Поликистозни яйчници

  • 5 415
  • 14
  •   1
Отговори
Моля ви за повече инфо!!!

 Sad  Sad  Sad

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
ако искаш можеш да прочетеш тук:
 http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=56

# 2
  • Мнения: 919
Лейла, здравей
искам само да ти кажа, че тази диагноза не е толкова отчайваща колкото ти се стува сега. горе главата!
Наскоро дискутирахме този проблем на дълго и широко в съседния форум - Проблемно забременяване, можеш да потърсиш темичките там

успех

ето една тема, и още една..

# 3
  • Мнения: 507
Лайла,
Отиди на Проблемно забременяване на стр. 2 и ще видиш тази там. Там момичетата бяха много любезни и ми изпратиха много полезна информация.
Но ти не се очайвай, Миличка. Аз съм с тази диагноза от доста време и не съм единствена, доста от момичетат имат този проблем.  Успокой се и вземи мерки за лечение и ще видиш, че всичко ще е наред.  Heart Eyes Стискам палци  Praynig

# 4
Аз пия хапчета от 5 години, противозачатъчни и се надявам да ми помогнат. Много благодаря за информацията. По принцип още 1-2 г. не искам да имам бебе, но искам да науча повече работи за моя проблем!

Благодаря ви! Страхотни сте! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 507
Лайла,
Аз също съм пила противозачатъчни и докато ги пиех, нямах проблем, в смисъл идваше ми редовно (то просто няма избор да не дойде  Stuck Out Tongue ), нямах кисти и се чуствах добре. Те бяха един вид лечение. Само, че много надебелях от тях.
Сега вече искам да имам бебе и затова не ги пия от юни 2004, но пък започнаха проблемите с нередовен цикъл и други такива глупости. Надявам се да съм попаднала на точният доктор, който ми изписа: Clostilbegyt по 5 дни за да имам овулация и след това 10 дни Dushaston, всичко е по схема и аз я изпълнявам стриктно. И така докато не забременея. Надявам се да е скоро, защото вече нямам търпение  Praynig .
Успех и не се притеснявай всичко се оправя  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
Цитат на: Лейла
Аз пия хапчета от 5 години, противозачатъчни и се надявам да ми помогнат. Много благодаря за информацията. По принцип още 1-2 г. не искам да имам бебе, но искам да науча повече работи за моя проблем!

Благодаря ви! Страхотни сте! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Здравей и от мен,Лейла! Grinning Аз също съм с тази диагноза и съм пила противозачатъчни,но те не ми помогнаха изобщо-нито изчистиха кистите,нито нормализираха цикъла,а като ги спрях и напълнях много за много кратко време. Twisted Evil
 Не бива обаче да се отчайваш,има много забременели с тази диагноза,а и това е толкова широко понятие-едни имат ПКЯ,но си имат и редовен цикъл и овулация и си забременяват,а други пак са с ПКЯ,а нямат нито ову,нито им идва.Аз съм от втория случай-от както имам цикъл(бях на 16г.),ми идва през 3-4 месеца,а понякога и 1 на 6 месеца.Както ти писах,никакви лекарства не помогнаха и се подложих на лапароскопия-сега се надявам да успея да забременея!
 Поздрави и не се притеснявай,не е задължително да имаш проблем със забременяването.
 Би ли споделила на какво основание ти поставиха тази диагноза-как са ти хормоните,ако има проблеми-то с кои от тях,цикъла ти преди да пиеш противозачатъчните как беше...?

# 7
Аз съм на 23. Почнах да пия хапчета - Диане 35 на 19 г. Пих ги до 22 г. От миналата година пия Логест. Преди хапчетата съм имала що годе присъстващ цикъл - нормално на 30 дни, друг път ми прескача 1 месец, друг път и повече основно като имах изпити, целите сесии ми прескачаше. След като започнах Диането направих 2 или 3 почивки - единият път като ги спрях хапчетата ми дойде след 2,5 месеца. Ходих на лекар, и той ме видя с ехограф, и каза, че имам поликистозни яйчници. Предписа ми Логест, че е нискодозиран, и като реша да имам бебе ще ми бият нещо за стимул на овулацията и така. Правих си изследване на щитовидната жлеза - ехограф и там всичко е ОК.

