как се плаща на лекар?

  • 1 025
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Хора, кажете ми как плащате на частните лекари, нямам практика досега, пък и новият ни педиатър не иска да си казва такса, каза да му даваме колкото преценим... искам да съм максимално коректна ....
 
Примерно при идване в дома ви и установено заболяване, всяко следващо посещение за проследяване ли плащате?
А телефонните консултации?

# 1
  • Мнения: 1 949
Хора, кажете ми как плащате на частните лекари, нямам практика досега, пък и новият ни педиатър не иска да си казва такса, каза да му даваме колкото преценим... искам да съм максимално коректна ....

 Shocked Как така колкото прецените! Леко несериозно ми се струва, той да не е врачка или шарлатанин. Плащам на касата на клиниката, дават ми фактура или там какъвто документ издават.

За домашните посещения - ако е от частна клиника - също трябва да има някаква установена такса, поне така мисля  newsm78

# 2
  • Мнения: 887
Когато ми се е налагало да посетя частен лекар обикновено всяка манипулация си има определена цена. Ориентировъчно мога да ти кажа, че за преглед преди 3 месеца дадох 20 лв. (толкова струва само преглед). Предполагам, че и посещението вкъщи би трябвало да е поне толкова. За всяко посещение сътветно мисля, че е редно да се плаща.

# 3
  • Мнения: 690
Когато ми се е налагало да посетя частен лекар обикновено всяка манипулация си има определена цена. Ориентировъчно мога да ти кажа, че за преглед преди 3 месеца дадох 20 лв. (толкова струва само преглед). Предполагам, че и посещението вкъщи би трябвало да е поне толкова. За всяко посещение сътветно мисля, че е редно да се плаща.
Абсолютно, щом е на частно.

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Новият ви педиатър според мен е некоректен към вас, което е в противоречие с желанието ти ти да си максимално коректна. Всяка дейност и манипулация си има точно определена цена. всичко друго, според мен, е опит за шантаж

# 5
  • Мнения: 2 401
Както плащаш на продавача.  А за телефонните консултации ..не се ли е сетил да си открие импулсен телефон?
Намери си читав педиатър.

# 6
  • Мнения: 2 197
Аз лично плащах по 10 лева за посещение в делнични и по 15 за празнични дни на педиатърката ни. Не че е идвала много често - може би 2 или 3 пъти. Разбрахме се още при първото и идване. Не мисля, че е некоректно, според мен домашните посещения трябва да се заплащат - обикновено се правят извън работното им време (колкото и малко да е то).

# 7
  • Мнения: 589
Неее, обясних много накратко, затова сте останали с впечатлението, че човекът е шарлатанин. Той просто не работи със здравната каса, нито е обвързан с клиника. Работи съвсем на частни начала и това напълно ме устройва - имам си лекарка в поликниниката - тя става само за ваксини, за нищо друго не мога да разчитам на нея. А този лекар го познавам отдавна - косвено, тъй като повече от 15 години е личен лекар на детето на приятелско семейство.

Не виждам нищо лошо в това да е решил да взима от всеки пациент толкова, колкото пациентът може да отдели ...

И тъй като е един такъв деликатен, а и аз не съм от най-отворените и не мога да поставя ребром въпроса \или по-скоро да предложа някаква точна схема\, затова реших да се допитам първо до вас.

А за телефона питам, щото все пак си е отнемане на време, пък и искам да мога с чиста съвест да се обаждам за всяко нещо, което ме вълнува \дори и за неща, които не изискват преглед\

Тъй де, ще го мисля ...
Ако все пак, с така хвърлената светлина в тунела, можете да ме поориентирате, ще съм много благодарна  Hug

# 8
  • Мнения: 8 585
Коректното е да попитате направо колко е визитата му.
По принцип всеки назовава цената, и това е сериозен подход.
Много добре сте направили че сте се ориентирали обективно и по критерии, които Ви задоволяват.

Ако толкова е срамежлив, може да попитате други негови пациенти, с които се познавате, колко е цената на визитата му.
Насърчавайте знаещите и можещите,тези с желание за работа.
Плащайте им-парите няма да отидат на "вятъра".

# 9
  • Мнения: 3 146
Не разбирам защо просто не питаш приятелите си колко са му плащали 15 години и толкова.

# 10
  • Мнения: 17 394
Как така колкото прецените? Ами вие може и нищо да не прецените Simple Smile Нищо,че си работи на съвсем частни начала, би трябвало да има ценоразпис, аз бих изискала такъв. Който не може да си позволи частен прием- има здравна каса! Peace

# 11
  • Мнения: 589
Благодаря за отговорите, въпреки че някои май не ме взеха много насериозно ...  Hug

Лично мнение по повод на точните ценови разписания: и аз ги предпочитам, защото е по-удобно, но бих уважила и обратното искане - великият лечител Димков е взимал пари за прегледите си на същия принцип - който колкото може.

Birdie, уважавам професията на лекаря, гледам да се пазя от самодиагностика и от лековато отбиващи номера педиатри и съм напълно съгласна с теб, че за прецизен и добър лекар не са пари на вятъра.

Общи условия

Активация на акаунт