ЦвЕтНи ИдЕи За БеБеШкАтА СтАя

  • 29 760
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
10 Правила при обзавеждане на детската стая

При оформянето на интериора на детската стая се налага на взимаме решение за друг човек, пак макар и малък. Така че е почти невъзможно да избегнете грешките. Но за да избегнете най-явните, прочетете някой препоръки и грешки които правят възрастните.

1. Безопасност. Никакви остри и стърчащи детайли, в които детето може да се удари или набоде. Мебелите трябва да бъдат екологични, най добре дървени.

2. Спокойни тонове. В къщи детето почива от активния живот в детската градина или училище, затова стаята му трябва да има такава атмосфера, че тя да го успокой и да овладее неговата нестихваща енергия. Психолозите съветват да се използват топли и светли цветове в нюанси на жълтото, розовото и бледо синьо. Ярките, червени и виолетови отенъци най добре да се избягват.

3 . Достъпност. Ако искате вашето дете да беде самостоятелно. Тогава се постарайте така да поставите предметите в неговата стая, че то да има достъп до всичко.

4. Детските рисунки закачете във вашата спалня. Детските рисунки по стените в детската стая радват много родителите, но не и децата. Те имат нужда да се учат от нещо и да виждат нещо ново. И въбще ограничаването на изображенията, които виждат децата всеки ден не спомагат за тяхното развитие.

5. Купуване на голямо количество вещи и играчки. Когато изобилието достигне критичната си точка, то се трeвръща в хаос. Живеейки в атмосфера на хаос, детето може да се чувства зле и даже да развие невроза.

6. Ревностно пазене на вещите. След като сте се постарали да обзаведете детската стая и да създадете поdходяща атмосфера, пригответе се да понесете факта, че видът на мебелите скоро няма да е същият. Децата обичат да игrаят и техните реакции са спонтанни. Те трябва да се чувстват, като в своя стая, а не като в музей и да се боят за всяка вещ.

7. Не поставяйте странни предмети в детската стая. Често заради икономия на място възрастните оставят на склад в детската стая - дъски за гладене, шевни машини и даже хладилници. По този начин детската стая става като склад. На нито едно дете това не би му харесало.

8. Не отделяйте за детето най-малката стая. Ако условията на живот ви го позволяват, най добре пратете детето в по-голяма стая. Това ще ви избави от много проблеми в бъдеще. Защото детската стая за детето е място за игра, за учене, за почивка, за гости и т.н.

9. Опит в стаята да детето да сбъднат всичките свой несбъднати мечти. Какъвто и да е вашия детски опит недейте да го натрапвате на детето. Всяко дете има свои собствени желания. И вие трябва да се съобразявате с тях.

10. Сляпо следване на статии и книги. Детето не е експериментален проект върху, които може да използвате готови формули и шаблони. То е личност с индивидуални черти и емоции. И затова за да създадете идеяния детски интериор е полезно да изучавате своето дете.
www.napravisam.bg

.........................

Съвети за бебешкия кът

Когато предстои в дома ви да влезе нов член на семейството, трябва да обърнете особено внимание на подредбата на детската стая. Интериорът на стаята играе важна роля за формирането на детския характер. Това е мястото, където детето ще получи едни от първите си чувства на доволство и радост. Тя трябва да съчетава в себе си място за отдих, забавление и учение. Никой елемент не трябва да внася отрицателни настроения, като страх и безпокойство. Предлагам ви няколко хитрини, които ще ви помогнат при подредбата на детския кът.

На първо място обърнете внимание на безопасността. Използвайте само естествени и природосъобразни продукти – матраци с органични материали, памучни спални комплекти, килими от естествени материи. Мебелите в стаята трябва да са изработени с безопасни, нетоксични бои и лакове. Когато мъникът проходи, за да избегнете нараняванията, отстранете всички мебели с остри ъгли, тежки метални конструкции или стъклени принадлежности.

През първите месеци бебето ще прекарва по-голямата част от денонощието в детското креватче или кошчето. Обърнете внимание от какви материали е изработено.
Повърхността да не е наранена, да няма пукнатини и боята не трябва да се люпи. Хубаво е, креватчето да има подвижна настройка на матрака и предната страна да се сваля. Решетките трябва да не са на по-малко от 6 см. разстояние една от друга.

Освен място за спане е нужен и кът за преобличане. В магазините предлагат прекрасни ракли – вани, пригодени за повиване и къпане. Ако нямате достатъчно средства, може да ползвате раклата или скрина, в който да прибирате детските дрешки, и върху него да поставите подложката за повиване. Добре е скринът да ви е удобен на височина и подложката лесно да се почиства. До него може да сложите контейнер с няколко нива, където да прибирате пелените и другите материали за повиване.

Ако имате възможност, в детската стая сложете матрак, на който може да играете на воля. По-евтино решение са надуваемите дюшеци.

