Пак за пентаксима

  • 1 165
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Здравейте,Доктор Слънчева!Искам да ви попитам дали трябва да къпем малкия след тази ваксина.Четох,че не трябвало,а аз го изкъпах и двата пъти.Може ли да му навреди къпането.Благодаря предварително.Той е на 4 месеца.

# 1
  • Мнения: 5 760
Можете спокойно да къпете бебето.

# 2
  • Мнения: 239
Благодаря ви много,Доктор Слънчева.Ние-майките сме много щастливи,че ви има и ,че сте така всеотдайна към нашите проблеми.

# 3
  • Мнения: 239
Искам да ви попитам възможно ли е след ваксината на следващия и последващия ден да вдигне температура.Питам ви,защото 3 дена вечер температурата е 37.3.До колко градуса трябва да стигне темпераратурата,за да му давам панадол?Благодаря ви предварително

# 4
  • Мнения: 5 760
По принцип може да има лека реакция, но да си призная досега не съм наблюдавала такава. Тази температура е много ниска и не се налага допълнително лечение. Можете да дадете за 2-3 дни вит.С по 2мл. еднокоратно на ден. и да проследите в тези дни температурата.

# 5
  • Мнения: 239
Благодаря ви,Доктор Слънчева!Предполагам,че май го прегрявам.Защото вчера вечерта в стаята,в която седи беше по- топло и аз премемерих температурата му и беше 37.3.След това спа на 19.00 градуса и отново я премерих и беше 36.7.Възможно ли е от прегряване да се получава тази разлика в температурата?

# 6
  • Мнения: 5 760
Да, бебетата трудно регулират температурата си, особено ако са и облечени доста. Температурата в стаята трябва да е около 20-22 градуса.

# 7
  • Мнения: 239
Благодаря ви Доктор Слънчева!

Общи условия

Активация на акаунт