За раждането

  • 5 023
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
През цялата бременност исках да родя нрмално, но така се стекоха нещата, че родих секцио с пълна упойка baby_neutral

# 16
  • Мнения: 4 555
Секцио с местна упойка  Joy
Казва се регионална. Местната е тази, която ти слагат, за да не усещаш когато ти слагат спиналната.

# 17
  • Мнения: 96
Нямам база на сравнение, но аз родих нормално без упойка. Не е страсхно и болките не са толкова големи. Успех каквото и да решиш Peace

# 18
  • Мнения: 1 586
Ами аз гласувах за нормално без упойка - знам какво е въпреки ,че се наложи спешно секцио на 8 см.разкритие така,че мога да кажа,че знам какво е и едното и другото и горещо ти препоръчвам нормалното раждане ако няма показания за секцио.Искам също да кажа,че ако трябва пак да избирам пак ще избера нормалното въпреки болките.Аз не можах да стана на вторият час след секциото и това си е операция няма какво да се лъжем! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 842
И двата пъти родих нормално без упойка. За първия път съжалям, че не поисках упойка, че доста болеше, а вторият нямаше за кога. Та по принцип съм за нормално с упойка.

# 20
  • Мнения: 1 897
Аз съм 41кг и просто не виждам как ще успея да родя нормално, та аз нямам сила за нищо.Мисля със секцио - сестра ми беше така и 2 часа след операцията стана и отиде при бебето.Нещо от сега не ми се мисли за болката.. Rolling Eyes

Спокойно.
Аз бях 44 кг, когато забременях(и сега съм толкова  Mr. Green) и си родих съвсем нормално и естествено,че и доста бързо без никакви упойки. Peace

# 21
  • Мнения: 3 929
Аз лично раждах нормално без абсолютно никаква упойка и обезболяващи. не знам какво точно и как ни е отредила природата да раждаме, но смятам, че в едно цивилизовано общество обезболяващите средства са задължителни. за секциото нямам мнение, не съм наясно.

# 22
  • София
  • Мнения: 107
и двата пъти родих нормално, само че първия път беше със спинална упойка, а втория без упойка.
аз съм за упойката, сравнявайки двете си раждания. Успех  Hug

# 23
  • Мнения: 1 440
Аз съм на 34 също.На 32 родих първата ми принцеса със секцио,ама щото съм "дефектна".Тъкмо се бях засилила да раждам нормално,ама нъц!Айде стига съм се лигавила!Имам проблем на шийката на матката и не получих разкритие. Sad
По принцип възрастта ти не е от значение за нормално,освен ако наистина има показания за секцио.
Каквото и да решиш,леко да мине! Hug

# 24
  • Мнения: 864
Здравей,аз гласувах за нормално без упойка.
Имам две нормални раждания без упойка и едно секцио.
Предпочитам да раждамнормално,защото много по бързо се възстанових отколкото след                                 секциото!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 4 397
И двата пъти родих нормално без упойка. За първия път съжалям, че не поисках упойка, че доста болеше, а вторият нямаше за кога. Та по принцип съм за нормално с упойка.

И аз така, само , че аз първия път си исках ама лекарката реши, че ще мина без, а втория отидох с 10см. просто нямаше за кога да ми слагат  Mr. Green, но аз 10 пъти питах дали все пак няма да ме огреее  Mr. Green

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
големи сте сладури - напълнихте ми душата.   Hug Hug ама и смели бе Thinking

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Маркирах втората опция, но колкото повече наближава се замислям за секцои. Досега бях категорична за нормално Naughty

# 28
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Гласувах нормално, без упойка.
И двете си деца съм родила нормално.
Винаги съм казвала, че раждането не е страшно
Страшното идва после. Идва едно дете, за което носиш отговорност, грижиш се, вземаш решения, тревожиш се дали са правилни.... и тн..
Раждането минава за няколко часа и толкоз. Детето е за цял живот.

# 29
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз родих нормално, без упойка, и не съжалявам. Някои от мамите родили с упойка споделиха, че след това боли глава, а аз имам мигрена и хич не ми се мисли как бих се чуствала с такава болка  Sick
До колкото знам при секцио се прерязват коремните мускулни влакна и никога после не се възстановяват.

Общи условия

Активация на акаунт