забелиха ни пишлето,дайте съвет и кураж

  • 2 802
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не съм много веща в темата,, но защо ЧАК на 1 годинка.
Прост трябвашв да го направите вие - с ръка. Става доста по-лесно и  безболезно.
понякога не е толкова лесно

преди 4-5 дни забелих на синът ми пишката /на 1г и 4м/- докато го къпех, дръпнах мако по-силно от друг път и стана, но на другата сутрин плачеше и не искаше да пишка Sad! Водех го в банята, пусках водата и той се изпишкваше без проблем! Peace Правих 3-4 дни компрес с риванол и продължавам да забелвам и мия по време на баня! Peace
Днес по-добре ли е детенце Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
rivanol ointment (риванол маз) 1%.
Но компрес с течен риванол има по-добър ефект.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
При моя син мина доста леко и бързо. Промивахме го в Риванол по 3-4 пъти на ден и само тогава го болеше и проплакваше. Иначе като цяло беше спокоен.

# 18
  • Мнения: 301
и ние минахме през тази неприятна манипулация - на 2 години!Пишахме няколко дена в корито с вода и беше доста по-лесно. Сега-2 седмици след това не дава никой да припари в тази област и нямам идея как да го правя в банята - съвсем няма да мога... newsm78

# 19
  • Мнения: 2 448
няма страшно, минали сме по тази път. Трябва да му правите 1 седмица баня с тетра като забелвате въпреки болката, ако се откажете ще се залепи пак. Иначе 2-3 дни е голямата болка и толкова. При нас таткото се справи с този проблем, защото мен ме беше страх.

# 20
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не е трябвало да чакате толкова време. Прост трябвашв да го направите вие - с ръка. Става доста по-лесно и  безболезно. Моят син е на 10 месеца и вече пишенцето му е забелено, много ми помогна мазането с Дефламол. Сега трябва да продължите със забелването. Поздрави.
да ние постепенно от мъничък и нищо не разбра  Whistling

# 21
  • Мнения: 474
След забелването в Пирогов ни препоръчаха баня със смрадлика по 10-тина минути и мазане с дефламол, след почистване с риванол.
Аз обаче забелязах, че детенце като пишка прав и без памперс, а с обикновени гащички и не го боли. И така почти цяла седмица карахме с гащички и ританки. Като му се допишкаше се разпищяваше, ако беше седнал, вдигах го прав да походи малко и се изпишкваше без проблем и без болка. Така и нощем- като се разплакваше го вдигах, завеждах го до коридора и се изпишкваше спокойно прав.
Пробвай без памперс няколко дни. Това помогна срещу болката при нас. А и след Пирогов през 2 дни го водих при педиатърката ни, тя викаше хирург и го преглеждаха дали всичко върви добре. Слава Богу всичко мина и сега само почистваме всяка вечер.

# 22
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
На моята приятелка детето беше с такъв проблем,но вани със смрадлика след забелването и дефламола оправиха положението.Мажи по обилно да не залепне,и като отмине болката продължавате с упражненията.... Hug

# 23
  • Мнения: 6 441
Защо ги тормозите така децата  ooooh!
Моля те,успокой ме,че може и да не се прави нищо... Praynig Досега нищо не съм забелвала,просто лекичко изчиствах.А днес ни преглежда един лекар и като му дръпна пишете  #Crazy #Crazy и на мен звезди ми се видяха.Моля ви ,кажете,няма ли вариант,в които само всичко да си идва на мястото.Нали все пак си е природа-защо да и се месим?!

# 24
  • Мнения: 84
Ние всеки път след баня по мъничко забелваме и така ще я оправим сами и то съвсем безболезнено! Малкия е на 3,5 месеца! Peace

# 25
  • Мнения: 6 441
Ние всеки път след баня по мъничко забелваме и така ще я оправим сами и то съвсем безболезнено! Малкия е на 3,5 месеца! Peace
Какво точно значи малко?? newsm78

# 26
  • Мнения: 56
Ние нищо не сме забелвали, мисля че някъде тук четох  статия против, само като го къпя му издърпвах кожичката колкото може даже и  по-малко от моженето за да му я измия  и още преди годинката се забели така да се каже самичка. Точно кога не мога да кажа защото не съм обръщала голямо внимание, но си стана естествено и без никакъв рев. Дано съм помогнала  Hug

# 27
  • Мнения: 84
Ами по мъничко, защото тя всеки път се цепва по малко и не продължавам повече. Но, всеки път има по-голям напредък и така предполагам докато се покаже! Peace

# 28
  • Мнения: 6 441
Ние нищо не сме забелвали, мисля че някъде тук четох  статия против, само като го къпя му издърпвах кожичката колкото може даже и  по-малко от моженето за да му я измия  и още преди годинката се забели така да се каже самичка. Точно кога не мога да кажа защото не съм обръщала голямо внимание, но си стана естествено и без никакъв рев. Дано съм помогнала  Hug
Много ти благодаря!Вече започнах да си мисля,че пропускам да правя нещо важно!

# 29
  • Мнения: 84
Мисля, че пропускаш, защото да си стане по естествен път е голяма рядкост, попитай педиатъра си. Знам, че ако не се прави навреме после се ходи при хирург и децата го преживяват по зле. Sad

Общи условия

Активация на акаунт