Кукла за момче?

  • 4 057
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Нашия татко също е против да се купуват кукли на алекс, но какво да правя като детето само си ги взима от щандовете и иска да си играе. В момента имаме всякакви играчки, вкл. и кукли всякакъв размер, а също така и количка / зимна / -  колко рев беше докъто му я купим..., и така винаги си правим това което ни харесва и не слушаме никого. Щом на детето му се играе , да си играе - според мен няма нищо лошо , нали и те един ден ще са татковци - трябва да знаят да се грижат за бебета и да бътат колички.

# 16
  • Мнения: 2 839
Ох тия мъже ... трябва ли децата да си играят с пистолети и войници, за да са достатъчно мъжествени в очите им!?
Аз си имам близнаци момче и момиче и няма как да им деля играчките, така че той играе с кукли и колички, тя с коли ... какво от това, за тях това е света който опознават.
В градината също ми прави впечатление, че децата си разменят играчките независимо от пола. А има и момчета които си носят кукленски колички, та за тях това е само проходилка  Grinning

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Имаме две мъжки кукли: едната е един мъж облечен с работни дрехи Bob the bilder, a другата е един "смехоран" с маймунско тяло и хуманоидно лице. Крис много си ги обича и си ги гушка. Кукли няма да купувам. Достатъчно му е да играе с кукли на площадката, когато сме навън и когато тръгне на градина. Но на колите,  кубчетата и скилс играчките наблягаме много.

# 18
  • Мнения: 3 743
И моя син като по-малък си харесваше кукли и си играеше с тях, и нашия татко реагира така -  smile3511  , но в крайна сметка този период отмина и в момента сме много чувствителни на тема "женски" и "мъжки" играчки - миналата седмица не искаше да му купя един пъзел, защото бил "женски"!
Така, че изобщо не се притеснявай! Wink


Не съм чула някой татко да се е ядосал, че дъщеря му си играе с колички и камиончета ?!?

# 19
  • Мнения: 612
И ние имаме една мъжка кукла на Попай и Дани много си я харесва. Даже я използвам да "седи" на гърнето та да може и Дани да се излъже да седне като Попай. Stuck Out Tongue

# 20
  • Мнения: 3 211
Обясни му, че е по-добре да му се купи сега, защото ако му се забранява да играе с кукли ще стане по-зле, ще иска само с кукли. Или му обясни, че е с образователна цел. Много са хубави тези комплекти, които могат да се хранят или пък с дрешки да се обличат, Габи много ги харесва, но пък бебетата са доста грозни. Ти ако си харесала тази кукла, я купи и купи отделно комплект за хранене на бебета, с шишета, чинийки, лъжички, чашки и т.н. или пък докторски комплект

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Valery

Момченцата ви играли ли са с кукли?



Само и предимно с кукли си играе синът ми. От сестра му това е преобладаващият асортимент играчки, но сме му купили 2-3 камиона и коли - не ги поглежда!
А кукла в кукленска количка - това е върха на забавата Stuck Out Tongue !

# 22
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Цитат на: Valery
Хъм, вчера си харесах една кукла - парцалена, като само главата и е гумена. Пее мила моя мамо много хубаво и исках да купя за Бобо една.
Тати обаче се запъна като магаре на мост, че момчтата не играят с кукли.
Вашето мнение по въпроса?
Момченцата ви играли ли са с кукли?
Аз си мисля, че е все едно дали ще е плюшен мечо, заьо и т.н животно или кукла, ама знам ли може аз да съм сбъркана


Нали си чувала приказката"Кой каквото няма това иска" Grinning
И ние сме същите като вас.
Боби умира за кукли.
Няма да забравя как излизайки един ден в парка, хвана на едно момичеце количката му с куклата, та като хукна едва го стигнах.То не бяха след това разправии, че съм му взела занимавката.
За Нова година реших един от многото му подаръци да бъде кукла, колкото  исмешно да звучи.Естественно и моят мъж като вашият тати се опъна на тази идея."Ти луда ли си, как ще му купуваш кукла,с кукли си играят момиченцата той е мъж"Е да така е ама интересно му е пък на детето.Та така, като тръгнах да купувам коледните подаръци хич не съм го питала дали е съгласен или не, взех си му аз на малкият мъж една кукла и хоп под-елхата.Мъжът ми като разбра какво съм направила почна да ми се кара,аз само се хилех и през едното ми ухо влизаше през другото излизаше.Та така на вторият ден Боби успя да убеди баща си че дава мило и драго за "бебето" Grinning Лягаше си с куклата ставаше с куклата хранеше се с нея.Приспиваше я.Естественно след това мъж ми ми се извини и обеща повече да не се меси, когато реша дали да купя дадено нещо за Боби. Grinning
Купуваш я и готово. Grinning

