рязко отслабване след раждане!

  • 7 278
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 878
съзнавам, че въпроса ми може да подразни някои момичета, които по-трудно се разделят с килограмите след раждане, за което се извинявам. надявам се не звучи и като глупава суета тип "тая па на ква се прави, аз се чудя как да сваля, а тя се оплаква - не е честно" (и това съм го чувала:(). въпроса е там, че след раждането рязко отслабнах и колкото и да се старая да хапвам и да качвам килограми, не се получава. ще ми се да попитам има ли майки, които са имали сходни на моя проблем и какво се е оказало?
когато забременях бях 62 кг, изглеждах си чудесно, защото съм висока 171 см, през бремеността качих 8 кг и отидох да раждам с тегло 70 кг. още в родилния дом веднага след раждането свалих 8-те трупнати килца. и оттук започва странното - въпреки че кърмя и се храня стабилно продължавам да свалям. бебето ми е на 4 месеца и половина, в момента тежа 53 кг. не се чувствам добре напоследък, отпаднало ми е, абе...не си тежа на мястото. днес бях на изследвания, чакам резултатите. възможно ли е да са хормони, или анемия? притеснявам се, затова реших да попитам дали е имало майки със сходен на моя проблем и как са го решили?

# 1
  • Мнения: 299
Напълно те разбирам - моя позната имаше такъв проблем - стана кожа и кости. При нея се оказа проблем с хипофизата / базедова болест/. Не се паникьосвай, но след като си притеснена по-добре посети ендокринолог. Успех и дано всичко е наред. fingerscrossed

# 2
  • София
  • Мнения: 3 878
Цитат на: Eti
Напълно те разбирам - моя позната имаше такъв проблем - стана кожа и кости. При нея се оказа проблем с хипофизата / базедова болест/. Не се паникьосвай, но след като си притеснена по-добре посети ендокринолог. Успех и дано всичко е наред. fingerscrossed


ау, това звучи страшничко:(
какво представлява тази болест, лекува ли се? как е сега твоята позната?

# 3
  • Мнения: 299
Не се паникьосвай, пак ти казвам. След като си притеснена посети доктор. Моята позната е добре лекуваха я с хормони. Базедовата болест представлява хиперфункция на щитовидната жлеза.

# 4
  • Мнения: 4 244
Аз съм една препатила от този проблем мама.
Не ми гледай ника. Като забременях с щерката бях 58 кг.
Родих я на 65 кг. За 3 месеца станах 54 кг. Наложи се лечение и възстановяване 1 1/2 г.
Напълняването ми дойде по късно от противозачатъчните, но това е друга тема
Вземай мерки докато е време и поискай да те пратят на ендокринолог!!!

# 5
  • Мнения: 4 358
Не е задължително да си болна!
Висока съм 170, забременях на 56 кг, влязох да раждам 71. Два месеца след раждането бях вече 51 кг.
Непрекъснато ми беше лошо, виеше ми се свят, чувствах се ужасно. Личният лекар ми предписа витамини и някакви ампули за подсилване, но не им помня името.
Когато спрях да кърмя, килограмите спряха да падат.
Качих до 52 кг и се почувствах доста по-добре.
Не бях болна от нищо, нямах анемия.
Дано и при теб всичко е наред! Стискам палци!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 878
Цитат на: Eti
Не се паникьосвай, пак ти казвам. След като си притеснена посети доктор. Моята позната е добре лекуваха я с хормони. Базедовата болест представлява хиперфункция на щитовидната жлеза.


а тази Базедова болест след раждането й ли се получи? (извинявай,ч е така любопитствам, просто се стреснах)

# 7
  • София
  • Мнения: 3 878
Цитат на: debelanata
Аз съм една препатила от този проблем мама.
Не ми гледай ника. Като забременях с щерката бях 58 кг.
Родих я на 65 кг. За 3 месеца станах 54 кг. Наложи се лечение и възстановяване 1 1/2 г.
Напълняването ми дойде по късно от противозачатъчните, но това е друга тема
Вземай мерки докато е време и поискай да те пратят на ендокринолог!!!


