Как да взема решение?

  • 1 446
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 370
Някой изпадал ли е в ситуации в които не може да вземе решение? И как се справя с този проблем?

Всъщност не става дума за мен, а за моята братовчедка,която много обичам като сестра. Но през последните години и е много трудно да взема решения и самата тя се изнервя и ядосва вече на това. Дилемите и са предимно за работа. От години работи в чужбина,но вече и аз не помня колко държави и местоработи е сменила. Аз си мисля че тази нерешителност и обърканост идва от това,че и се предлагат много възможности и непрекъснато излизат нови и нови, а тя се захваща с почти всяко ново предложение ,като си мисли че е по-добро от предходното и после започва да че чуди дали не е сбъркала, след това излиза друго предложение и непрекъснато е в една огромна дилема по кой път да поеме. Много ми се иска да има верния съвет,но не съм психолог и затова се надявам вие да ме посъветвате нещо, а и нея също (ще и дам линк към темата).Някой изпадал ли е в подобни ситуации и как се справя с тях?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 677
Aни, въпреки че ми е объркано, братчедка ти май лесно взима решения, като гледам. Аз на тва не му казвам нерешителност.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
бял лист А4, раделя го на 2.

пише про и контра.
ама всичко, което й хрумне.
когато е написано на лист и го виждаш пред себе си, преценяваш по-добре кое е правилното решение.
или поне правилното за момента.

аз така се отървавам от съмненията си дали съм взела правилното решение.
успех.

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Това с листа съм го правила.  Mr. Green Обаче лъжа на поразия, за да се падне онова, което съм си наумила.  Crazy

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това с листа съм го правила.  Mr. Green Обаче лъжа на поразия, за да се падне онова, което съм си наумила.  Crazy


 Joy
ми аз в такъв момент не мога да лъжа  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 978
Хм...доколкото разбирам, тя взема решението доста бързо и после си блъска главата.
Има такива хора, правят нещо и после почват да мрънкат, и да се чудят дали е така или не. Само дето тормозят всички около себе си.

# 6
  • Мнения: 1 483
Мяташ стотинка Whistling

# 7
  • Мнения: 494
бял лист А4, раделя го на 2.

пише про и контра.
ама всичко, което й хрумне.
когато е написано на лист и го виждаш пред себе си, преценяваш по-добре кое е правилното решение.
или поне правилното за момента.

аз така се отървавам от съмненията си дали съм взела правилното решение.
успех.

Правя същото. (С триста зора Laughing) не лъжа! Върши работа!

# 8
  • Мнения: 3 521
Не съм от най-колебливите, но това с листа и аз съм го правила веднъж...писах, лъгах, писах, лъгах, накрая дадох същия лист на човек, на когото имам пълна вяра(в случая беше майка ми), тя си написа доводите, аз приех рецензията, теглих чертата и излезе баланса... не съжалявам - добър подход се оказа този Laughing

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Това с листа съм го правила.  Mr. Green Обаче лъжа на поразия, за да се падне онова, което съм си наумила.  Crazy

Уф и аз лъжа много здраво, правила съм го 2-3 пъти безуспешно  Tired  ooooh!
Всеки има съмнения дали е взел вярното решение, въпросът е доколко им се връзва  Whistling

# 10
  • Мнения: 804
Как се взема правилното решение?
Ако някой има "рецепта" за това щеше да е Нобелов лауреат. 

# 11
  • Мнения: 4 370
Благодаря ви много за отговорите. Това с листа и стотинката сме го пробвали вече, но след това чуденката започва наново.

Тони Сопрано, твоето мнение ме накара да се замисля, за този вариант не се бях сещала, дали не си прав!!!

Сега ще и пратя вече линк, дано да сте и помогнали да вземе следващото решение, защото вече залозите са много големи.

# 12
  • Мнения: 516
Според мен братовчедка ти не е нерешителна, а непостоянна. Може би просто не е намерила призванието си и опитва. Хубаво е да знае, че прекалената смяна на професии няма да и позволи да се развие пълноценно в една област. Всъщност най- важното е да се чувства добре. И да не гледа назад със съжаление. Всяка ситуация има добри и лоши срани. Важното е, да можеш да извлечеш максимално хубавото за себе си. И да се поучиш от грешките си, без да съжаляваш за пропуснатите или пропилени шансове.

# 13
  • Мнения: 2 149
Това с листа и + и - съм го правила, само където имам трудност в решаването в крайна сметка, като се тегли чертата. Има про, които като брой може да са по-малко, но като тежест да са по-тежки, както и обратното. И тогава как човек да разгадае накъде да тръгне не е ясно.
Аз съм също така непостоянна и все си мисля, че в някаква нова облест ще се реализирам по-добре. Това го смятам И като недостатък донякъде, по-добре щеше да ми е да съм като кон с капаци, ама расов кон. Peace

# 14
  • Мнения: 5 877
Това с листа съм го правила.  Mr. Green Обаче лъжа на поразия, за да се падне онова, което съм си наумила.  Crazy

Хаха, аз затова и не го правя. Щом ще лъжа, значи знам какво искам.
Освен ако не се колебая за пред хората  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт