Изнудват ме да захраня детето си

  • 2 221
  • 39
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Детето ми е на 3 месеца и е само на кърма. От три дена само вечер плачи ужасно много, може би два, три часа а може и повече и не спира... Когато си го накърмя е спокоен и доволен, през деня яде и пропуска по час два за ядене. Вечер се храним, и сега ме изнудват да му давам и АМ за дохранване а той не е гладен поне според мен  Cry Искат да му давам и сокове и пюрета  Cry. Моля ви дайте ми съвет какво да правя... съмнявам се, че може и да е започнал да прави рахит но не мога да съм сигурна... дайте ми съвет моля ви  Cry

# 1
  • Мнения: 5 940
Кои са тези дето те изнудват? Нали детето си е твое, ти решаваш. Единствено ти и таткото трябва да решавате.

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 351
Е да така е но има една подробност... таткото е в Франция а аз живея с малчо при родителите ми защото съм студентка в града в който живях преди да се омъжа и сега са около мен баби Sad

# 3
  • Мнения: 236
Здравей,
не знам дали аз ще ти бъда от полза, но мога да ти дам мнението си - детенцето е твърде малко за захранване, моята е на 7 мес. и чак сега я захранвам и то предимно с плодови пюрета, дори и зеленчуковите не съм въвела напълно още.
Може да плаче от колики - според моята педиатърка плодовите спокове не са за препоръчване - ферментират в стомахчето на мъника и му предизвикват още по-големи колики. Даже съм си купила книга за захранване - на др. Дойчинова и там тя препоръчва до 4-6 месец децата да са само на кърма. Защо не направиш пробно кърмене - така ще се установи дали ти е малко кърмата. Майка ми ми е казвала, че мен така ме е отбила на 2 мес. - мислила, че й е малко кърмата, почнала да ми дава АМ и след няколко дена вече изобщо не съм искала да суча. Аз моята дъщеря я хранех през 1 час и половина до 4 мес. - питала съм педиатърката ни, тя каза, че няма проблем. Сега яде горе-долу през 2 часа. А вода даваш ли, аз не давах - от водата й се усилваха коликите. При момченцата коликите са по-продължителни. Направи пробно кърмене, просто за да си сигурна. И не се притеснявай, ако малкият наддава с 800 гр. на месец - значи си имаш кърма. Ако мислиш, че ще ти помогне, мога да ти пратя килограмите на моята хубавица на 3 месеца, но всяко дете е индивидуално. Една приятелка ми разправяше, че и нея са я карали да дава АМ, защото дъщеричката й наддавала само по 100 гр. на месец, но моята приятелка не се съгласила и си кърми детето до 1 годинка. И детенцето си е О.К
Успех! Simple Smile

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ох давам водичка но не много... съвсем малко и то след хранене въпреки, че прочетох, че не е задължително ама късно и сега си я търси като наследство.
 Незнам дали е правилно но се чудя утре дали след 4 когато започва да плачи да направя 50мл АМ и да му дам да цока цица и после АМ и да им покажа, че не е от ненаяждане... Незнам вече какво да измисля... и аз искам да го кърмя до дупка но с толкова бабки около мен голяма борба пада  ooooh!

# 5
  • Мнения: 484
Как да ти помогнем - съвет за захранването ли да ти дадем, или да ти вдъхнем кураж за битки Simple Smile? Продължавай да се бориш, бебетата понякога си плачат по причини, които не можем да разберем Simple Smile. Вярвай на инстинкта си и се бори - днес ще ти се наложат за захранването, утре за нещо друго. Все пак раждаме деца за да си ги гледаме и да им се радваме, а не за удоволствие на бабите (колкото и да се опитват да ни карат да се чустваме виновни, че не ги слушаме) Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 6 438
Мегита ,аз съм като теб-студентка,с мъж в чужбина и един куп баби около мен ,който само ме карат да давам кисело мляко,да слагам сол,захар и всякакви такива щуротии.
За мен решението на проблема е да кърмиш,щом заплаче.И за мен това са колики-ние не сме ги усетили със Саб симплекс и чайче на Хип.Не му давай на детето АМ,като е малко по-лесно се отбиват.На Алекс му дадох АМ на 6 месеца,защото много често започна да се буди нощем и не искаше да суче и реших ,че това е решението.И досега вечер си го дохранвам Peace Но пак ти казвам-кърми си го,когато заплаче,дори и да не е по час.Ако ти наддава нормално,няма проблеми,както са ти казали преди мен Peace
А даваш ли нещо за колики?

