3-та градска

  • 28 543
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 164
Здравейте мами-интересува ме дали някой знае как става записването в 3-та градска за ехокардиография-кой лекар ще ми препоръчате-благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравей Simple Smile

Ами отиваш в 3-та градска...В кабинета по детска кардиология почукваш да ти запишат ден, часове не дават а си чакаш ред...всъшност поне за след 3 седмици има свободни дни ако си с направление.Иначе платеното (което е 50 лв.) може и по-рано да те огрее. За безплатно ехо искат някакво направление 3 А. То обаче май не се дава направо от педиатъра ами от кардиоспециалист, поне нашата педиатърка така ни каза. Ние сме записали Алекс за 28.04 ама нашата докторка нещо смята, че нямало нужда да ходим Tired не знам вече...

# 2
  • Мнения: 3 164
Дама благодаря ти-точно това ме интересува дали първо ще трябва да минем ина кардиолог в п-ката и фактически той да издаде направлението за ехокардиография или направо джипито го издава?-а в 3-та градска нямат ли телефон за да не ходя до там.а по телефона да се запиша?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Честно казано и да има аз не го знам...а и не знам дали може по телефона, предполагам че ако намериш телефон на централата на болницата ще могат да те свържат с кардиологията и да питаш. Позвъни на услуги да ти дадат телефон на болницата Simple Smile

# 4
Ot li4en opit moga da ti prepora4am d-r Velkovski,strahoten spezialist i neverojaten 4ovek.Mislia 4e e edin ot nai-dobrite v Balgaria!
Uspeh

# 5
  • Мнения: 414
Цитат на: shoni
Здравейте мами-интересува ме дали някой знае как става записването в 3-та градска за ехокардиография-кой лекар ще ми препоръчате-благодаря ви предварително.


Взехме направление 3 от джипито. От 144 взех телефона на 3-та градска. Обадих се и поисках да ме свържат с детска кардиология. Там ми записаха детето за след един месец. Казаха да идем от 8 до 12 часа на този ден. Междувременно се обадих по телефона в една поликлиника (пак взех телефона от 144) на един детски кардиолог (напълно непознат) и се разбрахме той да издаде направление 3 А, без което не могат да направят безплатна ехокардиография. Мъжът ми отиде и го взе, излезе свестен човека че даде направление даже без да сме водили бебето, а даже на нашата педиатърка й се досвиди да издаде две направления, защото ни бяха нужни за кардиолог и ортопед (защото й се разминават гънките). Нямало достатъчно направления, да сме идели другият месец да ни даде следващото... та този беше много разбран и даде ей така 3 А-то.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 758
за дете ли става дума?
Водих Дияна в 3та градска на 10месечна възраст. Имах талон и направление от джипито, но час можеха да ни запишат за след 6 месеца. На мен не ми се чакаше, водих я на частен прием, тогава цената беше 30 лв.
Сега ще ти препиша адреси и телефони от листа, който са ни дали тогава

НКБ - Клиника по детска кардиология и кардиохиргия
1309 София, ул Коньовица 65

Ръководител: доц. В. Пилософ
Консултативен кабинет: тел. 223147, 9202256 вътр. 457, 472, 426
Секретариат: тел 221804, 9202256 вътр. 416, 556
е-майл: pccs@sps.bg

Дияна е била на преглед при ст.ас. Анна Дашева

Отделението се намира на 1вия етаж

# 7
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: medusa
Цитат на: shoni
Здравейте мами-интересува ме дали някой знае как става записването в 3-та градска за ехокардиография-кой лекар ще ми препоръчате-благодаря ви предварително.


Взехме направление 3 от джипито. От 144 взех телефона на 3-та градска. Обадих се и поисках да ме свържат с детска кардиология. Там ми записаха детето за след един месец. Казаха да идем от 8 до 12 часа на този ден. Междувременно се обадих по телефона в една поликлиника (пак взех телефона от 144) на един детски кардиолог (напълно непознат) и се разбрахме той да издаде направление 3 А, без което не могат да направят безплатна ехокардиография. Мъжът ми отиде и го взе, излезе свестен човека че даде направление даже без да сме водили бебето, а даже на нашата педиатърка й се досвиди да издаде две направления, защото ни бяха нужни за кардиолог и ортопед (защото й се разминават гънките). Нямало достатъчно направления, да сме идели другият месец да ни даде следващото... та този беше много разбран и даде ей така 3 А-то.

А нашата лична лекарка отсече.....НА ДЕТЕТО НИЩО МУ НЯМА! Така и не отидохме въпреки, че си бяхме записали ден. Какво да се прави!!?? Сега прегледа на частно струва 50 лв. За сега отложих да ги дам.