# 23
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Снощи имахме зериозен кукленски разговор с мъжо  Wink  Обещах му да не взимам сега кукла, но да се подготви психически, че ще започне да краде на мацкие в градинката куклите и количките - да не получи някой инфаркт като го види  Stuck Out Tongue
Мъжо не иска войници и пищови, но като луд афтомобилен фен иска коли, колички, моточрета и всякакви бръмчалки. Скоро предвижам семейна война: кола с педали или акумулатор да купим  Mr. Green
А въпроса с куклата, която харесах е решен много лесно: внучката на бавачката ми я има и Бо може да играе с нея  Wink

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Valery
Снощи имахме зериозен кукленски разговор с мъжо  Wink  Обещах му да не взимам сега кукла, но да се подготви психически, че ще започне да краде на мацкие в градинката куклите и количките - да не получи някой инфаркт като го види  Stuck Out Tongue
Мъжо не иска войници и пищови, но като луд афтомобилен фен иска коли, колички, моточрета и всякакви бръмчалки. Скоро предвижам семейна война: кола с педали или акумулатор да купим  Mr. Green
А въпроса с куклата, която харесах е решен много лесно: внучката на бавачката ми я има и Бо може да играе с нея  Wink

ами зашо не му вземеш кукла - мом4е . историята е следната - наше приятел4е обожава кукли - ама и там таткото  за кукли не иска и да 4уе , 4е накрая за кръщенето му купихме - кукла- воиник, със светещи ръце , малко по -голяма от Кен на Барби. имам впредвид да не е "класи4еска кукла" ами от тези от сорта на Хълк, или Хари Потър или някои герои

# 25
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Ами не знам - просто не съм се сещала за кукла момче. даже въобще не съм се сещала, че миога да му купя кукла, докато не се заигра с чуждата навън (с другата майка се опитвахме да пушим по цигара и да се видим и му я дадохме за да се занимае малко, докато ние си лафим).
Ще обмисля и варианта за мъжка кукла. Ама той е малък за пластмасова или друга корава кукла - аз исках мекичка, а пък тези мъжките май не са мекички. ще пообиколя магазините в близките дни и ще видя како ще си харесам. Ще се похваля задължително като се обзаведем с кукла. Wink

# 26
  • Мнения: 311
Моето момченце още и още си играе и с кукли.Тя играта им е много по-различна от тази на момичетата,така че,не виждам нищо лошо в това да се занимава така.
Пък и защо таткото не иска,ако беше момиче и поискаше кола сигурно нямаше да реагира така,нали.

# 27
  • Мнения: 3 161
Гледала ли си рекламата в Рекламна пауза: едно момченце все си играе с кукли с руси дълги коси, а баща му се нерви ужасно, че е женчо и му пробутва кукли мъже във военни униформи. Е да, ама момченцето пораства и си 'играе' с две руси мадами, а таткото - с двама по-млади войници (или нещо подобно).

Иначе по книжките пише, че за момченцата също е важно да играят с кукли. Така се учат да общуват, да разбират чувствата на другите, да се грижат за друг... Но нашите мъже не са го правили и немалко от тях не са способни да формулират и изразят чувства. Дай им да говорят само за коли или компютри. А това си е емоционално осакатяване, ама кой да го разбере.

Опитай наистина с кукла момче - има например едни парцалени, много слаки, или помоли някоя приятелка да му 'подари'.

# 28
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Момичета да похваля тати. Вчера бяхме в Метро и аз разглеждах куклите: харесах една кукла момченце. Тялото е парцалени и мекичко, а крачетата, ръчичките и главата са гумени. Облечен е в дънков гаеризон и има дънкова шапка с козирка, сложене на една страна. Много я харесах и татити каза, ами купи му я  Grinning  
Куклата е кръстена Васко и на Бобо много му харесва. Много сладко го гушка и го милва, малко му бърка в очичките, но ще се научим, че Васко го боли така  Wink
А, забравих да кажа, че Васко пее Мила моя мамо, като му натиснеш коремчето.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 958
Това ,което казвате е логично.Може би сте прави,че е добре момченцето да играе с разнообразни играчки,та дори и с кукли.Аз обаче,бях силно възмутена ,когато за прощъпулника на Жоро /преди 9 години/ свекърва ми му подари кукла....После моя леля играеше с него на куклен театър -пак се моткаха разни кукли....По едно време го бях изпратила да живее през седмицата при пра-бабата -там пък му връзваха кърпа на главата и престилка и играеше ръченица #Crazy Е да ви кажа,нараво побеснявах....Аз толкова исках да имам момченце ,а те го занимаваха с момичешки игри и забавления...Бях забранила ,но тайно пак играеха Sad
Много се отплеснах,ама незнам защо това безкрайно ме притесняваше... Sad

Общи условия

Активация на акаунт