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Меги, спокойно си гледай детето и не се давай на никой Naughty- не им позволявай да ти се мешат, скръцни със зъби и им дай да разберат че това е твоето дете и ти решаваш как да се грижиш за него! Peace
Има кризи на растежа и мисля, че едната беше около 3-тия месец! Също така може да има и колики или да започват зъбки Rolling Eyes! И аз минах през този период- спомням си как една вечер се скъсах да плача, защото мислех че ми намалява кърмата ooooh!! И няма да ти казвам колко време стоя в шкафа една кутия АМ, защото и аз като теб се чудех дали да дохранвам, но все пак устисках! Peace Кърмих до 1годинка без да дохранвам Wink
Колкото до сокове и пюрета- щом си решила че ще захранваш късно- така да бъде, поздравявам те Hug! В началото майка ми и свекърва ми се чудеха защо не давам на детето сок- те нямаха идея какво е това късно захранване Simple Smile, но след като им казах че детето ще яде и пие около 6-тия месец те първо се  Shocked и после се примириха Peace!
Какво ще рече- съмнявам се, че е почнал да развива рахит newsm78

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Да аз го храня постоянно когато си поиска... има дни в които иска на 2 часа и по- малко и му давам но след 2 дена пак се нормализира и предполагам е защото не му стига и така си е увеличава...
 За Рахита... много се стряска, плаче, расте ужасно бързо и ме е страх да не е от това... но за всички случаи не е от недояждане
 Ох момичета много ви благодаря... вдъхнахте ми много кураж и сили  Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 356
Здравей  Hug
Дръж се, момиче, ти си майката и ти решаваш кое е най-добро за детето ти! Ако бебчето ти наддава добре, защо да го дохранваш?  newsm78 Кърми на поискване, там е истината. Ако можеш, намали водата и я спри, не му трябва. Пробното кърмене според мен няма да ти реши проблема - бебоците не изсукват еднакво количество при всяко хранене (възрастните също не ядат винаги еднакво количество, нали  Laughing) Потърси причината за плача - може да са колики, друго неразположение, а може да е просто ревлив период, който все някога ще свърши. Опасенията за рахит ще разсееш при педиатъра. А на бабите предложи да гледате заедно "Бон Апети" с д-р Антонова (тя май пак ще участва през декември). Предполагам, че и за тях (нали са баби  Laughing) това предаване е привлекателно   chef , може пък и да научат нещо за късното захранване, за недаването на сокове (за това и в днешното предаване стана дума). Ако успееш да ги накараш да прочетат и някоя статия от Библиотеката...  Laughing Успех!   bouquet

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
За Рахита... много се стряска, плаче, расте ужасно бързо и ме е страх да не е от това... но за всички случаи не е от недояждане
синът ми като малък с стряскаше от всичко, даже и без да вдигаме шум Crazy Много ми беше смешен, когато излизахме на разходка и трябваше да кача или сляза от тротоар- както спеше дълбоко и изведнъж вдигаше ръце във въздуха!  Laughing
Колкото до растежа- Алекс растеше с по 4 см на месец, което притесняваше малко педито, но какво да направя- расте си детето, как да му забраня Mr. Green
За плача- не е плакал, но пък и почти не е имал колики, а когато имаше бяха поносими! Hug
Щом толкова се притесняваш питай педито! Peace
вигантол съм дала половин шише от както се е родил досега

# 11
  • Мнения: 6 438
За Рахита... много се стряска, плаче, расте ужасно бързо и ме е страх да не е от това... но за всички случаи не е от недояждане
Алекс и преди и сега се стряска много.И бабите все-"Дай да му леем куршум на това дете,нещо му има".Ами то и на мен ми има тогава,защото и аз на съм мн се стряскам.
За растежа и Алекс растеше с доста(до 6 месец с по 1 кг и около 3 до 5 см Shocked)

# 12
  • Мнения: 10 983
Виждаш, че твоето дребосъче не плаче от недояждане и наддава добре, не се поддавай на изнудването. Hug Вече са ти писали - щом заплаче, давай му да суче. Хем ще стимулираш лактацията, хем бебчо ще се успокоява като го гушкаш и е на гърдата.
За стряскането - до 4-5 месец дъщеря ми се стряскаше от резки шумове и звуци, и си вдигаше ръцете насън.

и аз искам да го кърмя до дупка но с толкова бабки около мен голяма борба пада  ooooh!

Много баби, хилаво дете ... има такава поговорка. Wink

# 13
  • Мнения: 545
Я не им се давай! LaughingТе и на мен ми мърмореха постоянно бабите,че и мъжа ми в началото,ама разбраха че на глава с мен не се излиза и млъкнаха! Mr. GreenВ резултат Лора е на почти шест месеца и е изцяло на кърма!Щом бебето наддава,спокойно е след хранене не де коси!Просто трябва да си уверена в доводите си,за да убедиш и околните в правотата си! Peace
Ако започнеш да даваш добавка има реален шанс да отбиеш бебето си!
Успех в борбата! Hug

# 14
  • Мнения: 701
Мегиткааа,да си гледаш детенце така както сърцето ти диктува,мила.
Остави ги бабите,те да си знаят мястото-помагат с гледане,ама съветите и мърморенето им натежава.Храни си детенце и сама прецени кога да му дадеш друга храна освен млякото.
А относно притесненията ти за рахит-даваш ли капки витамин Д?
Да нацелуваш малкия от мен!

Общи условия

Активация на акаунт