# 8
  • Мнения: 3 164
Благодаря на всички мами,най-вече на Ан Мари и Медуса за изчерпателните отговори-момичета много ми бяхте полезни-още утре ще позвъня и ще ви кажа за резултата.А нашата джипи ми даде талон №3 за детски кардиолог и ми каза да отидем в 3-та градска да го прегледа въпросния специалист и той щял да прецени дали детето е за ехо и от там да ни запишат ден-за такъв талон №3-А тя въобще не спомена,а аз я попитах много настойчиво дали само с този талон който тя ни даде ще се преглежда детето и ми отговори утвърдително.Но като отида там на место и ще разбера-така или иначе ще го водим на детски кардиолог,а те е малко вероятно да имат същия ден свободни часове и за ехо.

# 9
  • Мнения: 414
Цитат на: dama
А нашата лична лекарка отсече.....НА ДЕТЕТО НИЩО МУ НЯМА! Така и не отидохме въпреки, че си бяхме записали ден. Какво да се прави!!?? Сега прегледа на частно струва 50 лв. За сега отложих да ги дам.


Мамицата им и педиатри! Много ме е яд, особено пък като откажат направления, ходи си плащай  Imp
Нашата нямаше как да не даде обаче, още като ни изписаха от родилното в епикризата пишеше, че има шум на сърцето, да се заведе на ехокардиография... обаче за ортопеда виж отказа, свършили им направленията. А нали се сещаш че колкото по-рано заведеш детето на ортопед (ако има проблем), толкова по-лесно се оправя той. Между другото, при проблем със ставите, ако се носят ортопедични гащи през първите две седмици, проблема се оправял до 80 %. Ама не, ние ще я заведем Ането чак на 2 месеца щото нямало направление (пък сега точно нямаме никакви пари за прегледи). И после ортопедите викат "що го водите чак сега". Добре де, как аз знам, че трябва да се заведе колкото може по-рано, а педиатрите не го знаят? Освен това хубаво направленията са им ограничен брой за месеца, но това, което болшинството хора не знаят е, че могат да вземат колкото искат направления от ЗК, само дето трябва да платят за допълнителните. И колко мислите че се плаща? Стотинки! Е не са ли за разстрел тия джипита?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
А аз защо си мисля, че педиатрите нямат право (май Rolling Eyes ) да отказват направления за деца по 1 годинка?!?!?! Thinking

# 11
  • Мнения: 3 164
An Mary днес звънях на тези телефони които си ми дала и на този който започва с 9 ми казаха че този телефон от 2години вече не е на 3-та градска #Crazy  а пък на другия постоянно дава заето.Исках им тел.от 144 и те ми дадаха номер на който постоянно е свободен сигнала и никой не ми вдигна.Та така -много ме е яд.но явно ще се ходи до там.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 758
shoni съжалявам, ние сме ходили 2001ва, защо не отидете на място (ако можете)

# 13
  • Мнения: 3 164
Цитат на: AnMary_
shoni , защо не отидете на място (ако можете)

 Така смятаме да направим.

# 14
  • Мнения: 74
shoni pisala sam ti na li4ni,obadi se moga da ti pomogna.Obadi mi se!!

# 15
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Anonymous
Ot li4en opit moga da ti prepora4am d-r Velkovski,strahoten spezialist i neverojaten 4ovek.Mislia 4e e edin ot nai-dobrite v Balgaria!
Uspeh

И не само в България! И аз бих ви го препоръчал безрезервно- мисля че в момента е най-добрият детски ехографист в Европа.

# 16
  • Мнения: 74
birdie ti si napulno prava,tova e nai dobriq ehogravist detski v bulgariq! Poiskai navsqka cena da te zapi6at pri nego,nqma da zburka6!!!!!! Jelaq vi uspeh i mnogo celuvki!

# 17
Toja dr Velcovski maj si plasta da go hvalat redovno tuk na  njakoj (ili sam se hvali)! Ne e obichajno za nashata bulgarska psihologija. Sjakash v BG nikoi doktor ne razbira!  Puk po kolko li kojichki sudira za pregled - samo njakoja mama moje da kaje tuk?

# 18
  • Мнения: 8 585
Toja dr Velcovski maj si plasta da go hvalat redovno tuk na  njakoj (ili sam se hvali)! Ne e obichajno za nashata bulgarska psihologija. Sjakash v BG nikoi doktor ne razbira!  Puk po kolko li kojichki sudira za pregled - samo njakoja mama moje da kaje tuk?
Първо направи си акаунт като бял човек и влез с него.
Второ-пиши на кирилица. Въпрос на уважение към родният ни език.
И трето-моля, като нямаш понятие какво пишеш по-добре превключи на поезия с носталгични нотки по отминалата ти младост.

Д-р Велковски е най-добрият в момента детски ехографист-кардиолог в региона (България, Гърция,Румъния, Сърбия).
Стандартно прегледа на ехографист-детски кардиолог е от 80 Евро и нагоре. Имайки предвид безценността на опита в тази специалност, с парите си плащаш бъдещите спокойни дни на детето си. А това няма цена в която и страна да живееш.
Вежлив, възпитан, културен и внимателен, колега и безупречен специалист, Велковски е един от малкото в момента в БГ лекари, за когото спокойно мога да кажа че е наистина на Европейско ниво.

# 19
  • Мнения: 218
Toja dr Velcovski maj si plasta da go hvalat redovno tuk na njakoj (ili sam se hvali)! Ne e obichajno za nashata bulgarska psihologija. Sjakash v BG nikoi doktor ne razbira! Puk po kolko li kojichki sudira za pregled - samo njakoja mama moje da kaje tuk?
Първо направи си акаунт като бял човек и влез с него.
Второ-пиши на кирилица. Въпрос на уважение към родният ни език.
И трето-моля, като нямаш понятие какво пишеш по-добре превключи на поезия с носталгични нотки по отминалата ти младост.

Д-р Велковски е най-добрият в момента детски ехографист-кардиолог в региона (България, Гърция,Румъния, Сърбия).
Стандартно прегледа на ехографист-детски кардиолог е от 80 Евро и нагоре. Имайки предвид безценността на опита в тази специалност, с парите си плащаш бъдещите спокойни дни на детето си. А това няма цена в която и страна да живееш.
Вежлив, възпитан, културен и внимателен, колега и безупречен специалист, Велковски е един от малкото в момента в БГ лекари, за когото спокойно мога да кажа че е наистина на Европейско ниво.
Напълно съм съгласна. Тук не съм писала за моите проблеми, но това ме накара да споделя опита си. Както личи от профила ми преди три години загубих детето си . Имаше "несъвместима с живота сърдечна малформация". Диагнозата постави именно д-р Велковски. Беше невероятно мил и внимателен при всичките сълзи, които изплаках пред него(просто не можах да се сдържа). При втория преглед (за потвърждение на диагнозата) дори не ми взе пари. Когато забременях с Тони трябваше пак да го посетим, водехме се "рискови". Бях в края на 4 мес. и без час, човека ни прие без да чакаме. Слава богу диагнозата беше "здраво бебе". 50 лева, но си струва.

# 20
Maj si malko vlyubena v nego, nali?

# 21
Това е сайта на Националната Кардиологична Болница:
www.hearthospital.bg
Телефоните на Детски кардио;огичен кабнет: 02/92-11-457; 92-11-472 и  822-31-47
Инфо от: http://www.hearthospital.bg/ukazatel.php?t=3
 bowuu

# 22
Май скоро на тези телефони ще отговаря само министъра, или некой дебел чиновник, а ще се лекувате сами(на самообслужване) и разбира се ще се самотаксувате Joy

# 23
В повечето от частните медицински центрове и частно практикуващите различни специалности лекари същите работят и имат подписани договори със Здравната каса - така че се консултирайте. Не е необходимо да си плащате като за частен преглед, защото повечето от тях работят със здравна каса, но първо разпитайте.

# 24
  • Мнения: 22 851
Zdraveite,

kazvam se Tanja. Imam nugda ot psiholog. Moge li njakoi da me nasochi kum takuv. Znam, che psiholozite na svobodna praktica vzimat skupo, no pone da e dobur! Blagodarja za sudeistvieto!

# 25
Zdraveite ,

Niakoi mojeli da me naso4i kum dobra o4na klinika v Sofia , iskam da si napravia korekcia na diopterite s lazer.

Predvaritelno Vi blagodaria !

# 26
  • Мнения: 22 851
Онзи ден бяхме там на преглед при доктор Мая Павлова/или Панова newsm78/ Понеже не можахме да си издействаме талон 3А за кардиография,отидох и си платих -70 лв е общо ,като 20 лв е прегледа и 50 лв е ехографа.Имах час месец преди това,записа ми го един познат.Кабинета е N:59,отивате там дават ви талон,който да попълните и с него на регистратурата.Там ви дават талона и една бележка и чакате пак пред кабинета да ви повикат сестрите.Те правят ЕКГ на детето,после пак чакате навън ,за да влезете при лекарката.Тя гледа на ехографа доста обстойно.Плаща се на регистратурата след преглед.Слава Богу всичко при на се ок.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 951
ние също ходим в 3-та градска на ехокардиография.На който не му е ясно нещо може да пита.С радост ще помогна.Нашата лекарка е д-р Павлова и д-р Дашева.

