И аз да попитам: за киселото мляко?

  • 2 277
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
ДО ВСИЧКИ МАМИ: ОТ СЛУЖИТЕЛ НА ДАНОН, КОЙТО ИМА ДЕТЕ НА ОКОЛО 2 Г. ВЕЧЕ ЗНАМ, ЧЕ В ТОВА МЛЯКО НЯМА ЖИВАТА БАКТЕРИЯ, КОЯТО Е ТАКА ПОЛЕЗНА. ТРЯБВА ДА СЕ КУПУВА МЛЯКО С НАЙ- МАЛКО ДНИ ТРАЙНОСТ. АЗ ОТ ГОДИНИ НЕ КУПУВАМ ДАНОН #2gunfire

имам приятелка която прави въпросните изследвания(ако се сещате миналата година имаше такава акция-изследваха произволно избрани марки).Та от нея знам че основното съдържание на млеката Данон е нишесте и почти никакви бактерия.По нейна препоръка давам на малката Герма и Бор-чвор

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз така знам за млеката на Данон,вкл. и "На баба".Може да е изследвано мляко,но не е българското кисело,а само наподобява.Съдържа основно сухо мляко,желатин и нишесте.Аз още не съм давала кисело,но когато започна ще е Бор-Чвор или Елена.За малки деца-задължително пълномаслено!

# 17
  • Мнения: 1 483
На Баба 4,5% Peace

# 18
  • Мнения: 1 691
Вкъщи сме на Бор-чвор (2%), така че и детето това яде. Чувала съм противоречиви мнения дали трябва да е пълномаслено или нискомаслено млякото, затова давам каквото има - и без това киселото мляко не му е основна храна, така че не се вживявам много.
Ние сме на Бор чвор или Верея (по възможност), но съм давала и други марки. В последно време подквасвам в къщи, но някак стои като по-нискомаслено... newsm78
Стои като по-нискомаслено, защото не слагаш нишесте и други сгъстители вътре  Peace А такива има дори в най-качествените купени млека.

# 19
  • Мнения: 2 722
В последно време подквасвам в къщи, но някак стои като по-нискомаслено... newsm78

Маслеността на домашно квасеното мляко зависи от това от къде взимаш прясното мляко и колко го разреждат по пътя от кравата до твоята тенджара.
По темата - квася у дома - децата просто отказват купешкото кисело мляко.
До 3 години трябва да е пълномаслено, за това тичам до село през 10 дена и чакам кравите да напълнят тубичката  Laughing
Аз обаче мешам на 5 л. краве 1-2 л. козе мляко, а откакто малчо стана на годинка слагам и овче.

# 20
  • Мнения: 2 159
Май докито беше казало да не е високомаслено, но аз давам каквото имаме и 3,6 и 2 ...

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Купувам Елена 3,6%,но се е случвало да дам и 2%.

# 22
  • Мнения: 307
Аз давам на сина си Елби.  Peace Според мен Данон не е кисело мляко и моя приятелка ме насочи към Елби.

# 23
  • Мнения: 297
Учудвам се на отговорите на някои майки, които препоръчват пълномаслено млеко - с голям процент масленост. Ние започнахме с киселото млеко от края на седмия, началото на осмия месец и нашата педиатърка ни насочи към нискомаслените млека, защото такива трябва да се дават на малко дете - с 2 процента масленост. Такова й давам и сега, когато е на година и половина - предимно Фибела или Елена, с 2% масленост. Интересно ми е, че и другите майки на малки деца около мен казват същото, а в отговорите по-горе чета нещо друго. Кажете, защо е по-добре пълномаслено млеко, греша ли с начина, по който постъпвам?

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Давам Бор Чвор 3,6%

# 25
  • Мнения: 3 376
А защо искаш да даваш на детето кисело мляко с бисквити изобщо?

# 26
  • Мнения: 2 587
ДО ВСИЧКИ МАМИ: ОТ СЛУЖИТЕЛ НА ДАНОН, КОЙТО ИМА ДЕТЕ НА ОКОЛО 2 Г. ВЕЧЕ ЗНАМ, ЧЕ В ТОВА МЛЯКО НЯМА ЖИВАТА БАКТЕРИЯ, КОЯТО Е ТАКА ПОЛЕЗНА. ТРЯБВА ДА СЕ КУПУВА МЛЯКО С НАЙ- МАЛКО ДНИ ТРАЙНОСТ. АЗ ОТ ГОДИНИ НЕ КУПУВАМ ДАНОН #2gunfire

Сори за спама предварително!
Вярно е че слагат по-малко от киселата бактерия,за да е по-трайно и може наистина да не е полезно както трябва,но със сигурност не е и вредно,за разлика от някой други млека в които слагат мас за изкуствена гъстота.Чесно казано предпочитам нишесте и сухо мляко пред свинска мас.
Всеки сам предценява за себе си,не искам да задължавам никого с моето мнение!Аз давам на детето си само Данон(доста продукти) и единственото от което не съм съвсем доволна е цената му.

P.S.Ако и сега не ме вземат за рекламно лице.........

# 27
  • Мнения: 4 621
Винаги съм давала 2% Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 688
Започнах с кисело мляко от 2%.Яде това което съм купила за нас.

# 29
  • Мнения: 611
Do 2 god. davah domashno kvaseno, no sega sme na 2% na " :peace:Mlechen pat"

Общи условия

Активация на акаунт