Противно на широко разпространеното мнение, че стаята трябва да е изпъстрена с цветове, при избора на тонове се стремете към простота и изчистеност. Стаята трябва да излъчва спокойствие, а не да натоварва. При избора на цвят спрете се на светлите гами, на жълтото, розовото, синьото или оранжевото. Играчките са тези, които концентрират вниманието. Избягвайте прекалено многото картини и не внасяйте растения. На празната стена може да опънете корда, на която да закачате различни детски рисунки и играчки. Хубаво е периодично те да се сменят.

Това е стаята на вашето бебе, което расте всяка секунда. Ще настъпи време на самостоятелност, когато само ще трябва да достига играчките и книжките си. За целта може да сложите на едната стена рафтче на около 80 см. от земята, на което да наредите книжките. Играчките прибирайте в сандък с лек капак. Удобно разрешение е отвореният плетен кош за домашни любимци. Поддържайте реда в детската стая, като често прибирайте играчките. Хаосът може да отблъсне интереса на малкото човече към тях.

.............................



Правилото на трите цвята

Да се съобразите или не — това зависи единствено от вас. То не е задължително, но естетите го препоръчват. То определя съчетаването на три различни цвята в пропорция 80% за основния цвят боя, 15% и 5% за два допълнителни цвята.

Детайлите

Те придават очарование на помещенията. Фриз, изработен по шаблон, Корниз от друг цвят (в гамата на основния), врата, контрастираща на стените, ще обогатят стаята с декоративността си.

Цветът коригира обемите

Припомнянето на някои правила ще ви избави от неприятния ефект след необмислено боядисване. Много ниските тавани ще се "повдигнат", боядисани в чисто бяло. Увеличаването на обема на помещението се постига със светли цветове, близки по нюанс, върху табана, стените и пода. Коридорът изглежда по-обширен, ако положите тъмен цвят върху най-далечната стена и я обградите със светли странични стени и таван. Правилата за съчетаване и въздействие на цветовете са единственият диктатор при определяне на новия вариант в боядисването и декорирането на жилището. Боядисването в бяло е добро решение за онези, които не се решават да потърсят по-смелите и оригинални изпълнения.

Изборът на цвят

също е функция от разположението на стаята. При северно изложение топлите и светли тонове компенсират липсата на слънце - използват се жълто, оранжево, светлосиньо. Те биха могли да се комбинират с наситени, но топли цветове — червено и кафяво. При южно изложение студените и наситени тонове разхлаждат - предпочитат се зелено, синьо,

виолетово. Изтокът изисква нежни цветове и позволява петно от топъл цвят. Стената с прозореца може да бъде с един тон по-светла.

„Зелено " боядисване

То е хит по света. Нетоксичните и противоалергични бои се предпочитат.

Изборът на вид боя

е важен момент независимо дали сами ще се справяте с дома, или ще потърсите майстор. Съществуват два вида покрития — на водна основа и синтетични. Първите се разреждат с вода и това ги прави практични за използване. Другите се разреждат с определени разтворители, което ги прави по-устойчиви, а и поддържането и почистването на покритията е по-лесно.

Изборът на боята има значение не само за крайния ефект, но и за поддържането на боядисаната повърхност. Матовото се замърсява бързо и затова се препоръчва предимно за табани. В замяна този цвят дава възможност да се прикрият известни грапавини и дефекти. Боите с блясък притежават несравнима издръжливост благодарение на състава си и на филма, който образуват.

Влажните помещения

Синтетичните покрития са устойчиви, лесно се почистват и поради това се препоръчват за кухни, бани и мокри помещения.

.......................

За първите месеци след раждането кошчето съвсем не е за пренебрегване. Все пак повечето родители от самото начало предпочитат креватчето. За удобство на майката е задължителна масата за повиване на бебето - тя често е с няколко чекмеджета, които побират куп неща от бебешкия гардероб. Също много удобни са креватчетата с подвижно дъно - с помощта на лост или бутон те се повдигат на желаната височина.
Има модели, при които предната стена се сваля -те могат да се ползват години наред.



Подходящото креватче винаги е с високи, предпазващи детето страни, изработени от неплътни плоскости, които позволяват проветрение на постелята и възможност за наблюдение.
Практични са съвременните модели, снабдени с колелца, които при желание могат лесно да се свалят. Доколкото скелетът на детето се формира през неговата първа година, от особено значение е формата и ортопедичността на основата на леглото. Специалистите съветват креватчетата да са с ширина не по-малка от 90 см. Хубаво е, ако са окомплектовани с ортопедични решетки и полутечни матраци. Матракът, възглавничката, юрганчето, както всичко, до което се допира детето, трябва да бъдат изработени от естествени и екологични материали.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 09:19 от Malenna

# 16
  • Мнения: 6 039
да добавя за картини, часовници и всякакви подобни неща по стените, не ги закачайте високо, както бихте го направили в хола или кухнята. В детското пространство съобразяваме мащаба с  детето.

# 17
simplyaven много хубава стая.
Malenna благодаря за статиите които си дала.
Поразгледах и други теми във форума свързани с детските стаи.Хареса ми ето тук една стая http://www.potterybarnkids.com/room/rom/romgir/romgirpkb/index.cfm Допадна ми ламперията по стените.Модерна ли е отново ламперията?Харесва ли ви и може ли да се съчетае с тапети по някакъв начин?Покажете ми и идеи за хубави бебешки креватчета моля.Ще си правим всичко по поръчка в една фирма,която много ни я похвалиха.Искам стаята да е удобна и функционална.Всякакви идеи как да го постигна ще са ми от полза.

# 18
  • Мнения: 3 034
L_i_l_i, благодаря ти, тя още не е съвсем готова, остават леглото (нашето ще е бяло, обикновено бебешко легло, което става по-нататък на детско, с текстил в светло зелено и синьо), едно кресло (разтегаемо до дневно легло) и килима (той също е в синьо и бледо зелено)  newsm78

а тук не препоръчват да се закачат разни неща на височина, на която детето може да ги стигне, защото може да ги докопа, да му паднат на краката или да падне пирон, винт, дюбел или нещо друго с което са закачени и да го глътне  Sick та затова и ние решихме височко да ги окачаме или поне да има шкаф пред тях и да не се стигат лесно, децата май са доста изобретателни като опре до любопитство и пипане  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 034
ето такова подобно е нашето легло, само няма воланчета отдолу, а чекмедже:



ето тук още идеи за креватчета:

http://www.thebabydepot.ca/cgi-bin/catalogue_d2.cgi?8

# 20
  • Мнения: 14 489
нашата е в жълто и оранжево. още не е съвсем готова де  Grinning и мисля да добавя още един цвят - бледолилаво или цикламено, още умувам...

# 21
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Записвам се да следя темата - отново ще си имам бебче и ми е интересно

# 22
  • Мнения: 734
Само да добавя, че преди около седмица в Mr. Bricolage видях едни разкошни прекъсвачи за осветление и контакти - във формата на цвете с различни цветове на листенцата - синьо, розово, жълто....Мен лично много ме впечатлиха.

# 23
  • Мнения: 7 430
Само да добавя, че преди около седмица в Mr. Bricolage видях едни разкошни прекъсвачи за осветление и контакти - във формата на цвете с различни цветове на листенцата - синьо, розово, жълто....Мен лично много ме впечатлиха.


...и аз много ги харесах само дето не стават за детска за момченца Tired

# 24
  • Мнения: 1 800
Благодаря ви.Много хубави идеи давате.
benson10 радвам се,че темата е полезна и на теб.А комбинация от бло,синьо и кафяво наистина звучи добре.За бебе момченце ще е супер,а момиченце  newsm78

L_i_l_i, извинявай, чак сега видях, че си писала към мен. Аз ако имах момиченце бих я направила в бяло, розово, зелено, или бяло, кафяво и розаво, или синьо, лилаво и жълто/циклама. Зависи какви цветове ти харесваш.  Ето в тези постелки за кошарка съм влюбена:

http://dwellshop.com/b2c/ecom/common/prodesc%5Cimages%5Cdwellbab … blossom-NEW_L.jpg
http://dwellshop.com/b2c/ecom/common/prodesc%5Cimages%5Cdwellbab … ousel_petal_L.jpg
http://www.jacadiusa.com/ecomapp/shop/viewProduct.do?productId=1162
този последния не успях да покажа само снимката Embarassed

Много хубави съвети са дадени в темата до сега.
Четох, че за легълцето не трябва да се пестят пари. То е най- важната покупка за детето и трябва да е най- качественото, което може да си позволи с-вото.

# 25
  • Мнения: 14 489
Четох, че за легълцето не трябва да се пестят пари. То е най- важната покупка за детето и трябва да е най- качественото, което може да си позволи с-вото.


може би ми е глупав въпроса, но задължително ли е да е дървено? аз съм се насочила към тези легла-кошари от пластмаса.
ето такова например http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 51e4ef626155aaf37

# 26
  • Мнения: 1 800
Четох, че за легълцето не трябва да се пестят пари. То е най- важната покупка за детето и трябва да е най- качественото, което може да си позволи с-вото.


може би ми е глупав въпроса, но задължително ли е да е дървено? аз съм се насочила към тези легла-кошари от пластмаса.
ето такова например http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 51e4ef626155aaf37


Съжалявам, ако съм те подвела, така е по американски стандарт, но всички познати тук са използвали в началото подобни на тези, които си показала, включително и аз.  Нашата имаше и по- висока част, дано тук се вижда:
http://www.albeebaby.com/chicco-lullaby-lx-playard-race.html
http://www.albeebaby.com/evbaplpicube.html   тук се вижда по- добре

но може да се използва до определени кг, след това аз купих другото легло, защото с мъжа ми сме доста високи и ни беше неудобно да слагаме бебето на ниското ниво.
Според мен няма проблем Peace

# 27
  • Мнения: 14 489
благодаря benson10!
тукашните също имат такава по-висока част, наричат я "за новородено".
харесват ми защото се сгъва, може да я местиш в различните стаи, за разлика от тези дървените

# 28
  • Мнения: 1 800
Това ни хареса и на нас, че може да се мести. Ние много пътуваме и е супер удобство, даже и в самолети я чекирам.

Лека бременност!

# 29

Общи условия

Активация на акаунт