# 28
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз съм ходила на това изследване два пъти,през и двете си  бременности при д-р Велковски.Страшно съм доволна.Изследването обаче не се поема от здравната каса и се плаща.

# 29
Здрасти хора, за пръв път пиша по тия форуми, до сега само четях и гледах безучастно  Simple Smile, но сега темата ме заинтригува.. аз в 3та градска от както се помня ходя Simple Smile ...и почти само положителни неща мога да говоря за детската кардиология, преди малко бях открил друга тема, доста стара в която се оплакваха от отделението и леко се шашнах, не мисля да я коментирам, понеже предполагам, че както всяко правило и това си има изключения.. лошото е, че не трябва да има изключения, когато става въпрос за здраве, особено на здравето на децата.. Значи там ми е правена операция когато съм бил на 6месеца, и на 12год., лошото беше, че при втората някоя сестра ми обърка упойка леко.. - изкара ме с 10кг, по-тежък и не ми се иска да казвам какви бяха последиците... важното е, че сега съм си супер, наложи се и да ми се прави една манипулация след 2рата операция, обаче тя се извърши безкръвно в щатите за голяма моя радост, и там всичко си мина... нека да не описвам.. само мога да кажа, че в БГ при личния си лекар да си взема направление за лекарства повече проблеми може да възникнат Simple Smile) ...както и да е, отплеснах се малко от 3-та градска, та там повечето хора са много свестни и би трябвало да очаквате разбиране, само мога да Ви препоръчам, ако трябва да се прави нещо на детето Ви или на Вас, предварително питайте, ако не е естествено спешно, кога по принцип има по малко пациенти (кое време от годината) и ако може тогава да Ви настанят, за да Ви обърнат максимално много внимание и всичко да мине по вода... естествено не зная дали, ще Ви отговорят на този въпрос, но нищо не Ви коства да попитате Simple Smile нищо не губите, а ползата може да е голяма Simple Smile ...друго мога Ви кажа - ако детето Ви е под 18 и виждате как негативно сърдечните проблеми му са се отразили, както може би и Вие търсите хора със същите проблеми (родители имам предвид), може да се свържете с асоциация "Детско сърце" и клуб"Родител" (за последното не се сещам дали точно така се водеше),  та там ако се присъедините към тях със сигурност детето Ви може да стане малко по-уверено и т.н., да се срещне с други деца които имат сърдечни проблеми, да не се чувства изолирано по някакъв начин, ако в нормалната му среда това се е случило ..абе положителни неща, всяка година има оздравителни лагери на различни места из цялата страна ...мисля, че са по два, но не съм убеден, те често или са изцяло поети от организацията или цената на един такъв лагер е адски малка, аз поне мисля, че максимум 2-3 пъти да съм плащал нещо, от ..не знам сигурно към 20-тина пъти съм ходел Simple Smile) ...абе интересно е, може да Ви звучи като поредната зарибявка  Laughing, но не е Wink ...има и клуб "Младо сърце", но то е за хора над 18 (е, може и да се направи някое изключение де Simple Smile ) ...не знам, аз съм на 20 години, живеех си в Добрич, после на 12-13 се преместих във Варна и сега съм в София от половин година някъде, но винаги тия хора съм ги чувствал много близки.. дори, ако не сте от София може да питате дали има някой други хора с подобни проблеми от Вашия край, и.. не знам, но имам чувството, че хора в подобно положение винаги търсят съмишленици.. ако искате, мога да Ви дам някаква информация, но не ми се иска да си давам телефона тук, може еmail-a си да Ви дам - bachkov@gmail.com - ако на някой му е интересно за организациите, или иска инфо към кой да се насочи най-добре в отделението в 3та, да се чувства свободен да ме пита  Grinning ...
поздрави,

Иво

# 30
  • Мнения: 8
Здравейте мами-интересува ме дали някой знае как става записването в 3-та градска за ехокардиография-кой лекар ще ми препоръчате-благодаря ви предварително.
Телефон на регистратурата на болницата 9211582 .

# 31
  • Мнения: 49
Здравейте,
Аз съм от Бургас и имам нужда от помощ.Мили момичета какво ще кажете за Д-р Димитров,херург
или ми кажете добър съдов хирург - става въпрос за дете на 3год.!!!
Много благодаря.

# 32
  • Мнения: 124
Извинявам се за отклонението от темата, но някой да знае д-р Росен Илиев ( трета градска болница)как са му смените кога е сутрин и кога следобяд на четни на нечетни , предварително много благодаря:)!

# 33
Много се извинявам но искам да попитам д-р Велковски само детски кардиолог ли е?И ако е знаете ли някой добър кардиолог в трета градска?Благодаря предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт