И аз да попитам: за киселото мляко?

  • 2 273
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 967
Гледам да му давам 2%. Сега яде каквото сме купили Simple Smile

# 31
  • Мнения: 5 362
Винаги съм давала 2%  Peace
По съвет на педиатъра и по личен вкус.

# 32
Учудвам се на отговорите на някои майки, които препоръчват пълномаслено млеко - с голям процент масленост. Ние започнахме с киселото млеко от края на седмия, началото на осмия месец и нашата педиатърка ни насочи към нискомаслените млека, защото такива трябва да се дават на малко дете - с 2 процента масленост. Такова й давам и сега, когато е на година и половина - предимно Фибела или Елена, с 2% масленост. Интересно ми е, че и другите майки на малки деца около мен казват същото, а в отговорите по-горе чета нещо друго. Кажете, защо е по-добре пълномаслено млеко, греша ли с начина, по който постъпвам?

Ами и аз зная, че трябва да е нискомаслено Peace Много ме учудиха препоръките за пълномаслено Thinking

# 33
  • Мнения: 105
Аз на осем месеца опитах да и дам кисело мляко, няколко нощи подред плаче свива се, не и понесе и отново минах на нан. Не зная защо така, сутин и давам с бисквитки понякога, но по принцип не го харесва, не зная какво да правя и с какво да го заместя

# 34
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Взимам най различни млека от различни марки защото и омръзват Peace.От плодовите най й харесват на Данон,а от киселото взимам от която марка има в магазина само,че с по висок %масленост,ако това може да бъде някакъв критерии. Peace

# 35
  • Мнения: 144
аз давам на бебо верея 2,9%.знам от други мами ,че било най-подходящо и елби , но трудно го намирам.питах и педиатъра,тя ми каза същото,но всяка мама си знае Peace

# 36
  • Мнения: 61
Аз на осем месеца опитах да и дам кисело мляко, няколко нощи подред плаче свива се, не и понесе и отново минах на нан. Не зная защо така, сутрин и давам с бисквитки понякога, но по принцип не го харесва, не зная какво да правя и с какво да го заместя
Моят син много обича плодово мляко с плодове и бисквити с кисело мляко, но така и не иска да пие кисело мляко преди заспиване. Как ли не му го давах: разредено, подсладено и т.н. Първият път като му дадох се изприщи, преди малко повече от месец пробвах отново, но получи страхотна диария. Ако не му дам мляко преди заспиване плачи и се сърди. Затова давам Фризо 3. Не знам докога ще е така... Ако някой има опит в това, моля пишете ми.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз давам Бор Чвор 3,6 % и натурална Активия.Прясното мляко,което пие,е на Май Дей-Млечко Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 368
Давам на Влади Герма или Бор Чвор. Харесват му и детските кисели млекца на герма - кайсия и ягода.

# 39
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Герма Peace

# 40
  • Мнения: 2 197
Никога не съм и давала мляко с повече от 2,9% масленост. Сега сме на Верея. Никога не купувам продукти на Данон. Това не е мляко.

# 41
  • Мнения: 1 701
Моят син много обича плодово мляко с плодове и бисквити с кисело мляко, но така и не иска да пие кисело мляко преди заспиване. Как ли не му го давах: разредено, подсладено и т.н. Първият път като му дадох се изприщи, преди малко повече от месец пробвах отново, но получи страхотна диария. Ако не му дам мляко преди заспиване плачи и се сърди. Затова давам Фризо 3. Не знам докога ще е така... Ако някой има опит в това, моля пишете ми.
Защо държиш да пие кисело мляко?  newsm78 Щом си пие АМ, какъв е проблема?

# 42
  • София
  • Мнения: 1 840
Моят син много обича плодово мляко с плодове и бисквити с кисело мляко, но така и не иска да пие кисело мляко преди заспиване. Как ли не му го давах: разредено, подсладено и т.н. Първият път като му дадох се изприщи, преди малко повече от месец пробвах отново, но получи страхотна диария. Ако не му дам мляко преди заспиване плачи и се сърди. Затова давам Фризо 3. Не знам докога ще е така... Ако някой има опит в това, моля пишете ми.
Защо държиш да пие кисело мляко?  newsm78 Щом си пие АМ, какъв е проблема?

И аз това се чудя. Дъщеря ми пиеше АМ до две години. Сигурно още щеше да пие, но така се случи.
По въпроса не помня какво мляко давах като беше по-малко, но започнах с пълномаслено. Иначе купувам Родопея или Био кисело мляко.

# 43
  • Мнения: 3 376
Аз изобщо не бих давала кисело мляко.Мисля,че това е излишно натоварване на организма.

# 44
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
ДО ВСИЧКИ МАМИ: ОТ СЛУЖИТЕЛ НА ДАНОН, КОЙТО ИМА ДЕТЕ НА ОКОЛО 2 Г. ВЕЧЕ ЗНАМ, ЧЕ В ТОВА МЛЯКО НЯМА ЖИВАТА БАКТЕРИЯ, КОЯТО Е ТАКА ПОЛЕЗНА. ТРЯБВА ДА СЕ КУПУВА МЛЯКО С НАЙ- МАЛКО ДНИ ТРАЙНОСТ. АЗ ОТ ГОДИНИ НЕ КУПУВАМ ДАНОН #2gunfire
Да. В млякото на Баба няма жива бактерия, но не  е вярно че срока на годност е обвързан с това!
В Европа нормалният сок за трайността на киселите млека е 21 - 23 дни.
Този срок се получава според взаимодействието за използваните бактерии и как са дозирани. Също на тях се дължи и вкусът и гъстотата на млякото. Гъстотата няма общо с маслеността.
Млякото на Данон е най-качествено от гледна точка на хигиена на производство. Аз лично на моето дете друго мляко не бих давала.
Най- добрата масленост е 3,2 - 3,6%, понеже това е естествена масленост на млеката.
Над тази масленост има добавка сметана, а под нея е обезмаслено.

Общи условия

Активация на акаунт