Кой е най-подходящият месец за раждане според Вас ?

  • 8 249
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Планирам да имам второ дете и много се чудя кога е най подходящия месец или сезон въобще. Първата ми бременност беше почти безпроблемна, като изключим това че бях в летните жеги с големия корем и родих през Август, когато температурите бяха около 40 градуса. Вероятно всеки сезон има и своите плюсове и минуси, така че ще Ви бъда благодарна ако споделите опит и мнение по въпроса.

# 1
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Ако човек можеше да избира и да решава сам,би било добре.Само че за съжаление се убедих ,че не всичко става така,както го планираме.В началото имах претенции за пол,зодия,месец на зачеване,месец на раждане.....Вече не.Така че,по -важно е според мен да го има бебчето,а не толкова кога ще стане това.Ако все пак можех да избирам ,бих родила април Peace

# 2
  • Мнения: 1 247
аз бих искала ,ако можех да избирам то бих избрала октомври

# 3
  • София
  • Мнения: 586
В началото когато и двамата поискахме бебе бяхме убедени, че ще стане от раз... Подредихме нещата - отидохме на морето по време на ОВУ, хубав хотел, много любов... Надявахме се да стане и да родя най-късно началото на лятото, но... Както е казала Никита - по-важно е бебчо да дойде - пък вече ми е все едно през кой сезон ще го гледам... НО - струва ми се подходящо да е в началото на зимата или средата, за да може през студените месеци да поотрасне и после да излизаме на вън...

# 4
  • Мнения: 18
И аз планирам второ дете.Исках да забременея юни и да родя март - както първото ми дете.Много боледувах и исках първия триместър да ми е лятото, заради лекарствата. Опитваме от април , но вече сме ноември и аз още не съм бременна.Та така,че може да си правиш планове ,но всичко е божа  работа.Желая ти успех

# 5
  • Мнения: 92
И 12-те месеца са хубави..всеки сам за себе си!Не мисля че е важно кой ще е ,а по важното е да се случи!
Когато мишката си прави планове...котката ги разваля!
Не планувай месеца,но ако имаш касмета и шанса да стане точно в този месец който си избереш си голяма щастливка и късметлйка!Пожелавам ти го от сърце!
Ако можех да избирам месец ,бих избрала всичките ..само да стане!

# 6
  • Мнения: 142
Наистина не всичко става според плановете ни, но все пак ми се иска да вярвам, че можем и да избираме.... preggo
 

# 7
  • Мнения: 225
Искам да забременея час по скоро, без значение месеца на раждане. Само да сме здрави и бебето да дойде, пък кога - това е Божа работа Hug

# 8
  • Мнения: 2 270
Искам да забременея час по скоро, без значение месеца на раждане. Само да сме здрави и бебето да дойде, пък кога - това е Божа работа Hug

 Peace

# 9
  • Мнения: 3 294
Охх аз искам само да изпитам чувстото да съм бременна и да съм майка на здраво бебче,независимо кой месец ще родя Tired

# 10
  • Мнения: 142
Съгласна съм, че най-важното все пак е да забременеем и както изглежда така подхождате всички по темата. preggo
Моят въпрос беше, ако наистина можете да изберете през кой месец да се сдобиете с така чаканото и желано   ylinfant  то кой би бил той.

# 11
  • Мнения: 2 171
Едва ли можем да подчиним природата на нашите планове. Все пак гласувах с опция - юли, защото аз, живот и здраве, тогава ще родя и самия факт ме прави много щастлива. Другия ми довод е, че ако се роди бебчето през лятото, ще можем да си правим спокойни дълги разходки, без да се притеснявам, че ще настине. А докато настъпи зимата, ще е вече поотраснало и пак ще можем да излизаме навън.

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 250
Аз лично забременях октомври и се очаква да родя началото на Юли. И мисля че това е доста подходящ месец. Хем няма да съм с големия корем през жегите. Хем лятото ще мога да си извеждам бебока на въздух.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами според мен напролет, преди да са почнали жегите е най-добре. За целта спряхме пазенето още през лятото. Да, ама не. Ето, сега ако мине всичко както трябва, живот и здраве, бебето ще дойде точно края на юли или началото на август! Точно като Ники! Е, тогава уцелих дъждовно и хладно лято, не е имало проблеми. Сега - каквото дойде Grinning

# 14
  • Мнения: 7 201
Аз си избрах август(винаги съм искала лятно бебе).Първото ми е през март и също е добър сезон! Wink

Общи условия

Активация на акаунт