Чувала съм, че като роди жената, доста неща се оправят, и най-вече цикъла. Надявам се да е така! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 8
Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed

Регистрирала съм се като Изабел, ама защо съм писала с друго име, незнам! Вече ще бъда Изабел обещавам!

Извинявайте Blush  Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами да оправят се при повечето след раждането,но въпроса е да успее да забременее.
 Значи полови хормони не са ти изследвали така ли?Ако е така,то е добре да се изследват,защото диагноза ПКЯ не се поставя само от данни на ехографа.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 526
Искам да ви успокоя Grinning Аз съм с диагноза ПКЯ, с нередовен цикъл. Пила съм Диане 35, Регулон, били са ми инжекции Прогестерон. Въпреки всичко това преди 2 години успях да забременея. В третия месец ми направиха кюртаж, защото бебето беше спряло да се развива. Изследванията на плода показаха, че той не е бил "качествен" и затова организма го отхвърля. Моят гинеколог ме увери, че това се случва и на абсолютно здрави жени, които не са имали никакви гинекологични проблеми и при всеки преглед ми повтаря, че като забременея и родя (  Praynig ) цикълът ми ще се нормализира. От този месец започнах Клостилбегит и Дуфастон по схема и също като Гери ще ги пия до победата  261uu

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Здравейте,
Аз също имах поликистозни яйчници и нередовен цикъл,пих около 2 години Диане35,но щом го спирах и цикъла ми ставаше нередовен,тогава ми изписаха Марвелон,пих го 9 месеца и след това цикъла се нормализира идва ми между 35-40 дни.Вече 7 години нямам проблем Simple Smile с не идване

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Здравейте момичета,
последните 10г. всеки гинеколог при които съм ходила ми казва
че яйчниците ми са дребнокистозни(не знам дали е същото). В началото се лекувах около 2г. не си спомням лекарствата, но противозачатъчни пих. По някое време ги зарязах. Имам две непланирани бременности(едната успешна, другата трябваше да прекъсна по мед. показатели, но не заради яйчниците). Яйчниците ми все още са дребнокистозни, но това никога не ми е създавало проблеми.

# 13
  • Мнения: 83
Здравейте моми4ета ,аз съм  със същия проблем   и от 7 години съм на противоза4ата4ни  със тяь цикала ми ередовен   първо пих  Диане   35  ,после ги смених   с Логест  и така докато  реших да забременея    мислех 4е ще ми отнеме  много  време  и  не се надявах много  на  успех ,и така   през септември   пих  Клостил бегит  за овулация   междувременно  бях спряла  противоза4ата4ните   но само преди  месец и за4аках да ми доиде  но не се и надявах много   да имам  цикъл  и така и не ми доиде  де  минаха  октомври  и ноември ,декември  нищо  и реших да отида при лекарката   да ми предпише  нещо  за да ми доиде  но не се и надявам да съм  бременна  , но лекарката  имаше 4ас  4ак за 7 януари  и отивам  аз и  като ме прегледа се установи бременност   във 12г.с.  ,не можех да повярвам  4е е станало от първия опит ,и нямах  никакви признаци  само леко напрежение във гърдите  ,и така  на 29 .07  2004  се роди сина ми  гив и здрав  , и на мен ми казаха  4е  като родя  ще се оправя  но за сега  ве4е  9 месеца  4акам да ми доиде  но  нищо  така 4е дори да родиш не е гаранция  4е ще се оправим , ще 4акам още малко  и пак се мятам  на хап4ета  .

# 14
  • Мнения: 1 419
От вчера и аз съм с тази диагноза - пет години с ходения по лекари с оплаквания, едва вчера някой се сети че май съм с поликистозни яйчници  #Shocked
Благодаря ви и аз за информацията и ше се прехвърля да почета в съседния форум малко  Wink

Общи условия

Активация на акаунт