Въпрос за изваряването

  • 617
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 246
Все още изварявам шишета на Йоан,мислех да го правя докато стане на 1 година  Rolling Eyes Той вече е на кухня,а бурканчетата с които вземам храната(пластмасови са) само ги мия.А реално от 4-ри хранения на ден само вечерното е с мляко.Та в този ред на мисли изварявам всяка вечер шишето от млякото и това за водата.Не ми тежи(в микровълновата със стерилизатора става бързо),но се чудя има ли смисъл  Thinking Не изварявам бурканчетата,той вече лапа всичко,пипа на всякъде и след това си пъха ръцете в устата,а аз май се вманиачавам на тема изваряване. ooooh! Приятелките ми отдавна спряха да го правят,какво е вашето мнение Confused: Знам че има доста теми по този въпрос,така че ме извинете,а модераторите ако сметнат за нужно да я заключат  Simple Smile

# 1
Аз изварявам веднъж седмично. А иначе мия с четка и веро.
А тук всичките ми познати и един път не са изварявали шишета.
Само мият Thinking

# 2
  • Мнения: 1 777
az mia samo s vero i chetka nikoga ne sam izvariavala
nito s parvoto dete nito sega s vtoroto Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Преди Иво да започне да лази стерилизирах всичко наред. Когато започна-постепенно сведох стерилизацията до 1 път седмично. Някъде към 10-тия му месец спрях да стерилизирам изобщо. Ръчичките му-дори и да ги мия-са все зацапани с нещо-той постоянно чопли нещо по пода, по земята навън. Не е от децата, които си завират всичко в устата, но все пак-лапа разни неща, които не са мити. При това положение стерилизирането е направо безсмислено, според мен.

# 4
  • Мнения: 3 932
Не изварявам нищо вече, само ново шише или залъгалка.

# 5
  • Мнения: 1 181
отначало изварявах на Павел шишетата след всяко хранене, вкл. и нощното smile3507 , но от известно време спрях - мия ги с веро.

# 6
  • Мнения: 153
До шестия месец е добре да се изваряват след всяко хранене, защото не е развита имунната система. След шестия месец е необходимо 1 път седмично.

# 7
  • Мнения: 5 713
Аз спрях да изварявам след 3-я месец. Сега мия с гореща вода, бебешки сапун и 4етка.

# 8
  • Мнения: 216
Спрях да изварявам след трети месец по-съвет на педиатърката. Просто мия обилно с течен сапун и топла вода.

# 9
  • Мнения: 779
От 2 седмици не стерилизирам нищо. Мия с веро, четка и гореща вода.

# 10
  • Мнения: 2 258
До 9-тия месец стерилизирах....Сега вече мия с четка и веро само.

# 11
  • Мнения: 7 821
След като ги пуснах да лазят по пода (7, 8 месец) спрях да изварявам изобщо.

# 12
  • Мнения: 137
здр.относно изжаряжането аз самата ги изварявах до 7 мия месец по принцип незнам до кога трябжа да ги изваряжам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт