и преди забременяването ми!

# 48
  • София
  • Мнения: 958
Аз докато кърмех качих повече кг отколкото бях като бременна.  ooooh!
Като спрях да кърмя нищо не се промени, но като проходи бандита се стопих. А миналата седмица имахме уж лека операция и яденето ми беше последна грижа, сега съм почти на изчезване... Та какво да ви кажа - по-добре да си с повече килца, отколкото с разбита психика!

# 49
  • Мнения: X
Да се разпиша и аз в неравната битка срещу килограмите, която за първи път е в моя полза.  Grinning
През бременността качих 5кг. и след раждането бях -8кг. За по-малко от 2 месеца свалих още 4кг. Така сметката показва, че от старото ми тегло съм свалила 7кг. Това, без да съм пазила никакви диети, а само здравословно хранене заради кърмата. Салати, месо, кисело мляко, сирене, кашкавал, черен хляб, яйца, по малко овесени ядки. Направо си бях минала на НВД и се чувствах супер и сигурно щях да продължа да свалям килограми. От един месец съм се побъркала за сладко, просто не знам какво ми става. Започнах да ям и тестени и сладки неща - пици, спагети, вафли, шоколад, бисквити. С изненада установявам, че спрях са свалям, но не съм качила и грам. За една седмица да започна да се храня балансирано и кантарът веднага показва, че свалям. Не знам как влияят хормоните, обаче доброто хранене, без боклуци при мен дава отличен резултат. Естествено никога не изхвърлям от менюто 2-те лъжици овесени ядки за кърмата, както и многото вода.

Обяснявам си го с това, че кърмя здраво, движа се, постоянно разнасям бебето и не спирам да извършвам някакви движения из вкъщи и за съжаление не спя много. За мен това си е движение, защото преди да забременея постоянно седях пред компютъра или се излежавах вкъщи. Движението ми беше 1 час в парка с кучето и си бях надебеляла порядъчно и понеже аз пълнея на корем, се случваше да ме питат кога се очаква радостната вест  Embarassed. Сега с огромно удоволствие вадя от гардероба дрехи, в които не влизах в последните две години. Да не говорим, че колан и къси поли не бях слагала също от 2 години. Все нещо се мъчех да отслабвам, уж спазвах диети някакви, ама все си имах тлъстинки. Сега просто се чувствам прекрасно откъм килограми. Е, имам да прибирам долната част на корема и да се стегна, защото това отслабване си има и своите негативи, но пък е доста по-лесно. Та, за мен кърменето дава отлични резултати, особено когато го съчетавам с добра храна и движение.

# 50
  • Мнения: 801
аз докато кърмех качих около 5-6 килограма без дори да увеличавам приемът на харана, по-скоро пиех много течности. След като спрях започнах бавно да си възвръщам предишното тегло без да правя диети - не са ми присъщи  Wink и затова си ходя с 5 килца отгоре,де...но има време...

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 09:08 от фурор

# 51
  • Мнения: 28
.... по-добре да си с повече килца, отколкото с разбита психика!

Напълно съм съгласна!  Peace Вярвам, че като проходи палавника ще отслабна, тъкмо ще има накъде да свалям  Laughing

# 52
 По време на бременноста си качих 16 кг , от тях вече ми останаха само 2 за сваляне,но ми става всичко от преди това, така че не ми е нужно много и тях ще сваля. Само че си мисля че като спра да кърмя юнака е по верочтно да напалнея оклокото да отслабна , защото сега каквото и да хапна не ми се лепи ,а после?

# 53
  • Мнения: 4 915
И при двете деца отслабнах след около 6-тия им месец, и то най-вече заради кърменето. Дори ми се иска да имам 2-3 кила отгоре, ама това ще стане, когато спра да кърмя.

# 54
  • Мнения: 187
С първото ми дете почнах да отслабвам,след като спрях да кърмя.От една страна,защото спрях да усещам постоянен глад и почнах да се ограничавам от някой храни.Свалих 20 килограма,който не бяха всички качени през бременността,но щях да ставам мама за 2 път.Сега отново кърмя,но съм си закачила на вратата на хладилника едно примерно меню за кърмачки,хем да се храня балансирано и да имам достатъчно мляко,хем да не надвишавам необходимите ми калории.

# 55
  • Мнения: 2 757
Аз пък сякаш виждам светлинка в тунела...Като спра да кърмя, се надявам да почна и да се наспивам...А в тази статия пише, че недоспиването води до затлъстяване-логично, поне при мен е така. До 6тия месец, когато Мартин спеше по цяла нощ, бях свалила 7 кг, още 2 ми оставаха до кг преди забременяването. Обаче като почна това лудо ставане посред нощ-качих +2 отгоре, освен 7те...А си ям нормално, не спирам да тренирам, когато имам време. Няма друга причина при мен. И на други места съм чела, че недопиването, както и резките диети, "минават" организма на икономичен режим-значи не спиш-> нямаш време за възстановяване-> гориш по-икономично калории->направо си дебелееш...

Брех, а аз от недоспиване отслабвам  newsm78.
Начи забелязвам, че имам натрупани тлъстинки в областта на талията, където нормално нямам или поне не толкoва много. Мисля че са там понеже кърмя и се надявам като спра да изчезнат, че много ме деформират. Някой има ли наблюдения относно промените в мастните си депа по време на и след спиране на кърменето?

# 56
  • София
  • Мнения: 2 838
Лично аз първият път отслабнах окончателно след като спрях да кърмя. Същото се случи и с една моя приятелка, която кърми детето си към 2 г. и си беше закръглена. Като спря да го кърми отслабна буквално за 2 седмици. Хормони.

Сега кърмя, но се стремя да се храня разделно. Поотслабнала съм, но съм далече от килограмите си преди забременяването. Обаче по време на бременността качих близо 30 кила. Кога ли ще си стана като преди? newsm78

# 57
  • Мнения: 279
Az dokato karmeh otslabnah s 13 kg,sled kato namalih drasti4no karmenijata /ostanaha samo sred no6tnite/se ograni4ih v jadeneto i minah samo na meso i zelen4uci....emi 4estno da vi kaza i prijatelite mi ne mozaha da me poznajat:)svalih o6te 12 kg i to samo za mesec i polovina:)
Prosto trjabva da se izklu4i sladkoto na parvo vreme....v tova se ubedih!
Uspeh na vsi4ki! Peace

# 58
  • Мнения: 147
Да се разпиша и аз, макар за мен свалянето на кг никога да не е било необходимо, по-скоро качването  Joy Бях "кожа и кости", както често са ме окачествявали  hahaha - 44 кг... До края на бременността качих 14кг. (станах 58), с раждането смъкнах 7 и сега след 1 г. и 2 мес. съм 47... Все още кърмя! Стават ми всички дрехи от преди, чувствам се чудесно (макар някои хора да продължават да ме смятат за "кльощава"..., но аз съм свикнала  Joy) и не ме интересува дали евентуално ще "надебелея" (в моя случай тази дума си е за кавички  Mr. Green) като спра да кърмя.

Приемам кг в "плюс" за сметка на тези, които искат в "минус"  Laughing  Wink

Успех, момичета   bouquet

# 59
  • Мнения: 1 121
Аз имам чувството, че точно от кърменето отслабнах. Не съм пазила никакви диети, даже напротив - хапвах си доста стабилно, а ето, че вече тежа по-малко, отколкото преди да забременея. Постоянно се притеснявам дали кърмата ми е достатъчно хранителна, но дори и да искам не мога да ям повече от това Confused на моменти ми липсва всякакъв апетит и буквално се храня насила Confused

Общи условия

Активация на акаунт