а какъв се оказа проблема при теб?
как протича прегледа при ендокринолог?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 878
Цитат на: tedi_b
Не е задължително да си болна!
Висока съм 170, забременях на 56 кг, влязох да раждам 71. Два месеца след раждането бях вече 51 кг.
Непрекъснато ми беше лошо, виеше ми се свят, чувствах се ужасно. Личният лекар ми предписа витамини и някакви ампули за подсилване, но не им помня името.
Когато спрях да кърмя, килограмите спряха да падат.
Качих до 52 кг и се почувствах доста по-добре.
Не бях болна от нищо, нямах анемия.
Дано и при теб всичко е наред! Стискам палци!


благодаря ти, стана ми малко по-добре. направо взех да падам духом. отворих в гугъла и четох за базедовата болест, бррр...никога не съм имала хормонални проблеми, но знае ли човек...
и аз си мислех, че може би при мен просто кърменето се изразява в интензивно сваляне на килограмите. малкия яде много и често. опитвам се да се храня повече, но не се получава много...

# 9
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Aurora
а какъв се оказа проблема при теб?
как протича прегледа при ендокринолог?

Имах тиреотоксикоза следствие Базедова болест.
Прегледа при самия ендокринолог е малко неприятен, тъй като поставя пръстите си на шията отпред и те кара да преглъщаш. При преглъщането се усеща движението на жлезата под кожата и се опипва състоянието и.
Назначава ти се хормонално изследване, за да се проверят нивата на излъчваните хормони - 3-йодтиронин и Л-тироксин.
Изследва се и ТСХ, който е хормон на хипофизата и контролира функцията на щитовидната жлеза
След като се провери състоянието на хормоните и палпаторния преглед (опипването с пръсти) се назначава ехография и сцинтиграфия (изследване на жлезата с радиоизотоп) и тогава се поставя пълната диагноза. Има различни варианти.
На ендокринолог се отива с направление от Джи пи

# 10
  • Мнения: 2 258
Мила,не бързай да се шашкаш!Консултирай се с лекар,но знай ,че доста мами стават много по-слаби отпреди да родят.Горе главата и смело напред!Ще видиш ,че всичко е наред!

# 11
  • Мнения: 299
Цитат на: Aurora
Цитат на: Eti
Не се паникьосвай, пак ти казвам. След като си притеснена посети доктор. Моята позната е добре лекуваха я с хормони. Базедовата болест представлява хиперфункция на щитовидната жлеза.


а тази Базедова болест след раждането й ли се получи? (извинявай,ч е така любопитствам, просто се стреснах)


Да , но тя имаше и други признаци: влажна кожа, изпъкнали очи и т.н, така че спокойно, сигурно при теб всичко е ок

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 3 878
Цитат на: debelanata
Цитат на: Aurora
а какъв се оказа проблема при теб?
как протича прегледа при ендокринолог?

Имах тиреотоксикоза следствие Базедова болест.
Прегледа при самия ендокринолог е малко неприятен, тъй като поставя пръстите си на шията отпред и те кара да преглъщаш. При преглъщането се усеща движението на жлезата под кожата и се опипва състоянието и.
Назначава ти се хормонално изследване, за да се проверят нивата на излъчваните хормони - 3-йодтиронин и Л-тироксин.
Изследва се и ТСХ, който е хормон на хипофизата и контролира функцията на щитовидната жлеза
След като се провери състоянието на хормоните и палпаторния преглед (опипването с пръсти) се назначава ехография и сцинтиграфия (изследване на жлезата с радиоизотоп) и тогава се поставя пълната диагноза. Има различни варианти.
На ендокринолог се отива с направление от Джи пи



благодаря ти много за информацията.
а ти как си сега? излекува ли се?

# 14
  • София
  • Мнения: 3 878
Цитат на: SAYONARA
Мила,не бързай да се шашкаш!Консултирай се с лекар,но знай ,че доста мами стават много по-слаби отпреди да родят.Горе главата и смело напред!Ще видиш ,че всичко е наред!


дано да е така! около мен всички се пулят и твърдят, че не е нормално това отслабване:(
благодаря за подкрепата!

Общи условия

Активация на акаунт