Докога да изварявам всички биберони?

  • 1 195
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Някой може ли да ми даде съвет до кой месец е добре да изварявам всички шишета и биберони на бебето ми? Той е вече на навършени 4 месеца и досега всичко му изварявам и гладя също всички прани дрешки... И мога ли внезапно да спра да ги изварявам, или трябва да почна на 1-2 измивания да ги изварявам пак и постепенно да разреждам изваряванията, докато стигна веднъж седмично примерно?

# 1
  • Мнения: 491
Моята беба е на 6 месеца и гладя и стерилизирам всичко.Понеже много си лапа играчките и всяка вечер ги стерилизирам в разтвора на Чико/Кико/.Не знам дали кърмиш или даваш АМ ,но съм чувала че АМ развива някаква бактерия и за това стерилизирам след всяко хранене..... но аз съм малко луда на тази тема Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Мисля, че в момента в който започне да лапа всичко, което му попадне пред очите, трябва да спреш да ги изваряваш, защото просто е безсмислено. Моят син е така и смятам да не изварявам нищо повече. Бибероната му например никога не съм я изварявала. Само я измивам добре с гореща вода и му я давам.  Hug

# 3
  • Мнения: 1 029
аз спрях да ги изварявам сравнително рано-може би около 7-8 месец вече само ги измивах добре с вода и веро.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Докогато ти решиш. Има майки, които изобщо не стерилизират и не гладят, има и такива, които го правят веднъж седмично да кажем. Ако ти тежи спри, няма лошо. Така или иначе бебето ти трябва да гради имунитет към бактериите, които се намират в средата в която живее, това няма как да стане, ако всичко около него е стерилно.
Лично аз стерилизирах биберони и шишета до към 6-ти месец, след това започнах да го правя веднъж седмично. Все още гладя всичко, но заради естетиката, не за стерилност.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
До когато решиш PeaceСамо трябва да се има предвид,че дацата имунитет трябва да градят Peace

# 6
  • Мнения: 842
С първото ми дете изварявах всичко до доста късна възраст (може би 8-9 месеца). Сега с второто не стерилизирам изобщо и гладя само от естетична гледна точка.

# 7
  • Мнения: 1 165
Аз изварявах до 9-ия месец.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
От 4я до 6я месец изварявах по веднъж на ден,а после нацяло спрях да изварявам.

# 9
  • Мнения: 4 621
Аз го правих до 10 месеца Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
След 6-ти месец спрях да стерилизирам постоянно.Започнах да разреждам.После до края на седми месец само измивах с вода и веро.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 688
ИЗварявах до към 7ми месец-всичко.После постепенно спрях.....

# 12
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз до годинка и после разредявах Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 13
  • Мнения: 409
Аз го правих до 10 месеца. Hug

# 14
  • Мнения: 24 467
Има смисъл това да става до момента, до който бебето започне само да си взима предмети и да си пъха в устата. След това няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт