Изследвания за хепатит Б

  • 12 764
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте момичета!
Мъжа ми преди повече от 10 години е боледувал от жълтеница. Тази година почнахме с опитите за бебеправене уж забременях но се оказа кухо яйце. Една роднина на моя мъж, която е акушерка по професия преди няколко дни ми каза, че щом е боледувал от жълтеница значи е имал хепатит Б и от това се получавало кухо яйце. Но докторът тогава такова нещо не е казал на мъжа ми, че има хепатит Б. Аз съм от Разград, тъй като тук няма добри лекари се записах за час при доц. Янева в Майчин дом - Варна, за контролен преглед. Та въпроса ми е - от сега какви изследвания можем да пуснем на мъжа ми преди да отида при лекаря във Варна, за да имаме в готовност някакви резултати. Или е по-добре лекаря да прецени какво точно да се направи.
Ако някоя от вас знае нещо по моя въпрос, моля да ми отговори!
Благодаря ви предварително!
Лека вечер на всички

# 1
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Преди 9 години и аз бях болна от хепатит- вирусен - тип А.Тогава разбрах ,че хепатитът бива А,Б и С. Хепатит А се предава по въздушно капков път,със заразена храна....нарича се още "болест на мръсните ръце".Хепатит Б и С се предават по кръвен път ,а С също така и по полов.Първо не разбрах какъв хепатит е боледувал мъжа ти,но за пръв път чувам да има връзка между него и кухо яйце newsm78Мисля,че тази акушерка е в грешка

# 2
  • Мнения: 110
Здравей nikkita_deneva
Хепатит Б. Но докторът на мъжа ми не е казал, че има Хепатит Б, той му е казал че има жълтеница. А жълтеницата и Хепатит Б дали са едно и също нещо незнам  newsm78

# 3
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Хепатит и жълтеница е едно и също.

# 4
# 5
  • Мнения: 116
 Здравей и от мен .
 Хепатитът е няколко типа А, Б, С и Д. Обикновено хората го наричат жълтеница поради характерното оцветяване на тялото и очните ябълки. Ако съпругът ти е боледувал от хепатит Б сигурно лечението е било продължително. Би следвало и да го уведомят за това. Той се предава по полов и кръвен път. Понякога протича без характерни симптоми.Дали човек е болен може да провери със изследвания на кръвта. Правят се предполагам във всяка лаборатория.
 И аз не си спомням за връзка между хепатит и кухо яйце.

# 6
  • Мнения: 189
Здравей zdravey, мисля, че ако съпругът ти е имал "жълтеница", това е било хепатит А. Вероятно е бил в болница известно време, после са му забранили да яде пържено и др. работи, после са му правили кръвни проби всяка година или нещо такова, за да се види дали се е излекували. А действително хепатити Б и С, че и другите, по-често минават без жълтеница.

Разбира се, само предполагам. Не знам нищо за връзката между хепатита и кухото яйце. Но за да сте спокойни и сигурни, е добре съпругът ти (а и ти, защо не) да си направи изследване за хепатит Б.

# 7
  • Мнения: 1 284
Здравей,мен също ме бяха шашнали със завишени показатели за хепатит В.Нека си пусне кръвни чернодробни изследвания:асат,алат и билирубин,за да е спокоен.

# 8
  • Мнения: 575
Пуснете си изследване Австралийски антиген. На мъжа ми му казаха, че има Хепатит Б и само ме ошашкаха да хукна по какви ли не изследвания, точно защото бях чувала че е опасно през бременността. Аз нямах нищо. И в последствие след биопсии и какви ли не др. изследвания се оказа, че и той нямал Хепатит, а е само носител на вируса, но той не се е отключил. Такива хора се изследват по веднъж годишно, защото има все пак някаква малка вероятност да се отключи и да се развие вируса.
Направете си по едно изследване за да сте спокойни, но жълтеницата не е Хепатит Б. Хепатита си е сериозно заболяване, лечението му изисква доста време, средства и постоянство.

# 9
  • Мнения: 820
Жълтеницата не е болест, а само признак, който може да се наблюдава при голям брой болести! Също както кашлицата, повишената температура, хипертонията и др.
При хепатит Б, може да има жълтеница. Пуснете си и двамата изследвания за австралийски антиген (хеп. Б) и ще се разбере има ли го или не. Аз също не съм чувала за връзка между хеп. Б и кухо яйце.

# 10
  • Мнения: 110
Благодаря ви много момичета.
Успокоих се малко, като си задавах въпроса направо бях шашната, незнаех какво да правя.
phoenix  мъжа ми даже не е лежал в болницата.
Решихме първо да ходим на лекар и лекаря да определи какви изседвания да си пуснем.
Още веднъж ви благодаря  Hug
Лек ден на всички.

# 11
Здравеите и от мен.Когато моят доктор ми писа болни4ния лист 45дни преди термина ми каза, 4е сам преносител на хепатит б, каза 4е не сам болна, но не трябва да дарявам крав,защото ще заразя 4овека. Сега оба4е запо4нах да си задавам вапроси:дали бебето ще е болно, дали мога да заразя някой по друг на4ин. 4етох 4е може да се предава и по полов път и се претеснявам ,4е мога да съм заразила и мъжа ми, въпреки 4е на него със сигорност му е правена ваксина. Не знам кога мога да запо4на да се лекувам и дали изобщо трябва да се лекувам . Някой ако знае нещо нека да ми пише

# 12
  • Мнения: 400
Здравеите и от мен.Когато моят доктор ми писа болни4ния лист 45дни преди термина ми каза, 4е сам преносител на хепатит б, каза 4е не сам болна, но не трябва да дарявам крав,защото ще заразя 4овека. Сега оба4е запо4нах да си задавам вапроси:дали бебето ще е болно, дали мога да заразя някой по друг на4ин. 4етох 4е може да се предава и по полов път и се претеснявам ,4е мога да съм заразила и мъжа ми, въпреки 4е на него със сигорност му е правена ваксина. Не знам кога мога да запо4на да се лекувам и дали изобщо трябва да се лекувам . Някой ако знае нещо нека да ми пише
Чак сега ли ти откриха австралийски антиген???Обикновено се пускат такива изследвания в началото на бременността.На мен лично тогава ми го откриха.Не съм боледувала,но явно съм се заразила по време на работа/имам достъп до кръв и слюнка/Заразяването става основно по кръвен път,по полов много рядко,само ако имат рани и двамата партнъори.Моят съпруг не е ваксиниран,но при него не се откри носителство на вируса.
За бебето не се тревожи,но задължително разпитай как ще мине раждането.Обикновено препоръчват секцио.Когато се роди бебето трябва да го ваксинират.Попитай за ваксините...
А за да си следиш състоянието,периодично трябва да си пускаш чернодробни изследвания,за да видиш дали няма да се активира вируса.За лечение незнам...Знам само,че почти не се лекува,но за това ще разпиташ лекаря си след като родиш.Не се притеснявай толкова:)
Пожелавам ти леко раждане и здраво бебенце Hug

# 13
  • Мнения: 49
Здравеите и от мен.Когато моят доктор ми писа болни4ния лист 45дни преди термина ми каза, 4е сам преносител на хепатит б, каза 4е не сам болна, но не трябва да дарявам крав,защото ще заразя 4овека. Сега оба4е запо4нах да си задавам вапроси:дали бебето ще е болно, дали мога да заразя някой по друг на4ин. 4етох 4е може да се предава и по полов път и се претеснявам ,4е мога да съм заразила и мъжа ми, въпреки 4е на него със сигорност му е правена ваксина. Не знам кога мога да запо4на да се лекувам и дали изобщо трябва да се лекувам . Някой ако знае нещо нека да ми пише
Здравей и аз съм носител на хепатит Б но не го карам правя си през 3мес. чернодробни изследвания за по сигурно въпреки че ми казаха да ги правя през 6мес.но не мога да чакам толкова знам че няма проблем за бебето ако си само носител има ако го караш в момента и след раждането се бие инжекция на бебето до 48ч.но кажи на лекарите при които ще раждаш и настоявай за тази инжекция.Моя приятелка и тя е носител и роди здраво детенце но постоянно питаше докторите дали са му били тази инжекция така че спокойно и аз като разбрех се притесних много

# 14
  • Мнения: 948
За бебето не се тревожи,но задължително разпитай как ще мине раждането.Обикновено препоръчват секцио.Когато се роди бебето трябва да го ваксинират.Попитай за ваксините...

Ако си само носител, начина на раждане няма нищо общо; изобщо не трябва да е секцио. На бебето се слага ваксина веднага след раждането (и после още 2 пъти). На теб ще трябва да ти правят кръвни изследвания всяка година, за да се види дали ще си останеш само носител, или ще се развие болестта.

Всъщност, Хеп Б ваксина е в задължителния списък за БГ (т.е. всички бебета я получават след раждането):
http://www.moetobebe.net/read.php?aid=15&cat=0

Общи условия

Активация на акаунт